Gparted- pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2012 | 22:12
Ondrej   Návštevník
Prosím vás o pomoc, kúpil som si NTB a mám tam Linux, potreboval by som dostat do neho WIN OS ale nejde mi to nainštalovať, spolužiak mi poradil LIVE CD ubuntu a použiť Gparted ked ho ale dám spustiť cez príkazový riadok napíše mi že gparted neni nainštalovaný...stiahol som si live CD gparted ale nevyznám sa v tom vyhodí mi to len nejaké textové rozhranie
    • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:05
      Avatar janek-m Debian 10 KDE, KDE Neon 5.20  Používateľ
      Spolužiak poradil správne. Live CD Ubuntu po nabootovaní sa správa ako riadny systém. Stačilo otvoriť Centrum softvéru a Gparted nainštalovať. NTB musí byť ale pripojený k netu.
      • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:12
        Avatar janek-m Debian 10 KDE, KDE Neon 5.20  Používateľ
        Ešte doplním, že Live CD Gparted by malo pekne ukázať diskové oddiely. Bude treba sformátovať disk na NTFS. Aké distro linuxu je na PC?
        • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:56
          Ondrej   Návštevník
          distro som preinštaloval na ubuntu takže už neviem..dal som ho nahradiť za ubuntu.. len mi stále gparted hlási že nemám nejaké povolenie
    • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:10
      live CD gparted je ok - musi ti nabehnut do grafiky a ikona gparted-u je na ploche - nechaj nabootovat rezim failsafe
      • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:13
        kuk sem

pozri posledny screenshot - failsafe mas pod Other modes of GParted live
        • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:48
          Ondrej   Návštevník
          presne tak to robím, nabehne mi do grafiky a ked kliknem na GParted tak mi to začne ukazovať ten prvy screen kontrolovanie ale hned zmizne ako pls spustím ten failsave?
    • Re: Gparted- pomoc 28.06.2012 | 02:47
      Mohol si napísať akú verziu LiveCD ubuntu to máš.
      V novom ubuntu 12.04 je GParted na 100%.
      Nájdeš ho tak, že stlačíš Dash home, potom naspodu druhú ikonu z ľava a rozklikni Installed.
      A je tam - medzi nainštalovanými programami.