Kde zohnať tím 2-3 profíkov?

Sekcia: Konfigurácia 13.06.2012 | 21:19
Hunter   Návštevník
Zdravím všetkých.

Pokúšam sa vybudovať tím poradcov a administrátorov pre komplexnú modernú IT infraštruktúru na báze Linux a free technológií... Keďže nepôsobíme práve v lukratívnom sektore s vysokou ziskovosťou, každé investičné euro musíme obracať viac razy.

Viete mi poradiť (hodiť sem mail alebo web kontakty), kam by som sa mohol obrátiť s podrobnejším popisom?

Išlo by o kombináciu technológií: LDAP, Samba, Proxy, DNS, DHCP, Mailserver (+webmail, POP3/IMAP), FTPS/možno LTSP, neskôr aj desktop linuxy na miniPC.
...s niektorými mám vlastné priame skúsenosti, ale sám na to všetko určite nestačím...

Máme cca 1500 PC v sieti a je možnosť postaviť core infraštruktúru nanovo. Nemám však vhodných ľudí...
    • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 13.06.2012 | 21:24
      tom   Návštevník
      studentov najdi
      • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 13.06.2012 | 22:07
        Hunter   Návštevník
        Mám s nimi zlú skúsenosť (nespoľahlivosť).
        Urobia veci na 70% a potom večierky, frajerky, skúškové, výlety, brigády... Všetko je prioritou len nie dokončiť projekt.
        Chcelo by to profíkov, ktorý je napríklad na voľnej nohe a vedel by sa občas zahryznúť do nejakých úloh. Tiež ľudia naučení pracovať v tíme, aby si odovzdávali info a boli tak zastupiteľní...
        • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 13.06.2012 | 23:00
          WlaSaTy   Návštevník
          Vedúci, manager alebo koordinátor sú od toho, aby dozreli na plnenie termínov.V prípade potreby zatlačia na človeka, alebo zoženú pomoc. Spravovať vyše tisícku strojov sa nedá bez zodpovedných ľudí.
          • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 13.06.2012 | 23:28
            Hunter   Návštevník
            Ale samozrejme.
            Toto nemala byť diskusia o organizačnom manažmente. Popísal som model, ktorý zvažujeme vytvoriť ako centrálnu infraštruktúru pre 1500+ strojov.
            Objektívny fakt: nemám ľudí, čo to postavia.
            Mám ľudí, čo to spravujú teraz (ale nevedia vybudovať centrálnu infraštruktúru - nikdy to nerobili).

            Ak mi niekto dá funkčný spôsob, ako mám zatlačiť na študenta, ktorý sa proste z týždňa na týždeň zbalí a odíde na prázdniny do USA, lebo ho tam práve pozvala frajerka, ktorá tam práve robí au pair, osobne mu zagratulujem.
            Zažil som tiež, že externý študentík jednoducho neprišiel dva dni do práce, lebo bol na skúške a nejako to prehnali s oslavami...

            Skúsme sa venovať téme... Hľadám skôr profíkov (aspoň jedného), ktorí vedia, čo robia a sú z pohľadu svojho zázemia stabilní a majú aj niečo za sebou a neboja sa nových výziev a ich slovo niečo znamená.
            • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 00:12
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Sa vymáčkni o čo ide. Napíš čo chceš spraviť a či je to nejaký FREE projekt, alebo biznis, páč som sa tu nejak stratil.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 10:12
                WlaSaTy   Návštevník
                Mne to skôr pripadá ako teória o biznise na opravných skúškach.

                Migrácia na výhodnejší produkt, ale neexistuje niekto čo by ustriehol zazmluvnencov. O zaškolení terajších správcov či už za účelom spolupodieľania alebo dlhodobej podpory ani slovo.

                Ale, rád by som sa mýlil. Vyskytuje sa tu zopár šikovných ľudí, ale tí sa bez referencie nemajú dôvod ohlásiť. Takže aj ja by som rád vedel, o čo vôbec ide.
                • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 13:17
                  Hunter   Návštevník
                  Nepochopil som celkom význam "teória o biznise na opravných skúškach".

                  Mám tu v sieti 1500+ strojov bez reálnej konsolidácie... O centrálnom zozname používateľov alebo jednotnom mailserveri zatiaľ len snívam...
                  Mám tu X adminov, ktorým dávam za vinu súčasný stav, pričom obligátna výhovorka je "neboli peniaze", ale pritom sa vo väčšine prípadov o žiadne samoštúdium ani individuálne nasadenie free technológií sa väčšinou nepokúšali (česť výnimkám).

                  To je dôvod, prečo hľadám nových ľudí schopných rozbehnúť centrálnu infraštruktúru s prvkami vyššie menovaných technológií. Následná daily administration bude v kompetencii existujúcich ľudí.

                  Detaily nie verejne.
                  • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 15:14
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ten výraz "teória o biznise na opravných skúškach" vyplýva z faktov:
                    1. Absencia kontaktu, pročom detaily sa nezverejňujú. Takže, detaily neexistujú.
                    2. Diskusia o managemente nie je žiadúca, ale na managemente to stojí. Menovite ide o nemožnosť donútiť stávajúcich zazmluvnencov k plneniu si svojich povinností.
                    3. Je tu dopyt po prebudovaní infraštruktúry pre 1500 klientov, ale požiadavka je na dvoch až troch ľudí s poznámkou že sa nejedná o lukratívnu prácu.
                    4. Jedná sa o jednorázovú prácu na konci ktorej prejdú kompetencie do rúk súčastných správcov ktorí už teraz nevyhovujú. O potrebe zaškolenia nepadlo ani slovo, a nepredpokladám že by padlo keďže zazmluvnenci sa nechcú vzdelávať.

                    Mne to naozaj pripadá ako téma na opravné skúšky z managementu. V žiadnom pripade mi to nepripadá ako reálna ponuka.

                    Ak by sa naozaj jednalo o komerčný projekt, tak źdroje pre získanie ľudí alebo firmy sú známe. Začneme portálom profesia.sk kde sa dajú osloviť ľudia. Pokračovať môžeme komerčnými subjektami ako napríklad stickfish známy z histórie abclinuxu.cz ktorí robia centralizované riešenia na báze tenkých klientov.
                    • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 19:25
                      Hunter   Návštevník
                      No fajn. Tak som sem asi zablúdil zbytočne.
                      Priznám sa, čakal som skôr "áno, ja to viem urobiť, pošli mi detaily, poviem si cenu".

                      ...namiesto toho flameware diskusia...

                      Ad 1: detaily existujú, zostanú však neverejné.
                      Ad 2: Ja viem, že všetko stojí na manažmente, viem, kde máme silné aj slabé stránky. A tiež viem, že potrebujem ľudí schopných urobiť to, čo som naznačil. A je jasné, že tých ľudí nemám.
                      Ad 3: Čo je to "lukratívna práca"? Nespomínal som tento termín, hovorím len, že nechceme investovať bezhlavo a dôsledne investície zvažujeme.
                      Ad 4: Model budúcej správy bude dohodnutý na začiatku projektu (projekt nezačal, keďže nie sú ľudské zdroje). Neriešim tu všetky detaily, ak sa chceme chytať slovíčok, tak áno, "zaškolenie" (respektíve skôr príprava dokumentácie a návody) budú predmetom projektu podobne tak ako testovanie nasadených technológií (...čo je tiež činnosť, ktorú som nespomenul, ale človek, ktorý aspoň raz rozbehol aspoň sshd si to domyslí aj sám)...

                      Ale je celkom vtipné, že namiesto prihlásenia sa tu len spochybňujeme...

                      Ďakujem za tip na profesiu. To mám a využívam... Nejaký záujem je, proces pokračuje, zatiaľ nikto s plne adekvátnymi skúsenosťami (vyššie menované technológie). Práve som sa bavil s personalistkou a jej názor je, že ak je niekto dobrý v tom, čo robí, je asi aj zaplatený a tým pádom nesleduje profesiu. To je vlastne dôvod, prečo som začal hľadať tu.

                      Stickfish vyzerá fajn, ale česká firma je ďaleko. V ČR poznám aj iné firmy (z môjho predošlého projektu), takže hľadám teraz niečo na Slovensku. A viem, že dnešný svet je virtuálny a človek môže byť aj z Indie, ale pre tento projekt chcem ľudí v SR.
              • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 13:12
                Hunter   Návštevník
                má to bližšie k biznisu ako k free projektu...

                ideme konsolidovať IT infraštruktúru a máme možnosť sa rozhodnúť na akých platformách to postavíme.
                Jeden variant je jasný... :)
                Otázne je, či viem postaviť tím aj pre druhý alternatívny variant. Zatiaľ to vyzerá, že ani nie. Všetci majú plné ústa toho, aké kvalitné sú free technológie, ale keď chcem profíka, je to ako hľadať ihlu v kope sena.
                • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 16:43
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Ani sa necudujem, ked vsetky tvoje inzeraty vyzeraju tak, ako tento. Aby sa ti niekto seriozny ozval, tak ponuka musi splnat aj nejake nalezitosti, napriklad seriozny kontakt na zadavatela, zastresujucu firmu, miesto realizacie projektu, platove ohodnotenie. Bez toho sa ti ozve naozaj maximalne tak nejaky student alebo dlhodobo nezamestnani ludia, ktori cele dni travia doma a ich najnarocnejsia cinnost je vytvaranie tem pre graficke prostredia.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 17:52
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ono je ešte možné, že sa jedná o bežný typ úspor na projektoch. Zákazník si nehá vypracovať cenovú ponuku ktorá sa vypočíta na základe rozboru funkcionality a predbežného návrhu riešenia bez predbežnej zmluvy o dielo. Po odprezentovaní zákazník odstúpi a nehá si papiere. S takto zdarma získanými podkladmi ide ku konkurencii a má úsporu v podobe nákladov na rozbor a návrh riešenia. Zaplatí tak iba implementáciu a dočasnú podporu.

                    Kamarát tak prišiel o TPP, účtareň nemala dlhodobo na výplaty. Nerobil s OSS, ale to nehrá rolu.

                    No nič, predbežné kontakty má. Pri oslovení komerčnej firmy dostane k dispozícii predbežné tabuľkové kalkulácie na základe ktorých sa dohodnú obe strany či sa im oplatí do toho ísť.

                    A ak nechce ísť komerčnou cestou, tak nech si vyhradí nejaké PC na testovací server a pomaly si vybuduje topológiu. V prípade jasne podaných otázok nie je problém dodať odpoveď alebo odkázať na dostupnú dokumentáciu z podobných migrácií. Sú toho plné blogy.
                    • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 19:31
                      Hunter   Návštevník
                      Mám v rukách návrh riešenia na komerčnej platforme (asi všetci vieme, na akej)...
                      Chcem k tomu postaviť alternatívu. Hrubý prepočet a rámcový návrh technológií som si urobil sám, ale potrebujem aj ľudí, ktorí to urobia.
                      Nie je riešenie, aby jeden človek niečo zbastlil a potom to celé stálo a padalo na ňom.
                      Hľadám *ľudí*, nie firmu.
                      Viem, že Tempest aj ďalšie firmy majú ľudí aj na takéto vecičky...

                      Skrátka môžem kapitulovať a vydať sa cestou JEDINEJ VEĽKEJ FIRMY alebo sa pokúsiť o alternatívu.
                  • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 19:34
                    Hunter   Návštevník
                    Keď budem chcieť inzerát, dám to na 123dopyt.sk...
                    Možno aj to bude. ;)

                    Takže zatiaľ túto "misiu" hodnotím tak, že ani na tomto portáli som nenašiel ľudí, ktorí by ovládali vymenované technológie... :(
                    • Re: Kde zohnať tím 2-3 profíkov? 14.06.2012 | 19:49
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Mas uplnu pravdu. A myslim, ze to je aj vhodny cas, tuto diskusiu zamknut.
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity