nejde zapnut nvidia-glx

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2012 | 22:17
lincoln   Návštevník
chcem rozbehnut HW akceleraciu ale vypisuje mi ze neni nvidia-glx zapnute... skusal som cez terminal ale marne... nevedeli by ste mi poradit ...

lincolnpark@lincolnpark-desktop:~$ sudo nvidia-glx-config enable
Error: your X configuration has been altered.
This script cannot proceed automatically. If you believe that this
not correct, you can update the md5sum entry executing the following
command:
md5sum /etc/X11/xorg.conf | sudo tee /var/lib/x11/xorg.conf.md5sum
otherwise edit manually /etc/X11/xorg.conf to change the Driver section
from nv to nvidia.
    • Re: nejde zapnut nvidia-glx 08.10.2012 | 22:56
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      A skusal si spravit to, co to pise? S akym vysledkom?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 08.10.2012 | 23:04
        lincoln   Návštevník
        skusil som to ale vysledok nebol ziaden... prepisal som nv na nvidia a potom opat skusal zapnut cez terminal ale vzdy to iste mi vyhodilo... ale xorg.conf boli zmenene z nv na nvidia takze netusim v tom moze byt problem ...
        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 09.10.2012 | 00:23
          Avatar m4jkl   Používateľ
          a restartoval si xka ked si zmenil ten xorg.conf?
          • Re: nejde zapnut nvidia-glx 09.10.2012 | 23:49
            lincoln   Návštevník
            ako ja som restartoval pocitac a cakal som ze to pojde... novacik som takze este sa len ucim postupne ze co a ako...
            • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 02:23
              Avatar mmatko   Používateľ
              skus balik nvidia-settings - vytvori ti o.i. xorg.conf a ja som s nim nemal ziadne problemy - kedze si zaciatocnik, pomoze ti aj graficke rozhranie uvedeneho programu...
        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 11.10.2012 | 00:19
          Avatar m4jkl   Používateľ
          a co si skusal zapnut cez terminal? ved ked si prepisal ten xorg, tak uz si ten prikaz pouzivat nemusel, nie?
    • Re: nejde zapnut nvidia-glx 09.10.2012 | 09:43
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Čo vypíše príkaz "lsmod|grep nouveau"?
    • Re: nejde zapnut nvidia-glx 09.10.2012 | 11:21
      WlaSaTy   Návštevník
      Potrebuješ preložiť čo Ti to napísalo?
      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 10:28
        lincoln   Návštevník
        uz aj som stihol nieco pokaslat v xorg.conf musim nahodit cez terminal povodne nastavenia.... ale nebol som pri svojom kompe akurat... skusim
        sudo mv / etc/X11/xorg.conf / etc/X11/xorg.conf.backup a uvidim co to spravi... potom napisem ako to dopadlo...
        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 20:15
          lincoln   Návštevník
          ajaaaj a je zle... nieco som tusim podrbkal v nastaveniach a teraz mi pri spusteni mi vyhodi asi 5krat cez seba poprekryvanu pracovnu plochu aj mys proste vsetko... omylom som este v prihlasovacom okne odklikol nieco typu low graphical mode to bolo... dalej som nestihol postrehnut... stretli ste sa s niecim takym uz popripade vyriesili to ? ak ano pls piste prikazy.... dakujem vopred vsetkym ktory sa zapoja :)
          • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 20:41
            Avatar mmatko   Používateľ
            ako som ti pisal vyssie:


            skus balik nvidia-settings - vytvori ti o.i. xorg.conf a ja som s nim nemal ziadne problemy - kedze si zaciatocnik, pomoze ti aj graficke rozhranie uvedeneho programu...
            • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 20:45
              lincoln   Návštevník
              super ze pomoze ale na tej ploche je necitatelne uplne vsetko... proste sa prekryva plocha totalne... takze to nemozem spustat v grafickom rezime ale zachranny mod ... nejaky vhodny prikaz by bodol ... skusal som uz co to ale zatial nic nepomohlo...
              • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 20:57
                Avatar mmatko   Používateľ
                nepisal si nahodou toto?:

                sudo mv / etc/X11/xorg.conf / etc/X11/xorg.conf.backup a uvidim co to spravi... potom napisem ako to dopadlo...
                • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 20:59
                  lincoln   Návštevník
                  ano pisal s ocakavanim ze to pomoze... ale nepomohlo...
                  • Re: nejde zapnut nvidia-glx 10.10.2012 | 22:24
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A čo bolo v tom preloženom návode ?
                    • Re: nejde zapnut nvidia-glx 11.10.2012 | 13:41
                      lincoln   Návštevník
                      v xorg.conf trebalo prepisat nv na nvidia to som aj spravil v kazdej polozke... potom reboot pc a po resterte som omylom potom preklikol a teraz je ta grafika totalne v p...
                      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 11.10.2012 | 14:26
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Nie, bolo tam toho písaného viac.

                        Najprv si prepísal konfigurák X Window systému, to Ti nevyšlo. Tak si skúsil aktivovať konfiguráciu cez nástroj dodaný s ovládačom. To Ti povedalo čo máš urobiť. A Ty si namiesto toho urobil znova to čo Ti už prvý krát nevyšlo.

                        Ani by som sa nedivil, keby si použil ovládač ktorý s Tvojou kartou nepracuje. Pre istotu si nepovedal ani aký to bol ovládač a ani akú kartu vlastníš. Takže, áno. Je to totálne v p...
                      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 11.10.2012 | 15:42
                        Avatar mmatko   Používateľ
                        v akej kazdej polozke si to prepisoval? to sa prepisuje len v skcii Device v plozke Driver...
                        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 11.10.2012 | 16:48
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ono, to už bude jednoduchšie zmazať ten konfig a odinštalovať ten nvidia binary ovládač. A až potom ho nainštlovať.
                          • Re: nejde zapnut nvidia-glx 12.10.2012 | 15:17
                            lincoln   Návštevník
                            uz som to dal doporiadku... stiahol som znovu ovladac z nvidia... tak dufam ze to pojde... momentalne sa s tym hram...
                        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 12.10.2012 | 15:16
                          lincoln   Návštevník
                          2 polozky tam boli... ale nazov si nespominam
                          • Re: nejde zapnut nvidia-glx 12.10.2012 | 15:37
                            WlaSaTy   Návštevník
                            To bolo jasné, keď si opakoval akciu ktorá nevyšla. Preto som odporučil preinštalovanie.

                            Len si daj pozor na jednu vec. Nie všetky ovládače pracujú s všetkými kartami a aktuálnymi jadrami.
                            • Re: nejde zapnut nvidia-glx 12.10.2012 | 22:03
                              lincoln   Návštevník
                              pri prihlaseni mi vyhodilo ze moje ubuntu nerozpoznalo monitor a graficku karta alebo tak nejak ... moze to mat suvislost prave s tym co si teraz napisal ? mam ubuntu 8.04 uz som stihol upgradnut lebo so 7.10 to bolo fakt onicom :D graficku mam nvidia geforce 4 mx440 ....
                              • Re: nejde zapnut nvidia-glx 12.10.2012 | 23:58
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Samozrejme, že áno. Dal si upgrade na 5 rokov starý systém, a predpokladám, že si stiahol najnovší ovládač a nie "legacy".
                              • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 00:20
                                Avatar m4jkl   Používateľ
                                to vydanie uz nie je davno podporovane... preco pouzivas taku vykopavku?
                                • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 00:25
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Všimni si akú má kartu. K nej chce ovládač od výrobcu aby ju mohol využiť na plno. A tie ovládače mali v čom limitáciu?

                                  Predpokladám, že si to už pochopil prečo to chce.
                                  • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 00:50
                                    Avatar m4jkl   Používateľ
                                    no popravde som to stale nepochopil, ze preco chce pouzivat take stare distro... a nemohol som si nevsimnut, ze asi s linuxom len zacina, takze si mozno ani neuvedomuje, ze ta verzia uz nie je davno podporovana. osobne mam ATI, ale myslim si, ze by tu kartu kludne zvladol nouveau driver. na takej karte si aj tak vela muziky neuzije.
                                    • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 12:35
                                      lincoln   Návštevník
                                      stiahol som aj legacy ale ked som potom restartol... fuh no cista katastrofa :D viem ze ta distribucia uz neni podporovana ale prave preto sa s tym chcem hrat lebo o to je to tahsie... a uz mi ovela viac veci dava zmysel v linuxe ako predtym... nemam zaujem na linuxe hrat hry pocuvat muziku atd... ale riesit hadanky prave takeho typu ... keby som len postahoval baliky a vsetko by fungovalo ako ma tak potom by mi to prislo tak jednoducho a nemal by som si nad cim lamat hlavu ... takze o to mi ide aby som sa naucil riesit problemy v linuxe... napr som nechapal naco je alt+F2 az kym mi nevyhodilo pri rucnej instalacii grafickej karty ze mam vypnut xserver a teraz to uz viem... aa dakujem vsetkym za ochotu pomoct :)
                                      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 13:37
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        konecne dakto ako ja :D , to ako keby som cital to co som ja pisal tak pred rokom, skoda ze uz nemam tolko casu, a hlavne disk by sa mi zisiel daky starsi kupit, nech si zbytocne nekazim novy, musim sa k tomu dostat, ale ani nemam moc cas , na pc som minimalne v poslednom case, hadam cez zimu sa k tomu zas dostanem
                                        R.K
                                      • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 17:20
                                        Avatar m4jkl   Používateľ
                                        no podla mna to nie je vobec hadanka. kludne sa moze stat, ze skoncis u obycajneho skusania kazdeho starsieho drivera a az jeden nakoniec pojde. logicky asi neprides na to, ze ktory to bude. nie je to zrovna vyzva... taktiez ti asi nikdy nikto nebude platit za to, ze budes instalovat nvidia blob na nepodporovane ubuntu. vela veci sa naucis postupne aj na novej distribucii. a ak si zvolis nieco ako gentoo, tak sa toho mozes naucit celkom dost.
                                        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 13.10.2012 | 21:38
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          +1 za gentoo je to uzastny system, pri ktorom sa zaklady linuxu urcite naucis
                                          R.K
                                        • Re: nejde zapnut nvidia-glx 14.10.2012 | 13:59
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Presne tak. Riešenie hádanky ktorá karta je podporovaná daným ovládačom je ukryté v kapitole III.A v priloženom súbore README. Jeho meno by sa dalo preložiť aj ako Čítaj Ma.

                                          V prípade chyby je treba skontrolovať jej znenie v logu (strojovom zápise) z inštalácie. Bez toho človek nevie uhádnuť čo je zlé.