InstallFest 1210

Sekcia: Komunita 17.10.2012 | 16:55
Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
Thursday, 25 October 2012 – 18:00 to 21:00
ProgressBar Hackerspace, Cukrová 14, Bratislava, Slovensko

Linuxový installfest www.linuxfest.sk

Téma:

Hardwareová akcelerácia mpeg4 (h264) na kartách Intel 4500MHD. Akcelerácia v prehrávačoch VLC a Mplayer2.

(Tomáš Lehocký, Samo Steinhubel)

Diskusia:

Skúsenosti s HW akceleráciou užívateľov na rôznych Intel kartách. Použitie vo VLC a Mplayer2.

.
    • Re: InstallFest 1210 17.10.2012 | 20:40
      WlaSaTy   Návštevník
      A iné karty, ako naprìklad mali 400 nebudú ?
      • Re: InstallFest 1210 19.10.2012 | 00:26
        Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
        Ved prid a porozpravaj, ono predsalen je to ARM
        • Re: InstallFest 1210 19.10.2012 | 11:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Prídem, vytiahnem krabičku a ukážem že to na androide s uzavretými ovládačmi funguje od výroby s firmware ktorý dodal výrobca? A že to celé žerie pod 10W a zvláda FullHD a aj matroska kontajner?
          • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 14:48
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Nič v živote nieje zadarmo. Keď niečo chceš, tak to sprav. Predstavil by som napríklad story, ako som si nechal napísať ovládač.

            Open source Mali ovládač.

            Ja si myslím že práve toto je téma na celé hodiny, ako presvedčiť výrobcu nechať si spravovať ovládače komunitou. Tento boj býva spravidla ťažký, viď. NVidia FUCK YOU a boj s filozofiou že písať ovládače je ťažké čo vyvracajú aj borci ako Ryan C. Gordon a ďalší.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 18:54
              WlaSaTy   Návštevník
              Áno. Ak niečo chceš, tak si to sprav, pomôž pri tom ostatným alebo si to kúp. Ja som si ten stroj vybral na dlhé zimné večery a zatiaľ mi k tomu chýba drobnosť. Nemám monitor.

              Mašinka sa od maliny líši zameraním a cenou. Mne sa to viac podobá na servrík alebo internetový prehliadač aj s prehrávačom multimédií. Na rozdiel od maliny to vie priamo pripojiť disk bez USB a má to vyšší výkon. Ale, nemá to toľko prístupných GPIO konektorov. Takže mi to nebude ani riadiť kúrenie, a ani robiť alarm na chalupe.

              Keď som to vyberal, tak som zvažoval aj to, že Čína produkuje veľa generických zariadení pri ktorých by odchýľka v štandarde komunikácie periférií navýšila cenu kôli potrebe vývoja a údržby ovládačov. I keď, build FW ktorý mám obsahuje ešte binárne ovládače i keď už vtedy bola k dispozícii OS vetva LiMa.

              No nič. Keď budem mať monitor a pokazí sa počasie, tak sa na to pozriem. Keď som sa s tým posledne hral, tak mi tam fungovala bez problému čínska IP televízia a požičovňa filmov v použiteľnej kvalite.
              • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 20:19
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Neviem čo konkrétne máš, ja mám MK802 II, má to 1GHz procák a 1GB pamäte. Sieť cez WiFi, na ovládanie mám mini wireless klávesnicu s multitouchpadom. Používam to ako file server (SFTP,, HTTP, DLNA), media center, prezeranie fotografií (a iných médií) z hociktorého zariadenia v domácnosti, vie to prehrať filmy vo fullHD pri spotrebe 3W a v neposlednom rade pre dcéru ako herná konzola :)
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 20:29
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ako som písal, tak mám toto. Spotreba bez disku bola nameraná cca 4.5 W, s tým nepresným Lidl merákom. SATA disk si odkusol ďalšie cca 3W.

                  Porovnávať to s telefónom pripojeným cez MHL kábel zatial nebudem.
                  • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 20:40
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    To je zaujímavé zariadenie, podobných vzniká stále viac. Mne stačí to čo mám, som s tým spokojný viac než som čakal.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: InstallFest 1210 20.10.2012 | 20:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Tie zariadenia začali vznikať v čase, keď Čína vykonala odklon od architektúry MIPS a začala sa zameriavať na ARM. A to je už zopár rokov.

                      Ale, až teraz začali byť dosky alebo celé zariadenia cenovo dostupné.