12.04 Ubuntu - vypínanie wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 10.09.2012 | 00:02
Rado   Návštevník
Zdravím, dúfam že nezakladám tému, ktorá už bola riešená, ale mám menší problém.
Jednoducho povedané pripojím sa na wifi, chvíľku ide a potom sa odpojí a akoby sa nevedelo napojiť.. to chvíľu trvá a potom po nejakom čase to vždy skúsim znovu a história sa do bodky zopakuje. Vôbec neviem čo by mohlo byť príčinou, vedel by mi tu niekto skúsenejší poradiť?
Ďakujem
    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:06
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      jedna sa o domacu wifi? alebo akukolvek wifi?
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:23
        Rado   Návštevník
        Domáca sieť
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:30
        Rado   Návštevník
        Myslím ale, že problém bude o všetkých wifín.. mám zároveň zapnutý druhý PC takže naša sieť nevypadáva, blbne to len na ubuntu, hľadal som už na nete po anglicky ale nič som sa nedozvedel, teda okrem toho že nie som sám ..
        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:56
          WlaSaTy   Návštevník
          Nastav IP adresu na DHCP (automatické získanie).
          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 20:23
            Rado   Návštevník
            http://tinypic.com/r/wt95sl/6 takto?
            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 21:30
              WlaSaTy   Návštevník
              Asi áno, na telefóne je to dosť zle vidno. Ale, nastav to na obidvoch počítačoch.
              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 21:36
                Rado   Návštevník
                mám to na oboch takto
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:34
        Rado   Návštevník
        A čo sa týka PC mám ZENBOOK UX31 .. už sa mi na ňom podarilo zmazať windows natotálku keď som sa s tým hral takže teraz mám PC za 1300€ na ktorom mi nejde ani net :D:D:D:D
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 00:46
        rado   Návštevník
        ospravedlňujem sa že tu píšem na stokrát jak magor lenže nemám tu tlačidlo edit a furt si spomeniem na niečo ďalšie..
        skúšal som aj iné verzie ubuntu, napr. 10.04 alebo 11.10 teraz napríklad a tam mi nejde wifi vôbec, píše tam len Wireless Networks device not ready .. ak by bol riešiteľný tento problém jednoduchšie tak mi je prakticky jedno že nebudem mať najnovšiu verziu, hlavne potrebujem aby mi to fungovalo, začal som práve nosiť PC aj do školy na poznámky takže bez funkčného systému som nahraný
        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 02:06
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          nemas problem s HW radio? (tlacidlo na zapnutie/vypnutie wifi)
          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 20:20
            rado   Návštevník
            myslím že tlačidlo je v poriadku :-/
    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 02:23
      Avatar menom   Používateľ
      V Network Manageri pohľadaj Edit Connections.
      Potom v okne Network Connections na karte Wireless označ sieť a skús zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" a uložiť Save.
      Zruš to pri všetkých dostupných sieťach, tá automatika zvykne robiť problémy a stále sa chce prihlasovať k dalším sieťam, ked kolíše sila signálu.
    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 02:35
      Avatar menom   Používateľ
      Opravujem, tá jedna veta má byť:

      Potom v okne Network Connections na karte Wireless označ sieť, stlač Edit a vo vyskočenom okne skús zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" a uložiť Save.
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 16:55
        Rado   Návštevník
        http://tinypic.com/r/wt95sl/6
        Automatické pripájanie mám nastavené.. mám tam len jednu sieť takže iné ani nie sú . To DHCP mám tiež nastavené (ak si to myslel takto) a čo sa týka tlačidla na ovládanie wifi to by blbnúť nemalo .. na windowse mi to išlo normálne.
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 16:56
        Rado   Návštevník
        jaj zrušiť zaškrtnutie, som slepý.. skúšam uvidím čo to spraví
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 17:49
        Rado   Návštevník
        Vypadáva ďalej, ale teraz mi ho aspoň nahodí keď kliknem na pripojenie čo pred tým blblo tak že sa mi ani nechcelo opätovne pripojiť.
        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 18:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Taká vec. Nemáš to v okolí zarušené? Dosť často sa stáva, že WiFi ostane na štandardne predvolenom kanáli ktprým je myslím jednotka. To sa navzájom susedia rušia,a zbytočne zvyšujú vyžarovací výkon. a zarušujú s tým ďalších a ďalších.

          Ak máš prístup k telefónu s WiFi na ktorom je Android, tak si ho požičaj aj s majiteľom ktorý tam dá nejakú wifi scanner alebo wifi radar. Ten krásne ukáže zarušenie pásma.

          Ďalšia vec čo ma napadá, je agresívne vynucovanie šetrenia elektrikou keď to začne odpájať komponenty. Niečo ako laptop mode.

          A ešte jedma vec ma napadá. Ovládače na WiFi kartu sú ktoré?

          Ale, dosť by sa zišiel výpis z príkazu dmesg po opetovnom vypadnutí.
          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 20:19
            Rado   Návštevník
            http://pastebin.com/KFraQ1zw
            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 21:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Pár minút po štarte, a spojenie vypadáva. To by chcelo telefón s Androidom, zapnúť mu WiFi a spustiť aplikáciu WiFi analyzer nech je vidno zarušenie pásma susedmi.
              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 21:41
                rado   Návštevník
                dobre dajme tomu že je to zarušené (nemám okolo seba teraz v blízkosti nikoho čo má android), čo je potrebné spraviť?
                a čo je potrebné spraviť ak by to bolo tou batériou? všimol som si teraz že mám PC v elektrike a zatiaľ signál nevypadol ani raz .. zatiaľ
                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 23:35
                  WlaSaTy   Návštevník
                  >dajme tomu že je to zarušené

                  Napríklad preladiť to na iný vysielací kanál. Routre majú také klikátko čo je prístupné cez prehliadač a v ňom to ide nastaviť.

                  > ak by to bolo tou batériou?

                  Ubrať agresivitu režimu riadenia spotreby.
                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 11.09.2012 | 19:00
                    rado   Návštevník
                    Fajn, a ubrať agresivitu v riadení spotreby sa dá na ubuntu kde?
                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 11.09.2012 | 21:02
                    Rado   Návštevník
                    btw, ako vravíš s tým zarušením mi to nepríde ako blbosť i keď som o tom nikdy nepočul .. dnes mi totiž ešte net ani raz nevypadol - na druhú stranu bol som tu len ráno a teraz od piatej poobedia to sú dve hodinky takže už len čakám..
                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 11.09.2012 | 21:54
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ono, ber do úvahy, že na jednom kanáli môže vysielať len jeden router. Ak je ich viac, tak sa rušia. Podobne ako keď pri jednom stole rozprávajú viacerí naraz. Potom len zvyšujú intenzitu, a rušia tým ostatných na okolo. Takže si najprv pozri návod k routru, a posuň kanál o pár čísel vedľa. Možno budeš musieť prepojiť počítač cez kábel aby si sa dostal k nastaveniam, ale to je popísané v príručke k routru.

                      Inak, kôli tomuto vydala EU odporúčanie aby routre sami nastavili kanál tak aby nerušili ostatných. Ale, nebolo to nariadené a tak sa na to vykašlali výrobcovia. Takže, smelo do toho.
                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 12.09.2012 | 08:30
                        Rado   Návštevník
                        Sranda kamoško, oukey vyskúšam to, snáď to nedo.bem :D dnes beriem notebook ešte do školy tak uvidím či to wifi pôjde tam. Ale ako je potom možné že na jednom PC mi to nevypadne nikdy a na druhom vkuse? Vlastne tento net na tejto frekvencii používame už cez 2 roky a stále bolo všetko v pohode (aj keď ako vravíš môžu to spôsobovať susedia, len potom je tu zas otázka, že ktorá frekvencia je bezpečná..)
                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 12.09.2012 | 11:41
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Predpokladám, že sú to rozdielne stroje s rozdielnymi WiFi kartami ktoré majú rozdielne algoritmy na odfiltrovanie šumu. A tak isto majú rozdielne antény ktoré majú rozdielnu citlivosť príjmania signálu. A ešte sa dá krásne predpokladať, že jeden má horšie riešený dizajn kde môže v pohode podsvietenie studenou katódovou trubicou rušiť príjem WiFi. Takže jeden z nich ešte v pohode funguje, ale druhý balansuje na hrane a občas sa pošmikne. Ak to chceš overiť, tak si omeraj rušenie. Tak ako som Ti hovoril. Bez toho budeme len v rovine "Niečo sa pokazilo na jednom stroji, ale druhý funguje".

                          Podobný problém som mal, keď môj telefón mal lepší príjem WiFi ako notebook s centrinom a anténou.
                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 12.09.2012 | 13:36
                            rado   Návštevník
                            Bolo by to možné, ale dá sa anténa nejako zosiliť? Mal som pred chvíľkou hodinu v jednej triede a signál vypadával každé 2 minúty.. teraz je to v pohode takže zrejme to bude ako vravíš anténou. A zas, keď poriešim ten šum doma čo mi ostáva v škole??.. chcelo by to nejaký booster alebo také niečo :-/
                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 12.09.2012 | 16:31
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Anténa sa v NB nedá zosilniť. Do NB sa nezmestí doplnkový booster, nie je ho kam dať. Ale, a píšeš, že to blbne aj v inej lokácii, tak to môže byť okrem rušenia podsvietenia aj povytiahnutý alebo zalomený kábel.

                              Pánty na displeji náhodou nemáš zalomené, a ani Ti NB určite nespadol keď si si s plnými rukami odomykal dvere.
                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 13.09.2012 | 18:30
                                Rado   Návštevník
                                Nespadol a pánty že by boli zalomené sa mi nezdá.. nb je nový, v podstate má necelý mesiac ale stále nezabúdajme na to že na windowse mi to išlo .. všetko, a bez výpadkov .. teraz mi ide relatívne dobre ale je to len otázka času kedy to zase vypadne :-/ mám tu stále nainštalovanú aj staršiu verziu ubuntu ALE tam mi pri wifi píše že device is not ready .. ak by malo riešenie toto tak tam by mi možno signál nevypadával tak ako tu, táto verzia ubuntu má zrejme nejakú ľahkú vadu (http://www.google.sk/search?aq=0&oq=wifi+ubuntu+12&sourceid=chrome&client=ubuntu&channel=cs&ie=UTF-8&q=wifi+ubuntu+12.04)
                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 13.09.2012 | 18:35
                                rado   Návštevník
                                ide totiž aj o to že wifi nie je jediné čo mi tu blbne .. myška hapruje, jas sa nechce nastaviť trvalo ale vždy pri štarte je zase taký aký bol (vysoký) a tak celkovo by som bol rád ak by sa naskytla nejaká alternatíva... skúšal som aj fedoru, lenže nevedel som tam inštalovať programy :D a tiež tam vkuse padalo to wifi :-/ myslíš že je nejaká alternatíva ktorú by som mohol skúsiť? ja chcem hocičo čo nie je windows .. naučiť sa na tom naučím len to zas nesmie byť čisto na príkazoch založený systém lebo na to až nemám, nevenujem sa tomu toľko ako kedysi
                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 13.09.2012 | 20:24
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Podľa toho čo doplňuješ teraz to môže byť aj problém ACPI alebo ovládače pre WiFi kartu neberú do úvahy slovenské frekvenčné pásmo. Novší BIOS nevydali? A čo je tam vôbec za WiFi kartu?
                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 13:55
                                    rado   Návštevník
                                    rado@ux31:~$ /sbin/iwconfig
                                    lo no wireless extensions.

                                    wlan0 IEEE 802.11bgn ESSID:"rado_home"
                                    Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: 54:E6:FC:A0:8D:6C
                                    Bit Rate=12 Mb/s Tx-Power=16 dBm
                                    Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
                                    Power Management:on
                                    Link Quality=30/70 Signal level=-80 dBm
                                    Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
                                    Tx excessive retries:8 Invalid misc:5 Missed beacon:0

                                    či vydali novší bios to netuším ale keď zadám príkaz iwconfig vyhodí mi to toto
                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 19:21
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Pekný výpis. Ktoré z toho je informácia o type WiFi karty? Ja tam vidím len informácie o pripojení, rýchlosťou z pred desiatich rokov.

                                      Odhliadnúc od toho, že BIOS/EFI sa dá obvykle stiahnúť na stránke výrobcu kde sa dá aj skontrolovať či vydali novšiu verziu.
                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 21:30
                                        Rado   Návštevník
                                        :D:D Sorry, to bol jediný príkaz čo poznám ohľadne wifi tak som myslel že pomôže :D

                                        S tým biosom atď.. toto http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=UX31E&p=3&s=369 ?
                                        A ako ho nainštalovať keď tam teraz dajme tomu nemám žiaden systém?

                                        Bol by som brutálne happy keby sa to dalo vyriešiť lebo už som premýšľal aj nad tým že sa toho nb zbavím a niekomu ho predám lebo som kus v koncoch.. v podstate je teraz moja každodenná zábava skúšať sa zbaviť problému ale tak aspoň som si vyskúšal 1500 distribúcii a našiel som jednu čo mi vyhovuje ešte viac ako ubuntu :)

                                        Tak fajn, ako sa teda dostanem k tomu tipu wifi karty, nech ti to sem pošlem? myslím že to je ath9k alebo tak nejak ak myslíš toto, ak nie tak potom neviem
                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 12:23
                                          Avatar menom   Používateľ
                                          ath9k je ovládač pre atheros karty

                                          Do terminálu napíš bez úvodzoviek "lspci -v" a niekde naspodu bude odstavec o wireless.
                                          Ten sem okopíruj.
                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 13:27
                                            Rado   Návštevník
                                            02:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
                                            Subsystem: AzureWave Device 2086
                                            Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 17
                                            Memory at dea00000 (64-bit, non-prefetchable) [size=512K]
                                            Expansion ROM at dea80000 [disabled] [size=64K]
                                            Capabilities: <access denied>
                                            Kernel driver in use: ath9k
                                            Kernel modules: ath9k


                                            Spravne?
                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 15:35
                                              Avatar menom   Používateľ
                                              Zdá sa, že problémov s touto wifi je v linuxe viac ako dosť.

                                              Niekomu pomohlo Vypnúť správu napájania ako sa píše v tejto téme:
                                              na ubuntu.cz
                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 16:32
                                                Rado   Návštevník
                                                Zadal som z toho článku príkazov viac, blbol mi aj jas takže aj to a aj tú správu napájania, som zvedavý čo to spraví..
                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 20:47
                                                Rado   Návštevník
                                                Zo začiatku to vyzeralo že už bude všetko klapať ale teraz to zas začalo vypdávať :(
                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 22:36
                                                rado   Návštevník
                                                rado@UX31E:~$ sudo rfkill list
                                                0: phy0: Wireless LAN
                                                Soft blocked: no
                                                Hard blocked: no
                                                1: asus-wlan: Wireless LAN
                                                Soft blocked: no
                                                Hard blocked: no
                                                2: asus-bluetooth: Bluetooth
                                                Soft blocked: yes
                                                Hard blocked: no

                                                toto tiež nemám bloknuté..
                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 13:23
                                        Rado   Návštevník
                                        Btw, nemáš skype alebo niečo také? veľmi by som potreboval vyriešiť to čo najrýchlejšie lebo bez normálne fungujúceho PC sa cítim ako invalid, snažím sa obchodovať na burze a ak mám žiť s tým že mi vypadáva net tak to radšej budem na starom dogabanom netbooku, čo by som ale nerád.. :-/
                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 15:41
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          >A ako ho nainštalovať keď tam teraz dajme tomu nemám žiaden systém?

                                          Dobrá otázka, ale tú by som s chuti smeroval tak na výrobcu alebo predajcu. Bios sa dá stiahnúť, ale nástroje ponúkajú len pre winblows.

                                          >Btw, nemáš skype alebo niečo také?

                                          Skype, teda software ktorý podpočúva MS za štedrého sponzoringu FBI nemám. A ani nič podobné.

                                          Takže skús si preložiť novšie jadro z kernel.org.
                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 20:49
                                            rado   Návštevník
                                            Takže ak chcem nainštalovať novú verziu biosu musím nainštalovať najprv windows?

                                            Skús si preložiť novšie jadro z kernel.org, znovu otázka - ako? pre teba to sú možno veci samozrejmé ale pre mňa veľmi nie takže ak to nepridáš ku svojim odpovediam bude sa to týmto spôsobom naťahovať :-/
                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 21:47
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              >Takže ak chcem nainštalovať novú verziu biosu musím nainštalovať najprv windows?

                                              Dobrá otázka, ale tú by som s chuti smeroval tak na výrobcu alebo predajcu. Bios sa dá stiahnúť, ale nástroje ponúkajú len pre winblows.

                                              >Skús si preložiť novšie jadro z kernel.org, znovu otázka - ako?

                                              Napríklad takto. Možno tam bude treba pridať aj novšie ovládače.

                                              O možnosti vymeniť tú WiFi kartu za niečo podporované pomlčím. Dosť notebookov malo vymeniťeľné WiFi/BT, ale niektoré zas nebrali iné ako výrobcom schválené karty.
                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 22:26
                                                Rado   Návštevník
                                                Takže ak chcem nainštalovať novú verziu biosu musím nainštalovať najprv windows? :)

                                                ...

                                                Ku kernelu, čo všetko sa dá pri jeho kompilácii pokaziť? Pretože popravde veľmi tomu článku nerozumiem.. je tam toho kopu ale nikde to nie je normálne napísané v krokoch aby tomu pochopil aj niekto ako ja :->
                                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 22:50
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  >Takže ak chcem nainštalovať novú verziu biosu musím nainštalovať najprv windows? :)

                                                  Ty si naozaj myslíš, že tento portál slúži ako kontaktné miesto výrobcu alebo predajcu Tvojho notebooku? Nepredpokladám, že by si vyrýval. Tǔ pomoc potrebuješ Ty, a isto vieš že vyrývaním do človeka čo sa snaží pomlcť v rámci svojho voľného času dosiahneš len negatívny efekt.

                                                  >Ku kernelu, čo všetko sa dá pri jeho kompilácii pokaziť?
                                                  To je na dlho. Ale, musel by si veľmi dlho hľadať čo sa dá pokaziť.

                                                  >je tam toho kopu ale nikde to nie je normálne napísané v krokoch aby tomu pochopil aj niekto ako ja.

                                                  V krokoch to tam je normálne napísané, aspoň v tom prvom linku. Ak preferuješ obrázky pred písaným textom, tak máš rýchly internet.

                                                  Nepredpokladám, že by bol český jazyk problém.
                                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:29
                                                    Rado   Návštevník
                                                    Dobre idem sa do toho pustiť
                                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:31
                                                    Rado   Návštevník
                                                    Hmm, spravil som prvú vec čo tam bola a už je problém :D


                                                    rado@UX31E:~$ sudo apt-get install build-essential bin86 kernel-package gcc gcc-3.4 libncurses5 libncurses5-dev fakeroot
                                                    [sudo] password for rado:
                                                    Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                                                    Vytvára sa strom závislostí
                                                    Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                                                    E: Nedá sa nájsť balík gcc-3.4
                                                    E: Nebol nájdený žiaden balík zodpovedajúci regulárnemu výrazu „gcc-3.4“
                                                    rado@UX31E:~$
                                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:39
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      GCC je už dávnejšie verzie 4.6, taže verziu 3.4 nemá význam riešiť. A mimochodom, pokiaľ si spomínam, tak metabalík build-essential obsahuje aj gcc.
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:46
                                                        Rado   Návštevník
                                                        Super, dal som tam namiesto 3.4 4.6 a niečo to robí :D len teraz rozmýšľam či ísť ďalej podľa toho návodu alebo tam bude treba ešte niečo meniť?
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:52
                                                        rado   Návštevník
                                                        a ešte..

                                                        Aplikace patchů

                                                        Pakliže jsme si stáhli vanilla kernel je vhodné upravit zdrojáky k našemu obrazu a nejlépe o nějaké zajímavé patche.

                                                        Patche známých hackerů kernelu:

                                                        Con Kolivas
                                                        Alan Cox
                                                        Andrew Morton
                                                        Samotný proces patchování se dělá pomocí utilty patch a cat (v případě komprimovaného patche pomocí .bz2 využijeme utilitu bzcat).

                                                        tomuto nerozumiem absolútne, čo tu treba spraviť? môžem to preskočiť?
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:54
                                                        Rado   Návštevník
                                                        Preskočil som ale zas sa to nechce nikam posunúť..


                                                        rado@UX31E:~$ make gconfig
                                                        make: *** No rule to make target `gconfig'. Stop.
                                                        rado@UX31E:~$ make menuconfig
                                                        make: *** No rule to make target `menuconfig'. Stop.
                                                        rado@UX31E:~$
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:56
                                                        Rado   Návštevník
                                                        Som z toho blbec tvl vôbec neviem či to robím dobre.

                                                        Čo všetko mám spraviť?? Pred tým ako som zadal ten prvý príkaz som mal ešte niečo spraviť alebo nie? To čo som stiahol, čo s tým? A prečo mi zase teraz nejde toto?... :-/
                                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 00:14
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          Ty sa prosím Ťa čím živíš, že nerozoznáš rozdiel medzi výrazmi je vhodné a je potrebné? Tie záplaty zatiaľ nemusíš riešiť.

                                                          Ohľadne príkazu make gconfig, tak by si mal byť v adresári v ktorom máš rozbalené zdrojové kódy jadra.
                                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 00:47
                                                            Rado   Návštevník
                                                            Hmm a kde mám to všetko vlastne robiť? V adresári v ktorom mám rozbalené zdrojové kódy jadra = tam kde som si stiahol a rozbalil to čo som si stiahol = hocikde alebo kde som to mal rozbaliť? niečo mi to už robí, dostal som sa do bodu sudo make-kpkg --stem linux --revision=vlastni.1.0 kernel_image a tu sa to nejako rozbehlo ale stále netuším ani zďaleka čo robím a či to robím dobre.. robím to v tom súbore ktorý som stiahol a rozbalil, mam ho rozbalený v /home/linuxblablabla...
                                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 00:52
                                                            Rado   Návštevník
                                                            + neviem či som spravil dobre ale v tom bode kde som vyberal volby jadra som nechal všetko tak ako bolo.. ja už len čakám že v ktorej časti spravím najväčšiu chybu lebo sa cítim jak slepec na križovatke..
                                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:02
                                                              WlaSaTy   Návštevník
                                                              >Hmm a kde to mám všetko vlastne robiť?

                                                              Tam, kde sa to vyžaduje.

                                                              >niečo mi to už robí

                                                              Takže to asi robíš správne.

                                                              >neviem či som spravil dobre ale v tom bode kde som vyberal volby jadra som nechal všetko tak ako bolo.

                                                              Minimálne si mohol skontrolovať či je povolený ovládač pre danú kartu.

                                                              >ja už len čakám že v ktorej časti spravím najväčšiu chybu lebo sa cítim jak slepec na križovatke.

                                                              Keď očakávaš vlastné zlyhanie, tak si ho aj pričaruješ. Abraka dabra.
                                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:12
                                                                Rado   Návštevník
                                                                Na úkor vlastného času strácaš vlastný čas kamoško, pretože odpoveď na otázku kde to mám robiť - tam kde sa to vyžaduje mi fakt netreba.. niečo mi to robí to vôbec neznamená že to robím správne a že som mohol minimálne skontrolovať či je povolený ovládač tak ďakujem že mi to hovoríš teraz, spolupráca s tebou je fakt na úrovni.
                                                                Vidím že sa vyznáš v technických veciach ale nechápem jedno, prečo mi nedokážeš pomôcť ako normálny človek ale musíš vystavovať svoj sarkazmus čo to dá.. ak ťa baví do ľudí dodrbávať tak čo robíš na fóre kde sa pomáha??? ja si tvoju pomoc cením, ale takto to fungovať nebude, takže ak máš čas a chceš mi pomôcť napíš mi normálne čo mám robiť, ak nie tak ďakujem za tvoj čas a nebudem ním ďalej plytvať, toť vsjo

                                                                Ak mám skontrolovať či je povolený ovládač pre danú kartu bol by som rád ak by si mi najprv povedal kde to môžem v tých nastaveniach skontrolovať.
                                                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:28
                                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                                  Máš pred sebou podrobný návod, a nestačí Ti. Predpokladám, že podobne si sa cítil aj keď si si pozrel recept na varenie nejakého jedla. Jediný rozdiel je v tom, že jedlo aj vonia.

                                                                  Máš pravdu, s takýmto prístupom je akákoľvek pomoc zbytočná.

                                                                  A ak chceš vedieť kde si skontroluješ či mášpovolený ten ovládač, tak sme sa bavili o make gconfig. To Ti vyhodilo také klikacie okienko do ktorého si sa nepozrel ale si ho radšej zavrel krížikom. To bola chyba ktorej si sa bál. Druhá chyba je v tom, že sa toho zbytočne bojíš a kôli tomu reaguješ podráždene. A túto vastnosť sa snažíš prisúdit niekomu inému. -nebudem sa pýtať prečo, viem že by si nedokázal pravdivo odpovedať. Dobrú noc, a dúfam že sa ukľudníš.
                                                                    │ Symbol: ATH9K [=n]                                                                                    │   
                                                                    │ Type  : tristate                                                                                      │   
                                                                    │ Prompt: Atheros 802.11n wireless cards support                                                        │   
                                                                    │   Defined at drivers/net/wireless/ath/ath9k/Kconfig:17                                                │   
                                                                    │   Depends on: NETDEVICES [=y] && WLAN [=y] && ATH_COMMON [=n] && MAC80211 [=m]                        │   
                                                                    │   Location:                                                                                           │   
                                                                    │     -> Device Drivers                                                                                 │   
                                                                    │       -> Network device support (NETDEVICES [=y])                                                     │   
                                                                    │         -> Wireless LAN (WLAN [=y])                                                                   │   
                                                                    │           -> Atheros Wireless Cards (ATH_COMMON [=n])                                                 │   
                                                                    │   Selects: ATH9K_HW [=n] && MAC80211_LEDS [=y] && LEDS_CLASS [=y] && NEW_LEDS [=y] && ATH9K_COMMON [= │   
                                                                  
                                                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:36
                                                                    Rado   Návštevník
                                                                    To okienko som hneď nezavrel.. lenže keď tam bolo 1350 vecí a ja som nemal ani tušenie na ktorú sa zamerať .. tak až vtedy som ho zavrel. Ešte stále mi to teraz v termináli beží tak keď to dorobí pozriem sa tam ešte raz. Podráždene reagujem lebo mi to robí problém už dva týždne, je pol dvanástej v noci, ja potrebujem zajtra do školy funkčný notebook a robím tu niečo čo mi ho môže znefunkčniť čo by znamenalo inštalovať systém ráno nanovo .. myslíš že to nie je dostatočný dôvod? :)
                                                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:44
                                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                                      To, že si si Ty odpálil niečo na tvojom noteboooku nie je dôvod aby si bol nervózny na niekoho iného. A žiaden infantilný smajlík to nezmení.

                                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 02:04
                                                                        Rado   Návštevník
                                                                        Teraz mi to vypísalo na konci toho všetkého toto:


                                                                        Building modules, stage 2.
                                                                        MODPOST 3251 modules
                                                                        ERROR: "__modver_version_show" [drivers/staging/rts5139/rts5139.ko] undefined!
                                                                        WARNING: modpost: Found 2 section mismatch(es).
                                                                        To see full details build your kernel with:
                                                                        'make CONFIG_DEBUG_SECTION_MISMATCH=y'
                                                                        make[2]: *** [__modpost] Chyba 1
                                                                        make[1]: *** [modules] Chyba 2
                                                                        make[1]: Leaving directory `/home/rado/linux-3.5.4'
                                                                        make: *** [debian/stamp/build/kernel] Chyba 2
                                                                        rado@UX31E:~/linux-3.5.4$

                                                                        ... a to že mi ty pomáhaš ti nedáva právo robiť si zo mňa prdel .. alebo áno? k tomuto netreba ani infantilného smajlíka

                                                                        Mám to trochu ináč ako to čo si sem postol:

                                                                        http://tinypic.com/r/ih2p04/6
                                                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 20:28
                                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                                          Asi budeš musieť ten konfig uložiť a skúsiť znova. Keď totižto prenášaš konfig z bežiaceho distribučného jadra, tak sa tam vyskytnú nejaké nezrovnalosti. Poprípade, tak ako to samé odporučilo, tak je vhodné spustiť to make CONFIG_DEBUG_SECTION_MISMATCH=y, poprípade make oldconfig

                                                                          Inak, máš to tam rovnako ako ja, len ja som použil vyhľadávanie v textovej konfigurácii kde mám asi ten ovládač vypnutý.
                                                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 18.09.2012 | 19:48
                                                                            Rado   Návštevník
                                                                            Rado mi pomohol prekompilovať to jadro, lenže wifi vypadáva stále :-/
                                                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 18.09.2012 | 19:54
                                                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                                                              no vlastne nieje to prekompilovane, je to normalne najnovsie jadro z deb balika
                                                                              R.K
                                                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 19.09.2012 | 10:44
                                                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                                                Najnovšie jadro sa nedistribuuje v deb balíkoch.

                                                                                A ako som spomínal, tak je dosť možné, že keď nepomôže najnovšie jadro z kernel.org tak bude treba použiť tie doplnkové ovládače o ktorých som spomínal. Ale, až potom.
                                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:01
                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                  nepokazis nic ak to spravis tak ze v grube nechas aj stary kernel, skompilujes novy kernel a ked nepojde stale mas stary
                                                  R.K
                                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:28
                                                    Rado   Návštevník
                                                    Oukey a ako ho tam nechať?
                                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 00:02
                                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                                      ak to dovtedy nespravis tak zajtra sa na to cele pozrem
                                                      R.K
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 00:10
                                                        Rado   Návštevník
                                                        No to by som bol fest rád.. snažím sa o to teraz ale neviem sa pohnúť z miesta :-/ neviem v podstate ani čo robím
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:13
                                                        rado   Návštevník
                                                        rado.jencik - skype, bude mi cťou ak sa mi ozveš
                                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 18:04
                                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                                          pridal som ta do kontaktov ale niesom si isty ci to aj tak vo skutocnosti je lebo ja pouzivam web clienta, nemam normalny skype, keby si nemal ziadnu pozvanku tak napis ze to neni v poriadku, samozrejma riesenie ak sa k nemu dostaneme sem potom zavesim
                                                          R.K
                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 13.09.2012 | 20:40
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  ked nic tak by som skusil OpenSuse
                                  R.K
                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 14.09.2012 | 00:51
                                    Rado   Návštevník
                                    Stiahol som to, malo to cez 4gb ale jediné čo mi napíše pri tom keď to načítam z USB je nejaké grub či čo a je to len command line, nechce mi to normálne spustiť grafické prostredie
                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 14.09.2012 | 17:19
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      ty si to na to USB nainstaloval?
                                      R.K
                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 00:39
                                        Rado   Návštevník
                                        Nie, spravil som z toho bootovacie usb.. ale kašľať na to, mám teraz Pinguy a ppč sa mi páči LENŽE zistil som že je úplne jedno akú verziu linuxu si dám.. ak tam ide wifi tak vypadáva :-(
                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 11:26
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          no pinguyOS je zalozene na ubuntu, meni sa len graficke prostredie a niektore programy, takze to mas take iste ako keby si si dal ubuntu tej verzie z ktorej vychadza
                                          R.K
                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 13:53
                                            Radovan   Návštevník
                                            Oukey a Fedora? Na nej mi to vypadáva tiež.. teraz som čítal niečo o Suse tak že je to dosť komerčne zameraná distribúcia.. viem že ty si tých distrbúcií vyskúšal už kopu, poraď aspoň nejaké 3-4 čo by som mohol otestovať a teoreticky by mohli fungovať :)
                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 17:18
                                            rado   Návštevník
                                            hmm a ako mám nabootovať to openSuse? ja som to robil cez LiLi usb creator ale aj keď som teraz skúšal staršiu verziu openSusu stále mi to vyhadzuje ten istý problém:
                                            Could not find kernel image: gfxboot
                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 19:28
                                            Rado   Návštevník
                                            skúsil som aj fedoru aj opensuse práve... na oboch vypadáva.. myslím že tu bude problém v niečom inom ako v distribúcii :-/
                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 20:59
                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                              ak to neni tym acpi, tak potom pouzivaju vsetky distribucie rovnaky ovladac, a teda sprava sa to rovnako, ale nemyslim si ze to bude chyba ovladaca, skor to acpi, to ti poradi wlasaty ako zistit ci je to tym
                                              R.K
                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 21:32
                                                Rado   Návštevník
                                                okey, tak vďaka .. btw, ktoré distro používaš ty? :) keď pamätáš ešte dávno dávno si mi raz pomáhal so zvukom na skype, vtedy si vravel že si skúšaš rôzne distrá aby si si našiel pre seba to pravé :) tipujem že si od vtedy už trochu pokročil
                                                • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 21:42
                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                  hej pokrocil som, presiel som toho velmi vela, mam nejaky prehlad, teraz mam lubuntu, ale kratko, mozno 2 tyzdne, uz tak netestujem ako dakedy, hlavne teraz ani nemozem pretoze som si kupil SSD disk, a keby som furt mazal a daval nove data tak by som si pekne skratil zivotnost, a navyse by som ho musel zakazdym nakonfigurovat, ale aj tak s lubuntu som spokojny a o prechode nerozmyslam, LXDE prostredie s mojimi vylepseniami co som si tam dal :P mi vyhovuje, asi ani menit nebudem, hodi sa uplne na vsetko co na PC robim, ale ako uz som napisal par zmien sa konalo, napriklad namiesto openboxu ako okenneho manageru pouzivam mutter s vlastnou konfiguraciou
                                                  R.K
                                                  • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 21:46
                                                    Rado   Návštevník
                                                    No kurva to ja som dnes asi 10 distribúcii vymenil vkuse som formátoval a formátoval a tiež mám SSD disk.. jeho životnosť asi vyprší veľmi rýchlo podľa toho čo vravíš :/
                                                    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 15.09.2012 | 21:54
                                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                                      ide o to ze kazdy sektor ma urcity pocet zapisov, ak spravne funguje jedna technologia tak tie subory zapisuje vzdy na ine bloky, aby sa to rozkladalo rovnomerne, a nie tak ze jeden blok sa zapise 100 krat a druhy len raz, potom je dobre nastavit dake veci, moj disk obycajny sata co som mal predtym tak vydrzal 3 roky, a ten toho teda vytrpel, tam ak nebolo zo 300 formatovani tak ani jedno, a to bez prehanania, a furt nove distra, data, drzal sa, niesom si celkom isty ako je to s tym SSD a jeho zivotnostou kedze sa stretavam s roznymi nazormi, ale kazdopadne ja sa snazim mat jedno distro, a spravil som nejake opatrenia ktore by sa mali podpisat na dlhsej zivnotnosti
                                                      R.K
                                                      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 12:27
                                                        rado   Návštevník
                                                        napr.? :) poraď niečo :)
                                                        • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 15:21
                                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                                          je toho viac a nastavenie nieje jednoduche, riesil som to v teme "strach o pevny disk" na root.cz je o tom paradny clanok podla ktoreho som tie veci nastavil http://www.root.cz/clanky/optimalizace-prace-s-ssd-disky-v-linuxu/
                                                          R.K
                                                          • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 22:45
                                                            Rado   Návštevník
                                                            Pozriem si, vďaka :) a s tým wifi čo by som mohol mať ťa nenapadá nič? O.o
                                                            • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 16.09.2012 | 23:05
                                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                                              do tychto veci ja moc nevidim, ja mam odjaziva na PC iba spojenie cez kabel, akurat nedavno som sa naucil si nastavit router , lebo cez smartphone chodim na net, ale napriklad s tym jadrom poradit viem , uz mam za sebou par uspesnych nastaveni a kompipacii jadra
                                                              R.K
                                                              • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 17.09.2012 | 01:37
                                                                Rado   Návštevník
                                                                Nó tak to by bola pecka.. ja som zas magor v oboch :D
    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 17:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 17:51
        Radovan   Návštevník
        toto som už skúšal, ale ten balík mi to nevie násjť
    • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 10.09.2012 | 21:00
      Rado   Návštevník
      Všimol som si že niekedy (ako napr. teraz) mi ide net perfektne bez výpadkov a inokedy zase vypadáva každú sekundu. Ale nedokážem si predstaviť že by to bolo nejakým preťažením a ak áno tak jedine tak že môj systém je nastavený že pri istom vyťažení sa wifi ruší.. nechápem tomu
      • Re: 12.04 Ubuntu - vypínanie wifi 19.09.2012 | 11:13
        Dušan   Návštevník
        Som doma pripojený do internetu cez WIFI. Doma mám stolné pc je pripojené cez wifi krabičku ktorá je nostop zapnutá (nejaká airLive) a občas sa ja a môj kamarát pripojíme notebookmi na internet cez interné wifiny (novší čip od broadcomu a starší intel). Lokálna priestor je "zarušený" minimálne s 10 sieťami. Poslednom čase začalo pripojenie na inteli aj broadkomu vypadávať. Úplne náhodne.

        Pomohlo vypnúť a zapnúť tú krabičku AirLive. A nechať medzitým zapnuté notebooky. Potom bola sieť stabilná. Aj na notebookoch aj stolnom PC.

        Z toho vyplýva, že airlivko bolo asi pripojené na veľmi zarušenej frekvencii (alebo potrebovalo reštart) a robilo problém rooteru, ktorý sprostredkúva internet.