Nastavenie touchpadu

Sekcia: Konfigurácia 21.10.2012 | 13:11
Martin   Návštevník
Nazdar,
nainštaloval som si nedávno Linux, len mám jedne problém (malý, no zároveň dosť veľký :)) ) Nefunguje mi rozlišovanie tlačidiel na touchpade (ľavého a pravého). To znamená, že neviem si otvoriť pravým tlačidlom nastavenia destkopu. AJ pravým, aj ľavým robiím tie isté úkony.
Nejaký nápad niekto, alebo niekto s podobným problémom?
Ďakujem krásne....
    • Re: Nastavenie touchpadu 21.10.2012 | 13:25
      Martin   Návštevník
      Mimochodom, teraz som vyskúšal pripojiť myš, a na myši s to rozlišuje....Ide aj pravé, aj ľavé tlačidlo ako má
      • Re: Nastavenie touchpadu 21.10.2012 | 14:17
        Avatar default Debian  Používateľ
        daj si vyhladat v spravci softwaru v tvojej distribucii slovo touchpad, a nainstaluj daky program ktory sluzi na nastavenie touchpadu
        R.K
        • Re: Nastavenie touchpadu 21.10.2012 | 22:17
          Martin   Návštevník
          Mhh....nainštaloval som niečo ako synaptiks.....no už pri "Buttons" mi ukázalo len "left button"...Right button mi ani nedetekovalo....
          • Re: Nastavenie touchpadu 22.10.2012 | 01:09
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Je možné že je to nejaká špeciálna blbosť (výrobcovia hardvéru sú prasce). V každom prípade malo by ísť nastaviť, že pravé myšítko bude ťuknutie 2 prstami do touchpadu.
            • Re: Nastavenie touchpadu 23.10.2012 | 14:09
              Martin   Návštevník
              jj....to mi ten synaptiks napovedal, že niečo také je možné :) Používam 2 prsty namiesto right button..thanx !!! :)
    • Re: Nastavenie touchpadu 21.10.2012 | 16:04
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No odporúčam sa pohrabať v nastaveniach touchpadu. Zvyčajne to má pod palcom synaptics (nemýliť s programom synaptic). V gnome na to bola myslím utilitka GPointingDeviceSettings.
    • Re: Nastavenie touchpadu 22.10.2012 | 11:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nevidím tu napísané aké distro používaš, ani touchpad, ani prostredie. Pokiaľ používaš Ubuntu a tú ich katastrofu menom Unity, tak to nebude bug ale feature. Myš ti funguje OK?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org