vytazenie procesora+pomale ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 11.07.2012 | 14:08
Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
zdravim,pred par dnami som presiel z ubuntu 10.10 64bit,na 12.04 64 bit.no velmi mi vytazuje procesor ked uz len dam prerabat film,procesor ide na vyze 60%.ked mam zapnuty prehliadac a VLC player,tak procesor je vytazeny na 27-33%,co je naozaj vela.pri verzii 10.10,to bolo uplne ine,tam som dostal procesor na vytazenie max 30%,a to som naozaj dost veci robil (no nepametam si uz co vsetko som robil)
a este ktomu sa mi zda velmi pomali system,alebo ako to nazvat,no napriklad ked dam kopirovat film ktory ma 1GB z priecinka napr. na plochu,tak pokial sa to nedokopiruje tak nic ine nemozem robit.ak kliknem na hocico ine co mam spustene,tak bohuzial cele to zmrzne,a musim pockat az pokym sa to nedokopiruje.
neviem vcom je proble,v 10.10 som taketo problemi nemal,koli tomu som si aj oblubil ubuntu-rychlost.

prikladam vypis z prikazu(ktory som nasiel na nete)-cat /proc/cpuinfo

peter@peter:~$ cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 42
model name : Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz
stepping : 7
microcode : 0x1a
cpu MHz : 1600.000
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 4
core id : 0
cpu cores : 4
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 13
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm pcid sse4_1 sse4_2 popcnt tsc_deadline_timer aes xsave avx lahf_lm ida arat epb xsaveopt pln pts dts tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid
bogomips : 6621.66
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

ak by vas cokolvek napadlo,prosim poradte.dakujem za vas cas.
    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 15:32
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      proc pri preratavani videa je aj 70 percent v pohode, otazka je vytazenie ram.
      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 16:46
        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
        ramka sla na 17%,mam jej 8GB.
        Miso,moc ti nerozumiem,rozvet to,co mam spravit.dik.
    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 16:13
      miso   Návštevník
      udma funguje? (hdparm -i /dev/sda)
      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 18:39
        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
        Miso,no dal som to do terminalu,a vypisalo mi toto:

        peter@peter:~$ hdparm -i /dev/sda
        /dev/sda: Permission denied

        neviem ci som to mal dat do terminalu,ale nic ine ma nenapadlo.
        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 19:02
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          skus to dat so sudo
          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 19:15
            Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
            jaj,to stacilo povedat ze mam dat zatym sudo.vysledok uz je,tak tu je:

            peter@peter:~$ sudo hdparm -i /dev/sda

            /dev/sda:

            Model=STM31000528AS, FwRev=CC3D, SerialNo=9VP20229
            Config={ HardSect NotMFM HdSw>15uSec Fixed DTR>10Mbs RotSpdTol>.5% }
            RawCHS=16383/16/63, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=4
            BuffType=unknown, BuffSize=unknown, MaxMultSect=16, MultSect=16
            CurCHS=16383/16/63, CurSects=16514064, LBA=yes, LBAsects=1953525168
            IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
            PIO modes: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
            DMA modes: mdma0 mdma1 mdma2
            UDMA modes: udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
            AdvancedPM=no WriteCache=disabled
            Drive conforms to: unknown: ATA/ATAPI-4,5,6,7

            * signifies the current active mode

            peter@peter:~$


            p.s-neviem ci to je potrebne ale hdd mam rozdelene na 5 patricii,dve na win,a tri na linux / ,, /home ,, /swap.
            preistotu som napisal.
            • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 19:55
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              hodil som to aj u seba a vidím rozdiel vo WriteCache:


              Model=WDC WD5000AADS-00S9B0, FwRev=01.00A01, SerialNo=WD-WCAV98670335
              Config={ HardSect NotMFM HdSw>15uSec SpinMotCtl Fixed DTR>5Mbs FmtGapReq }
              RawCHS=16383/16/63, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=50
              BuffType=unknown, BuffSize=unknown, MaxMultSect=16, MultSect=1
              CurCHS=16383/16/63, CurSects=16514064, LBA=yes, LBAsects=976773168
              IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
              PIO modes: pio0 pio3 pio4
              DMA modes: mdma0 mdma1 mdma2
              UDMA modes: udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
              AdvancedPM=no WriteCache=enabled
              Drive conforms to: Unspecified: ATA/ATAPI-1,2,3,4,5,6,7

              * signifies the current active mode
              • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 20:50
                Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                takze co to znamena?da sa to stym nieco spravit?
                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 11.07.2012 | 23:37
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  mohlo by pomoct
                  sudo hdparm -W /dev/sda
                  ale este to neskusaj!!! nech skusenejsi potvrdia moju radu ...
                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 12.07.2012 | 23:11
                    Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                    mozem koli tomu prinst o data?Alebo to moze narusit nejako patricie hdd?
                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 13.07.2012 | 13:06
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      narusit particie nie, prist o data skor nie ako ano, v man hdparm to nebolo oznacene ako nebezpecne ...
                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 00:03
                        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                        moc ti nerozumiem,co mi to teda spravy ten prikaz ktory si napisal?
                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 00:29
                          Avatar Grawp   Používateľ
                          Read the fucking manual!
                          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 17:01
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            mucko, klud .... nadych, vydych ... nadych ... vydych ...
                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 17:00
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          mal by zapnut cacheovanie.
                          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 17:51
                            Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                            neviem co tak vyskocil.a este po anglicky,jak keby ju vedel sam.
                            tak jak ten prikaz spravy to aby bolo cachovanie tak ho dam,ja som sa len pytal co spravy ten prikaz.
                            • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 18:37
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              ale nerucim za neskodnost. aj ked podla manualu nebolo nic tam take pisane. pri niektorych inych volbach ano.
                              • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 19:58
                                Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                tak som to dal,a uz to ej asi zapnute:

                                peter@peter:~$ sudo su
                                [sudo] password for peter:
                                root@peter:/home/peter# sudo hdparm -W /dev/sda

                                /dev/sda:
                                write-caching = 1 (on)
                                root@peter:/home/peter#
                                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 20:04
                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                  tak teraz zadaj ten command na vypis, co skusal aj stano a skus opat robit ako predtym, ci sa to zlepsi ...
                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 14.07.2012 | 20:44
                                    Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                    dobre tu je vypis:

                                    peter@peter:~$ sudo hdparm -i /dev/sda
                                    [sudo] password for peter:

                                    /dev/sda:

                                    Model=STM31000528AS, FwRev=CC3D, SerialNo=9VP20229
                                    Config={ HardSect NotMFM HdSw>15uSec Fixed DTR>10Mbs RotSpdTol>.5% }
                                    RawCHS=16383/16/63, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=4
                                    BuffType=unknown, BuffSize=unknown, MaxMultSect=16, MultSect=16
                                    CurCHS=16383/16/63, CurSects=16514064, LBA=yes, LBAsects=1953525168
                                    IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
                                    PIO modes: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
                                    DMA modes: mdma0 mdma1 mdma2
                                    UDMA modes: udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
                                    AdvancedPM=no WriteCache=enabled
                                    Drive conforms to: unknown: ATA/ATAPI-4,5,6,7

                                    * signifies the current active mode

                                    peter@peter:~$

                                    ano je uz uplne spoznat ze to plynulejsie ide.
                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 15.07.2012 | 13:20
                                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                      AdvancedPM=no WriteCache=enabled
                                      vidis? predtym si mal disabled. takze stano nam dost vyrazne pomohol :) super. skusaj este den - dva a pripadne oznacime temu ako vyriesenu. snad nebude treba menit tento parameter pri kazdom pusteni PC.
                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 10:46
                                        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                        skusal som to celu nedele ked som dal restart pc,a aj dneska rano ked som zapol pc,tak je to stale na "enable",takze to ide uz aj po spusteni pc.
                                        dakujem vsetkym ktory ste mi pomohly to vyriesit,a mali trpezlizost somnou.davam temu ako vyriesenu,este raz dakujem pekne.
                                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 11:37
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Ešte by som odporučil skontrolovať aj 3D akceleráciu, respektíve ovládače grafickej karty. Medzi starou a novou verziou Ubuntu sa totižto prechádzalo na iný typ grafického rozhrania a absencia akcelerácie na grafike tiež brzdí počítač.
                                          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 11:45
                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                            3D akceleracia je automaticky povolena pokial su dostupne spravne ovladace, v pripade ze nie spusti sa unity 2D , pokial zaskrtol pri instalacii moznosti - 1 aktualizovat pocas instalacie 2 nainstaloval softver tretich stran , mal byt mat uz nainstalovany doporuceny akcelerovany ovladac a to automaticky, aspon u mojej grafickej karty sa to tak sprava uz od verzie 10.10 , jedine ze by boli pre jeho kartu dostupne aj slobodne ovladace (ale to v pripade intel nevadi lebo tam sa na tieto veci nepozera) len ak mas ati tak mas mozno fglrx a tak je mozne ze mas spustene unity 3D , ale pritom vykonejsie by to bolo s propertialnymi ovladacmi
                                            R.K
                                            • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 13:53
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Nie vždy sa tie ovládače aj chytia. Ale, to si môže skontrolovať on. Ak by sa mu nechytili, tak mu to môže preťažovať zbernicu zbytočne veľkými prenosmi.

                                              PS: U mňa sa to nechytilo, a ani nemalo šancu chytiť. Tá zostava od VIA neznáša keď sa naraz spustia dva typy akcelerácie (X Video v 3D desktope). Z diaľky sa to chovalo podobne lenivo, teda až na to že s diskom som nemal problém.
                                              • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 19:44
                                                Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                ano,mate pravdu,ten pc uz ide rychlejsie,odvtedy ked mi poradili cache povolit,ale napriklad ked pozeram film,ale som na priehliadaci,tak ked to minimalizujem,tak napriklad ked minimalizujem prehravac VLC,tak on tam napriklad je este dve sekundy a pritom uz je minimalizovany,ale to ide velmi trhavo ked to minimalizujem.cize mate pravdu mal by som to pozriet.prostredie som si dal normalne kalsicke ake bolo na 10.10 to unite ci jako sa to vola,sa mi moc nepaci.
                                                v "Dodatocne ovladace",som mal uz aktitovanu druhu moznost(vid obrazok), a ked som dal druhy nainstalovat,tak mi vypisalo chybu (ak bude treba napisem ju).

                                                http://2i.sk/cd103e14c7
                                                na predoslej verzii 10.10 to slo pekne plinule,no tuto dost trhavo,nechcel som to moc riesit,aby som nebol za nejakeho problemoveho uzivatela.

                                                ano daval som instalovat aktualizacie pocas instalacie ubuntu,a odfajkol som aj stiahnut aktualiciu z tretich stran na dekonovia nejakych kodekov.
                                                p.s.-dal som tuto temu ako vyriesenu,lebo som si myslel ze akceleracia je taka,ale ked Wlasaty hovori ze to moze byt aj grafickym ovladacom,tak ma to dost zaujalo,lbo naozaj je natom dost vela pravdy.
                                                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 19:54
                                                  Avatar menom   Používateľ
                                                  Skús toto v termináli:
                                                  glxinfo | grep direct

                                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 19:57
                                                    Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                    to som instaloval,koli wow.

                                                    peter@peter:~$ sudo su
                                                    [sudo] password for peter:
                                                    root@peter:/home/peter# glxinfo | grep direct
                                                    direct rendering: Yes
                                                    GL_ARB_draw_indirect, GL_ARB_draw_elements_base_vertex,
                                                    GL_EXT_Cg_shader, GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_direct_state_access,
                                                    root@peter:/home/peter#


                                                    Slova Direct boly cervene.neviem ci to ma byt tak.
                                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 19:59
                                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                                    direct rendering sa da dostiahnut aj pouzitim slobodnych ovladacov pricom mozu existovat propertialne (vykonnejsie)
                                                    R.K
                                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:05
                                                      Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                      Cize mam dat v moznosti "Dodatocne Ovladace" nainstalovat ten druhy ovladac? ( Verzia Current (Odporuca sa) )?
                                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:25
                                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                                        a mas daky z nich nainstalovany?
                                                        R.K
                                                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:02
                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                  asi viem cim to bude, Ubuntu 10.10 obsahuje gnome2 spolu s compizom, v pripade ze mas spravne ovladace compiz sa zapne, a ty mas graficky akcelerovane prostredie, trhanie moze byt sposobene tym ze nieje spravna synchronizacia karty a monitora, o to sa bud stara ovladac grafickej karty alebo aj compozitor, cize compiz, existuju aj ine, skus ho zapnut
                                                  compiz --replace
                                                  R.K
                                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:16
                                                    Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                    dal ,monitor blikol,HDD chrcal ozivot :D .a tu je vypis z terminalu:

                                                    peter@peter:~$ compiz --replace
                                                    Checking if settings need to be migrated ...no
                                                    Checking if internal files need to be migrated ...no
                                                    Backend : gconf
                                                    Integration : true
                                                    Profile : default
                                                    Adding plugins
                                                    Initializing core options...done
                                                    Initializing composite options...done
                                                    Initializing opengl options...done
                                                    Initializing decor options...done
                                                    Initializing gnomecompat options...done
                                                    Initializing mousepoll options...done
                                                    Initializing resize options...done
                                                    Initializing move options...done
                                                    Initializing grid options...done
                                                    Initializing animation options...done
                                                    Initializing wall options...done
                                                    Initializing vpswitch options...done
                                                    Initializing place options...done
                                                    Initializing session options...done
                                                    Initializing workarounds options...done
                                                    Initializing fade options...done
                                                    compiz (expo) - Warn: failed to bind image to texture
                                                    Initializing expo options...done
                                                    Initializing scale options...done
                                                    Initializing ezoom options...done
                                                    Setting Update "texture_filter"


                                                    potom hned vyskocila tabulka - Sorry ,Ubuntu 12.04 has Experienced an iternal error.
                                                    a je tam dost chyb.tu je obrazok-

                                                    http://2i.sk/ee230d27f4

                                                    http://2i.sk/ff321c36e5
                                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:29
                                                      Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                      no po teraz musel restart pc,pretoze terminal som nehal stale bezat,a vyhodilo mi to dve chyby,ktore som nestihol skoripovat,pretoze som nemohol nanic k kliknut,ako film isiel stale aj obraz pekne isiel,ale nedalo sa nanic kliknut,tak som musel nasilu restart,tak neviem ci sa to ulozilo ten prikald --release .mam to dat znova?
                                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:31
                                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                                        najprv mi uz konecne povedz aky driver mas nainstalovany a potom sa budeme bavit dalej :D
                                                        R.K
                                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:29
                                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                                      mne sa zda ako keby si to screenlets nejak moc nerozumelo z compizom, ale minimalne by to malo znamenat ze doteraz nebezal
                                                      R.K
                                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:46
                                                        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                        no ved som ti uz posielal obrazok heh ze mam nainstalovany ten,ked pojdem do Dodatocne ovladace,tak tam mam dva na vyber.prvy je-Akcelerovany graficky ovladac kariet nvidia (verzia current) (Odporucany
                                                        Druhy je-Nvidia akcelerovany graficky ovladac (aktualizacie po vydani) (verzia current-ipdates)

                                                        v predoslich prispevkoch som ti poslal aj obrazok,ak chces tak ho pozri.
                                                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 20:55
                                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                                          aha nevsimol som si to, moja chyba, zaujimave ze mas current-updates, ked mne to vzdy davalo tu odporucanu, ale to by nemalo vadit, mala by byt tiez dobra, aj ked nemusi byt tak stabilna, no aspon uz viem ze mas ovladac aky je treba, teraz uz len co s tou akceleraciou, no jasne, to prostredie co si si dal ma 2 varianty, gnome classic bez efektov a s efektami, odhlas sa a vyber ako prostredie gnome classic s efektami, tam to bude v kompatibilnom rezime ;)
                                                          R.K
                                                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 21:01
                                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                                          a inac Farkašovci co byvali ako sucast relacie SOS boli lepsi ako je Mafstory :D
                                                          R.K
                                                          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 21:12
                                                            Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                            mal som tam navyber toto:

                                                            Gnome
                                                            Gnome Clasic
                                                            Gnome Clasic (no efect)
                                                            Ubuntu
                                                            Ubuntu 2D

                                                            ,tak som dal to Gnome Clasic.myslim ze aj to som mal nastavene.

                                                            ano, SOS bolo super,skoda ze skoncilo.ale aj mafstory neni zle.najlepsie je tam bela ten opity doktor :D.
                                                            • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 21:19
                                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                                              aha, ano Gnome classic, tak sa pozri do beziacich procesov ci tam uvidis compiz (gnome-system-monitor)
                                                              R.K
                                                              • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 21:26
                                                                Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                ano bezi.pozri prosim obrazok:

                                                                http://2i.sk/3fccf2d80b
                                                                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 21:49
                                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                                  takze mas propertialne ovladace aj akcelerovane graficke prostredie, teraz by uz mali byt veci ok, a ak ti mozem poradit, ak chces aby ti slo lepsie vlc tak povol toto , a nauc sa pouzivat html, tie odkazy lepsie vyzeraju ked su tak spravene ako ich mam ja:
                                                                  <a href="http://www.google.sk">text odkazu ktory bude zobrazeny</a>
                                                                  R.K
                                                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 22:00
                                                                    Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                    jasne dik,hned som tak ucinil.no moc neviem hantake veci robit, ale nabuduce skusim take nieco spravit.
                                                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 22:11
                                                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                                                      GPU dekodovanie zlepsi kvalitu prehravaneho videa, je lepsie pouzivat graficku kartu ako procesor, inac aby to zacalo fungovat musis dole stlacit ulozit, a potom preistotu este zavret a otvorit vlc
                                                                      R.K
                                                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 22:11
                                                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                                                        nieze zlepsi kvalitu, nenapisal som to zle , ale da sa to zle pochopit, proste a jednoducho vyzera to lepsie :) , a zvladne to aj videa vo vacsej kvalite, zatial co bez toho by mohli trhat
                                                                        R.K
                                                                        • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 22:21
                                                                          Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                          ano spravil som tak,aj som restartoval vlc player,a je to tam.som sa chcel opytat este,ktory ztych ovladac by som mal mat aktivovany?myslim tak v Dodatocnych Ovladacoch.
                                                                          • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 22:44
                                                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                                                            pozri sa, ked je ten prvy doporuceny tak na to asi mali daky dovod, je starsi a tym padom bolo viac casu sa mu venovat a tak bude zrejma stabilnejsi, a ta dalsia verzia current-updates bude novsi driver ktory obsahuje novsie vymozenosti, mozno je vykonnejsi, ale zase to nemusi byt tak stabilne ako ten doporucovany, ja by som ti radil dat si ten odporucany driver, ale rozhodni sa podla toho co sam viac chces, ci aktualne alebo stabilne, ale pokial nemas ziadne problemy co sa tyka grafickych zalezitosti tak ani nemas moc dovod to menit
                                                                            R.K
                                                                            • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 23:16
                                                                              Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                              radsej uprednostnim stabilitu,mozno ani tie nove funkcie nevyuzijem,tak mi postaci starsi a stabilnejsie ovladac.podla mna najslepsia verzia bola 10.10,to sa mi najviac pacilo,toto 12.04 je take zvlastne,napriklad ked chcem temu zmenit,tak musel som si koli tomu dat ubuntu tweak a take veci vseliake su tu pozmenene.moc sa mi to nepaci.
                                                                              • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 16.07.2012 | 23:28
                                                                                Avatar default Debian  Používateľ
                                                                                to preto ze to uz nieje gnome2, to co mas je nieco co sa tak tvari ale je to uz nieco nove, tusim uz pod knihovnami gtk3 , ak mozem tak ti doporucujem xubuntu s xfce, XFCE je podla mna uz aj lepsie ako bolo gnome2
                                                                                R.K
                                                                                • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 17.07.2012 | 01:53
                                                                                  Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                                  mne sa paci gnome,len ma sklamavo v poslednnych verziach ubuntu.toto by ma zaujimale ze ako vies ze ide pod kniznicami GTK 3.x ,lebo ked stahujem nejaku temu tak ani zapana neviem aku mam stiahnut,lebo ich je vela druhov.napriklad ked stahujem z gnome-lock.org tak ich tam je naozaj hodne.inac skusim napisat ten odkaz,ako si my vravil:
                                                                                  Skuska
                                                                                  najviac z tem sa mi Paci ta Matric,co id tie pismenka dole,jak v matrixe,nieco taketo.
                                                                                  Youtube
                                                                                  • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 17.07.2012 | 12:30
                                                                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                                                                    takze, to co si nainstaloval ty je v ubuntu ako balik gnome-panel ked sa pozries dole do zavislosti, vsade najdes verziu 3 , a hlavne najpodstatnejsia vec libgtk-3-0 to je graficka kniznica na ktore to tvoje gnome bezi, gtk3 , vacsina aplikacii pre gnome uz je prepisane do nej, stare dobre gnome ktore si mal v 10.10 bezalo na kniznici gtk2 a aplikacie pre gnome boli rovnako napisane v gtk2, teraz ze co myslim tym napisane pre gnome, kuk sem toto su aplikacie ktore gnome ako keby prezentuje , niektore zrejma spravuje aj on sam, ale niektore stale aj tak bezia pod kniznicou gtk2 ako napriklad inkscape alebo gimp, existuje aj tretia kniznica qt , tu pouziva napriklad tvoj vlc, ale kedze je skinovatelny tak nieje problem spravit aby vyzeral hociako, ale vacsina beznych aplikacii proste potrebuje nastavit temu pre svoju verziu grafickej kniznice, takze co to znamena, predstavme si situaciiu ze najdes daku temu , a mas aplikaciu nautilus (gtk3) a inkscape (gtk2) , tema ktora stiahnes bude pre (gtk3) aplikacie, aplikujes hu v nastaveniach, co sa stane, nautilus bude mat peknu farebnu schemu, no na inkscape ostava povodna pretoze tu temu nepodporuje koli tej kniznici, existuju aj takzvane multitemy , ako je napriklad greybird ktoru pouzivam aj ja, a ta je urcena pre gtk2 aj gtk3 aplikacie, a tym padom, keby si si hu dal tak ti inkscape aj nautilus budu vyzerat rovnako, ale je nutne nastavit to , gtk3 temu nastavis v beznom nastaveni ako si zviknuty, pre gtk2 existuju nastroje ako napriklad Gtk Theme Switch , ale neviem ci je to potreba, mozno to ubuntu riesi automaticky ze ked zmenis temu v tom normalnom dialogu tak ak je dostupna aj pre gtk2 tak hu zmeni aj tam, dalsia vec je spravca okien, ubuntu pouziva uz spominany compiz teda spusti sa ak pri starte vyberies sedenie Ubuntu, alebo Gnome classic, ak vyberies ubuntu2D alebo gnome classic bez efektov zrejma sa spusti metacity co uz je nieco ine, okenne manageri by sa dali rozdelit podla ich funkcie, niektore sa len staraju o to aby sa dalo s oknami hybat, a niektore povoluju pokrocilejsie veci ako su napriklad virtualne pracovne plochy, alebo graficka akceleracia prostredia - to su takzvane openGL window manageri (patri sem Compiz, Mutter, Kwin, cairo window manager) , co sa tyka zase temy malo by to byt riesene automaticky aby sa tema okna zmenila tiez pri nastaveni samotnej temy aplikacii, vysvetlim ti to kuk sem samotna aplikacia moze bezat aj bez okenného managera, aplikacie sa delia na graficke a textove, niektore aplikacie mozu byt aj textove a aj mat graficku nadstavbu, graficke aplikacie sa spustaju v linuxe pod grafickym serverom v tvojom pripade Xserver, textove aplikacie sa spustaju v terminali. takze asi tolko. hadam si to pochopil, inac dost sa zuzuju komentare mozno by si si tento moj text mal niekam prekopirovat ak sa ti tu zle cital
                                                                                    R.K
                                                                                    • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 18.07.2012 | 02:45
                                                                                      Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
                                                                                      ano zatial tomu chapem,aj ked je to celkom zlozite ked som to cital,niesom na takej urovny ako ty,aj ked by som sa rad vtom vzdelaval,ale je to dost tazke,snazim sa najprv problem vyriesit sam,a az ked neviem co a ako,tak pisem na forum.
                                                                                      Ten obrazok je velmi dobry,ten co si upnul,uz sa mi aj vyjasnilo,ze co je co.uz musis velmi dlho pracovat v linuxe,aj ked by ma zaujimalo,kde si take skusenosti nazbieral.

                                                                                      p.s.dakujem za rady,velmi si my pomohol,ako aj ostatny kolegovia.
                                                                                      • Re: vytazenie procesora+pomale ubuntu 18.07.2012 | 10:14
                                                                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                                                                        tak mne zo zaciatku radil daredevil od neho viem dost velku cast veci, hlavne zaklady, nechapem ako mohol mat tu trpezlivost, ked som sa furt pytal dake stupidne veci :D , dalej to bolo aj vdaka problemom ktore som mal, s grafickou kartou, riesil som ich a prisiel na to ako niektore veci funguju, tak som to ladil az dokym som tym celim nepresiel, a tak uz viem cosi o tom, a dalej casto som menil distra (najprv to bolo niekolko krat za den, potom kazdy den, neskor uz to boli dni, tyzdne, ale za viac ako 3 tyzdne staleho pouzivania jedneho distra som sa este nedostal :D ) , aj ked sa to zda zbytocne vdaka tomu som vedel poradit uzivatelom distro, uz som linux par ludom dal, a aj vdaka tomu ze som vedel ake distro sa pre koho hodi, a vedel som aj ovladanie , kedze niektore veci su odlisne, mohol som prispiet k zvacseniu poctu uzivatelov linuxu, radil som novacikom priamo na IM zakladne veci, ktore som sa naucil asi hlavne pri experimentoch s distrami a prostrediami, a tam som sa aj naucil tie veci o grafickych knizniciach, o tych zlozitejsich veciach ako su textove aplikacie, a Xorg a ako ta cela grafika funguje mi zacalo byt jasne ked som vyskusal Arch, to je taky dobry skok pre uzivatela ktory chce pokrocit, a tie fakt detailne veci az do hlbhky zdrojoveho kodu, ako funguju programy, jadro, vlastne sam linux ma naucilo zase o cosi viac od archu gentoo (ktore inac nieje vobec tak zlozite, ta dokumentacia je vazne dokonala, a ked vies anglicky tak podla mna nieje problem, ak uz ovladas zaklady linuxu), gentoo som uz davnejsie mal asi tie 3 tyzdne (rekord) sa mi zda :D , teraz ho mam znova uz 8 dni
                                                                                        R.K