compiz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2012 | 13:30
tomy   Návštevník
zdravím,

chcem sa spýtať ako je to s compiz pre fedoru 17 ?

dík
    • Re: compiz 12.08.2012 | 14:50
      Viktor   Návštevník
      • Re: compiz 12.08.2012 | 17:15
        tomy   Návštevník
        No neviem, všade narážam na to, že to nie je funkčné, alebo to nemá fedora 17

        prečítal som to celé, ale je to riziko a to si nemôžem dovoliť
        ujo google mi nie je neznámy :-))
        • Re: compiz 12.08.2012 | 18:36
          Avatar default Debian  Používateľ
          Naco tí je vlastne compiz. Ked vo fedore ak mas gnome 3 mas mutter , ako akcelerovany, window manager, a navyše je to aj integrovaná súčasť prostredia, nemôžeš to compizom nahradiť
          R.K
          • Re: compiz 12.08.2012 | 21:56
            Avatar default Debian  Používateľ
            lol ten komentar ale vyzera, to som skusal HTC Desire C , sestrin, moc dobre sa na tom nepise, a este som mal zapnuty T9 :D
            R.K
            • Re: compiz 13.08.2012 | 00:25
              WlaSaTy   Návštevník
              OT: kde sa ti podarilo zohnať t9 pre klávesnicu čo Má viac ako 15 kláves?

              K téme. 3d window dekorátor je obsiahnutý už v bežnej inštalácii a tak pridávať tak compiz nemá význam. Ak tie efekty nejdú, tak je problém s niečim iným.
              • Re: compiz 13.08.2012 | 09:34
                tomy   Návštevník
                Trapas, pretože okrem compiz /aj ten len povrchne/ som nič iné nepoužíval, ani neskúšal.

                Potreboval by som iba cestu, kde je to nejako zrozumiteľne popísané pre neznalého, pretože neviem ani to, čo mám mať inštalované.....
                • Re: compiz 13.08.2012 | 10:23
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  Zakladna Otazka, mas Fedora 17 s Gnome3 , alebo daky spin s inym prostredim, ak nevies tak toto je Gnome 3 vo fedore 17: odkaz , jeho neoddelitelnou sucastou je aj mutter (nieco ako compiz) tiez vyuziva graficku akceleraciu, cize graficku kartu, tiez sa stara o efekty a dobre vykreslovanie okien a o podobne veci, takze ak mas teda toto gnome3 , aky mas dovod davat compiz? a ako som uz napisal ten mutter nemozes compizom nahradit, lebo mutter je jednoducho sucast prostredia bez ktoreho by gnome3 nefungovalo
                  R.K
                • Re: compiz 13.08.2012 | 10:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  K tomu, čo a ako funguje vo fedore by tu mali byť linky v databáze znalostí. Linku na ňu nájdeš aj v bočných prúžkoch na tejto stránke.

                  Ale, ajtak si skús skontrolovať či sa Ti chytil ovládač grafickej karty. To boli tie príkazy ako glxinfo a podobne. Alebo si zapni nejakého tuxracera a k výsledkom FPS (počet obrázkov za sekundu) pridaj aktuálne rozlíšenie, typ grafiky a CPU. Od toho sa dá odhadnúť či sa ten ovládač na grafiku aj chytil. Bez korektne nahodeného ovládača grafiky sa nezapnú grafické efekty 3d desktopu a vznikajú otázky ako si nahodím compiz.
              • Re: compiz 13.08.2012 | 10:18
                Avatar default Debian  Používateľ
                OT: bolo to tam default zapnute
                K téme. mutter je sice vykonnejsi ako compiz, no zase nema tolko efektov, o ktore mu mozno ide, ale vsak idem dole napisat, taky rozsiahlejsi prispevok aby tomu pochopil, a aby sme zistili co to vlastne chce
                R.K
                • Re: compiz 13.08.2012 | 10:52
                  tomy   Návštevník
                  01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GT216 [GeForce GT 330M] (rev a2)
                  Je to Gnome 3 vo Fedora 17
                  Inštalovaný ovládač Nvidia - dnes aktualizovaný
                  • Re: compiz 13.08.2012 | 10:55
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    vyborne, takze mas gnome3 s funkcnou hardwarovou akceleraciou, takze uz nas konecne nanapinaj, a povedz naco chces compiz?
                    R.K
                  • Re: compiz 13.08.2012 | 11:05
                    tomy   Návštevník
                    Notebook
                    CPU intel i3
                    4GB DDR3
                    NVidia GT330M

                    Inštalácia
                    yum install akmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs

                    mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img

                    dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

                    glxgears
                    301 frames in 5.0 seconds = 60.166 FPS
                    300 frames in 5.0 seconds = 59.995 FPS
                    300 frames in 5.0 seconds = 59.997 FPS
                    300 frames in 5.0 seconds = 59.996 FPS
                    300 frames in 5.0 seconds = 59.997 FPS
                    300 frames in 5.0 seconds = 59.998 FPS
                    299 frames in 5.0 seconds = 59.790 FPS


                    echo -e "Graphics driver: `cat /var/log/Xorg.*.log | grep -m 1 -o -E '[a-zA-Z]*\([0-9]\):' | sed 's/\([a-zA-Z]*\).*/\1/'`\nGraphics card: `lspci | grep VGA | sed 's/.*: \(.*\)/\1/'`\nGraphics 3D info: `glxinfo | grep -E 'direct rendering|(^OpenGL [vrs].*)'`"
                    Graphics driver: NVIDIA
                    Graphics card: nVidia Corporation GT216 [GeForce GT 330M] (rev a2)
                    Graphics 3D info: direct rendering: Yes
                    OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
                    OpenGL renderer string: GeForce GT 330M/PCIe/SSE2
                    OpenGL version string: 3.3.0 NVIDIA 304.32
                    OpenGL shading language version string: 3.30 NVIDIA via Cg compiler
                    • Re: compiz 13.08.2012 | 11:11
                      tomy   Návštevník
                      Compiz - zaujímala ma napríklad "kocka", presnejšie efekty obrazovky a neviem s tým nič urobiť. Naposledy som tú kocku skúšal ešte v Mandrive 2006.
                      • Re: compiz 13.08.2012 | 12:03
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        ovladace mas v poriadku funkcne, no ako som uz povedal, pouzivat compiz v gnome3 nieje mozne, musel by si pouzit ine pracovne prostredie, napriklad xfce
                        R.K
                        • Re: compiz 13.08.2012 | 12:24
                          tomy   Návštevník
                          Trošku mi prosím ozrejmi ten mutter - neviem o ňom nič, ešte som sa s tým totiž ani "nestretol - presnejšie - kde nájdem nejaký popis s príkladmi použitia, pretože je to málo čo mi odpovedal google

                          nainštalované mám
                          gconf
                          gnome-tweak-tool
                          gnome-shell-extensions-common
                          • Re: compiz 13.08.2012 | 13:09
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            tak ako je compiz, spravca okien a spravca efektov, tak je nieco podobne s nazvom mutter, ktory je ale neoddelitelna sucast gnome3 - prostredia ktory pouzivas, jednoducho je to sucast gnome-shellu ktory tvori podstatnu cast gnome3 , takze proste a jednoducho do gnome3 si compiz nedas, pretoze to nejde, ak chces compiz pouzivat, potrebujes ine graficke prostredie ktore je schopne s nim pracovat a nema uz integrovaneho ineho spravcu okien bez ktoreho nedokaze pracovat, prave tak ako tvoje gnome3 , takze jednoducho ak chces kocku a dalsie tieto veci, tak si stiahni do svojej fedori napriklad xfce4 , nainstaluj compiz , spusti ho a mozes si tam robit co chces
                            R.K
                            • Re: compiz 13.08.2012 | 14:21
                              tomy   Návštevník
                              dík, je to jasné, nebudem s tým experimentovať :-))

                              vyriešené