Slovenčina v buntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2012 | 22:45
Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
Zdravím vás ..
Mám problém s nahodením slovenčiny do Gnome/KDE prostredia v istom ázijskom distre. Nie je problém nainštalovať jazykové balíčky ani používať sk klavesnicu ale jazyk je eng (čo mi síce nevadí, ale ide o princíp..) a v horšom prípade čínština a tam sa orientujem s dosť veľkými problémami..
skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Slovenčina v buntu 04.12.2012 | 23:04
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      môžeš skúsiť preinštalovať balík locales?
      • Re: Slovenčina v buntu 04.12.2012 | 23:17
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        vyhodil som všetky jazyky(čínsky a nemecky sa nedá odstániť..), preinštaloval locales, znova som nainštaloval všetky jazykove baličky, odhlásenie nepomohlo ale po reštarte to všetko funguje. Prisahal by som, že už som to takto robil a nešlo to.. Neviem prečo, ale teraz to ide ako má, takže sorry za zbytočnú tému!
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Slovenčina v buntu 04.12.2012 | 23:09
      Avatar default Debian  Používateľ
      Gnome aj KDE majú svoje nastavenia , kde sa dajú tieto veci nastaviť, ak si tam ešte nebol tak sa tam pozri a skús zmeniť jazyk, a ak si tam bol a prepol to a niečo nieje v poriadku tak nám to sem napíš.
      R.K
      • Re: Slovenčina v buntu 04.12.2012 | 23:20
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Ja sa orientujem aj v KDE aj Gnome, takže nájsť kde sa prehadzuje jazyk to nie je problem. Slovenčina sa proste nechcela objaviť v ponuke jazykov..
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: Slovenčina v buntu 04.12.2012 | 23:35
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Ja som mal pred par mesiacmi problem s cinstinou v Ubuntu (tusim to bolo v lete po instalacii 12.04), nijako som sa toho nevedel zbavit, pomohla len nova instalacia systemu. Nedavno som sa s tym stretol opat, tentokrat nastastie len vo fore (ci tu alebo niekde inde, uz neviem).