kubuntu instalacia - zaloha

Sekcia: Konfigurácia 18.12.2012 | 12:15
Andrej   Návštevník
Caute,

Tak som odinstaloval gstreamer a nevedel som, ze ho budem potrebovat aj pre kde, mal som naistalovane gnome a daval som ho dole. Takze kde poslo tam tam. Ked som si uz nevedel rady eko dalej, vyzalohoval som data a preinstaloval som linux. Lenze programy typu kmail nepotrebujem, aspon zatial, a tak po prvom spusteni distra nabehli hned aj bezp. updaty. Aby som neupdatoval co nepotrebujem, zacal som veselo odinstalovavat systemom remove --purge. Neviem, ci toto bol dosledok, ale po cca 3hod instalacie a konfiguracie pri reboote sa pocitac sekol a ostalo uz len ozubene koliesko a takmer nekonecne bodky pod nim. Musel som to instalovat znova. Otazka znie, ako co najjednoduchsie vyzalohovat system. mam jednu particiu / cca 10GB a home particiu cca 270GB, ktore su aktivne.
    • Re: kubuntu instalacia - zaloha 18.12.2012 | 15:32
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      man dd
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: kubuntu instalacia - zaloha 18.12.2012 | 17:10
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      • Re: kubuntu instalacia - zaloha 18.12.2012 | 22:32
        andrej   Návštevník
        rad by som sa este opytal, aby som nezakladal dalsie vlakno, vypisalo mi pri prikaze xrandr ,ze mam monitor pripojeny na hdmi a ja ho mam pripojeny na dvi. Taktiez klikacka settings v kubuntu mi ukazuje hdmi. Preco ?