vypadavanie obrazu

Sekcia: Hardware a Drivery 22.11.2012 | 15:59
andrej   Návštevník
Zdravim,

Pri dlhsej prestavke pri pocitaci alebo poklesu aktivite mi vypadava obraz s hlaskou na monitore No signal detected. Robil to ja na starsom pocitaci / mb asus stiker formula II, g.karta hp nvidia quadro fx 1700, intel duo core 2 e8400 a robi to aj na novom pocitaci: mb gigabyte z77x-d3h, g.karta interna, i3 2125. Na obidva pocitace boli pripajane zdroj corsair 650w a monitor iiyama Prolite E2208HDS.

Obidva pocitace fungovali pod win, avsak tento problem je pre tento system neznamy. Pri linuxe so pouzival Kubuntu 12.04. Ked sa objavil problem updatoval som kernel na 3.5.7 a potom ked problem neustaval na 3.6.3. Toto vsak nebolo riesenim. Skusil som ine prostredie - Gnome, ale problem je stale pretrvavajuci.
    • Re: vypadavanie obrazu 22.11.2012 | 16:01
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Prerušený kábel Monitor ----- PC, prasknutý vodič.

      Vyskúšať, ak sa dá, iný alebo nový kábel

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: vypadavanie obrazu 22.11.2012 | 21:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      ACPI bude na vine. Win má ACPI úplne rozbité a niektorí výrobcovia HW porušujú štandarty aby to na Win išlo. Takže odporúčam pozrieť do Biosu, skúsiť vypnúť všetko čo súvisý s úsporou energie na grafike(monitore) a napíš či to pomôhlo.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: vypadavanie obrazu 18.12.2012 | 12:23
        andrej   Návštevník
        Caute,
        Dlhsie som bol prec, ale v biose som mal zaskrtnute nejake setriace veci, ktore som odskrtol a z problemu sa stala magia. Ked niekedy pozriem 2hod film tak nic a inokedy napr. 1hod nic a potom kazdych cca 10 min tmava obrazovka s napisom signal is not detected. A screensavery mam vypnute, len jeden openGL zapnuty len v pripade locknutia monitora.
        • Re: vypadavanie obrazu 18.12.2012 | 15:11
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak to je problém s ACPI, máš smolu, možno skúsiť skompilovať najnovšie jadro.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org