Gparted- pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2012 | 22:12
Ondrej   Návštevník
Prosím vás o pomoc, kúpil som si NTB a mám tam Linux, potreboval by som dostat do neho WIN OS ale nejde mi to nainštalovať, spolužiak mi poradil LIVE CD ubuntu a použiť Gparted ked ho ale dám spustiť cez príkazový riadok napíše mi že gparted neni nainštalovaný...stiahol som si live CD gparted ale nevyznám sa v tom vyhodí mi to len nejaké textové rozhranie
    • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:05
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Spolužiak poradil správne. Live CD Ubuntu po nabootovaní sa správa ako riadny systém. Stačilo otvoriť Centrum softvéru a Gparted nainštalovať. NTB musí byť ale pripojený k netu.
      • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:12
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Ešte doplním, že Live CD Gparted by malo pekne ukázať diskové oddiely. Bude treba sformátovať disk na NTFS. Aké distro linuxu je na PC?
        • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:56
          Ondrej   Návštevník
          distro som preinštaloval na ubuntu takže už neviem..dal som ho nahradiť za ubuntu.. len mi stále gparted hlási že nemám nejaké povolenie
    • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:10
      Avatar mmatko   Používateľ
      live CD gparted je ok - musi ti nabehnut do grafiky a ikona gparted-u je na ploche - nechaj nabootovat rezim failsafe
      • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:13
        Avatar mmatko   Používateľ
        kuk sem

        pozri posledny screenshot - failsafe mas pod Other modes of GParted live
        • Re: Gparted- pomoc 27.06.2012 | 23:48
          Ondrej   Návštevník
          presne tak to robím, nabehne mi do grafiky a ked kliknem na GParted tak mi to začne ukazovať ten prvy screen kontrolovanie ale hned zmizne ako pls spustím ten failsave?
    • Re: Gparted- pomoc 28.06.2012 | 02:47
      Avatar menom   Používateľ
      Mohol si napísať akú verziu LiveCD ubuntu to máš.
      V novom ubuntu 12.04 je GParted na 100%.
      Nájdeš ho tak, že stlačíš Dash home, potom naspodu druhú ikonu z ľava a rozklikni Installed.
      A je tam - medzi nainštalovanými programami.