Otázky ohladom OpenVPN

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.05.2012 | 18:50
Avatar xapoh Mint  Používateľ
Zdravim, chcel by som sa spytat ludi znalych problematiky par otazok ohladom OpenVPN. Hodili by sa najmä nejake nazory z praxe ale nepohrdnem hocicim :)

1, Ako je možné pri OpenVPN riešit rozdeľovanie záťaže a prepnutie prevádzky na záložnú linku?

2, Pri strate konektivity do Internetu sa preruší spojenie ihneď alebo až po nejakom čase? A ako je to v prípade PPTP a SSTP ak s nim niekto mate skusenost.


Za odpovede vopred ďakujem.
  • Re: Otázky ohladom OpenVPN 28.05.2012 | 02:45
   Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
   1) Rozlozenie zataze myslis medzi viacero liniek, alebo medzi viac jadier? Ak to prve, tak to je skor otazka na routing, nema to velmi vela spolocne so samotnym programom. Kazdopadne, ide to. Ak myslis to druhe, tak to uz je vec programu a venoval som tomu svoje blogy: 1. cast, 2. cast.

   2) Pozri si dokumentaciu a hladaj polozku "keepalive n m". Tam to je vysvetlene. Pri PPTP je to opat vec klienta. Bezne je to nastavene tak, ze sa spojenie zhodi pri neprijati GRE odpovede 3 az 5 sekund. Ale fakt, je to velmi individualne. SSTP vobec nepoznam.
   Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity