Rescue Time

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2012 | 13:36
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Používa niekto RescueTime, prípadne mi viete poradiť iný dobrý SW na time manažment? Skúsil som si to nainštalovať, potiaľto by nebol žiadny problém. V Centre softvéru (Ubuntu 12.04 X64) vidím aplikáciu ako úspešne nainštalovanú. Ale ďalej som sa nedostal, nemám ju v zozname aplikácií, ani mi ju systém nenájde. Malo mi to pomôcť ušetriť čas, ale zatiaľ ma to oň len oberá...
    • Re: Rescue Time 07.10.2012 | 14:24
      WlaSaTy   Návštevník
      Komerčný produkt ktorý si si vybral nie je na správu času ale na monitoring vykonávania zadaných úloh. Teda, je to nejaká blbinka čo Ti povie koľko ešte musiš byť v práci aby Ťa šéfinko neroztrhol ako žabu.

      Inak, ten komerčný produkt má aj video návod. A to, že má zadarmovú osekanú verziu na tom nič nezmení.

      PS.: Nechcel si náhodou niečo ako tu bolo prezentované vo februári? Skús sa pozrieť na ten článok z februára čo sem dal Fridolín.
      • Re: Rescue Time 07.10.2012 | 15:22
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Vdaka, skusim pozriet.
        Toto vyhodim, lebo tolko casu, aby som najprv studoval videonavody, na to nemam. :-D Cakal som nieco intuitivne, nie aplikaciu, ktoru ani nebudem vediet spustit.
        • Re: Rescue Time 07.10.2012 | 16:19
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ chceš poradiť nejaký program, tak skús definovať čo od neho očakávaš. Niekomu stačia cvikačky na telefóne aby vedel koľko bol mimo pracovného miesta na cigarete. Niekto chce vedieť koľko času robil na tej alebo inej úlohe (hry a pokecy proti normálnej práci). A niekto už potrebuje časový management z korého si spustí uzávierku a vie koľko môže nablokovať klientovi. A niekomu len stačí vedieť či sa mu decko po obede učilo alebo blblo na internete.
          • Re: Rescue Time 08.10.2012 | 03:30
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            Nerobim v hodinovke, takze skor to druhe - aby som zhruba vedel, kolko som sa comu venoval, resp. cim som zabil cas.
            • Re: Rescue Time 08.10.2012 | 21:20
              WlaSaTy   Návštevník
              Tak to si kľudne môžeš aj periodicky kontrolovať aké okno má fokus a ktorá binárka Ho zobrazuje. Vyhodnotiť to je už malina. Ten program čo si už skúšal to podľa popisu tak robí. Akurát, že to ešte pchá do centralizovanej databázy za prachy ak chceš.
    • Re: Rescue Time 08.10.2012 | 22:01
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      ktimetracker? (pozor závislé na KDE)
      • Re: Rescue Time 09.10.2012 | 21:58
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Ked som uz nainstaloval Krusader, mozem skusit aj toto. :-)