Cinstina v menu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.07.2012 | 03:04
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Potreboval by som poradit, nejakym sposobom sa mi podarilo dostat do systemu cinstinu a neviem sa jej zbavit.

Zacalo sa to pri instalacii Ubuntu - kedze som nevedel, aky je rozdiel medzi QWERTY a QWERTY s extended backslash, vybral som si tu druhu s tym, ze si to pripadne neskor zmenim. Samozrejme som to zmenit musel, navyse mi chybala anglicka klavesnica, tak som si pridal aj tu. Potialto by to bolo v poriadku.

Zrazu som vsak zistil, ze v rozlozeni klavesnice na zalozke Jazyk mam okrem slovenciny aj 6 verzii anglictiny a cinstinu a v mnohych aplikaciach (napriklad v Krusaderi) mam v menu okrem prevladajucej slovenciny a scasti anglictiny aj cinske znaky. Aplikaciu Kontakty mam v cinstine celu.

V Jazykovej podpore na zalozke Jazyk mam len slovencinu a anglictinu, ale ked si rozkliknem Regionalne formaty, opat su tam hadam vsetky verzie anglictiny a 2 verzie cinstiny... Znamienko "minus" je vsade neaktivne, takze to odobrat neviem.

Co sa s tym da robit? Nerad by som to instaloval nanovo, hoci je to cerstva instalacia; uz som venoval dost casu doplneniu aplikacii a konfiguracii.
    • Re: Cinstina v menu 16.07.2012 | 02:41
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Neviem, co sa to v tom systeme deje, ale doplnil som si ako druhy jazyk cestinu (anglictina sa posunula na 3. miesto) a teraz mam vsetky menu (aspon co som pozeral) slovenske alebo anglicke. Cinske znaky zmizli. Uz ma ta cinstina strasi len v rozlozeni klavesnice...
      • Re: Cinstina v menu 17.07.2012 | 22:42
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
        Otvoríš si nastavenia systému. V osobných - jazyková podpora usporiadaš jazyky pod+a potreby prípadne odinštaluješ cez nainštalovať/odstrániť jazyky (v dolnej časti okna). Čo sa týka rozloženia tiež v osobných nastaveniach vyberieš rozloženie klávesnice, a v záložke rozloženia dole v okne nájdeš + a - , pridáš Tebou požadované rozloženie a zlé rozloženia odstrániš.
        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • Re: Cinstina v menu 17.07.2012 | 22:55
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          A prave toto vsetko mi nepomohlo. Na prvej zalozke jazykovej podpory mam slovencinu, cestinu a anglictinu, na drujej je zaskrtnuta len slovencina a anglictina. Teda momentalne je to tak, ale pred chvilou po zapnuti pocitaca ta cinstina bola opat na prvom mieste, hoci som ju uz 2x odtial vyhodil. Nastavenia systemu som nasiel len podla ikony, lebo cinskym znakom nerozumiem.
          V rozlozeni klavesnice mam tu cinstinu stale - ale tlacidlo minus je neaktivne, odobrat ju odtial neviem. Na zalozke Formaty je Slovensko a Cina, takisto bez moznosti odobrat tu Cinu. A na zalozke System je jazyk zobrazenia cinstina, tam nevidim ziadnu moznost, ako to zmenit.
          • Re: Cinstina v menu 17.07.2012 | 23:26
            Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
            napis mail, kde Ti poslem obrazky z nastaveniami
            "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
            • Re: Cinstina v menu 17.07.2012 | 23:30
              Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
              Poslal som e-mail na Tvoju adresu.
        • Re: Cinstina v menu 17.07.2012 | 23:26
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Restart a som zase tam, kde som bol - v Cine... Ak nikto nic neporadi, asi sa tej novej instalacii nevyhnem.
          Keby som bol vo Windows, uz by som sa obzeral po inom antiviruse...
          • Re: Cinstina v menu 18.07.2012 | 01:53
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            Tak som to nakoniec preinstaloval... ale myslel som si, ze je ten instalator inteligentnejsi, najde /home na samostatnej particii a pouzije ju ako /home. Ta vsak zostala nedotknuta, cely system aj s novym /home sa nasackoval na tu druhu...
            Takze si tu instalaciu este raz zopakujem a urobim si to rucne po svojom. :-)
            • Re: Cinstina v menu 18.07.2012 | 09:42
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              "..instalator inteligentnejsi" tak toto sa ti podarilo. Ten inštalátor si totiž ty a len ty určuješ, kde sa má čo nainštalovať a ak nezadáš kde má byť "/" a "/home" tak sa nedivím kde sa v systeme vzala čínština.. Opakovanie je matkou múdrosti a takto sa to určite naučíš.
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: Cinstina v menu 18.07.2012 | 13:17
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                Vybral som si volbu "Preinstalovat Ubuntu" a viac sa ma to nic nepytalo, az pocas instalacie.
                Uz budem vediet, ze si to aj pri preinstalovani existujuceho systemu musim naklikat rucne.
                • Re: Cinstina v menu 18.07.2012 | 17:11
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  Ja nikdy neverim tomu čo je robené automaticky. Použivam vlastné nastavenie / treba formatovať a /Home (ak nie je zapratané hlúposťami) iba označ a pokračuj v inštalácii..
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?