SoundBlaster

Sekcia: Hardware a Drivery 19.12.2012 | 11:33
marco_polo_x   Návštevník
Dajú sa nejako v linuxe aktivovať hw efekty a ekvalizery co má karta na sebe ? v mojom prípade sa jedná o AUDIGY 2 ?
    • Re: SoundBlaster 19.12.2012 | 13:01
      Pepo   Návštevník
      no ak by to slo tak sme dvaja :-D Ale pokial by to malo ist tak potrebujes aplikaciu, pretoze hall, chorus a somariny co tam si treba nielen zapnut ale aj nakrmit hodnotami.
    • Re: SoundBlaster 19.12.2012 | 13:37
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: SoundBlaster 19.12.2012 | 13:54
        ovladac funguje - pouzivam ubuntu asi od ver 9.04 len tie rozsirene moznosti tych hw efektov co karta ma mi chybaju -ciastocne si obcas vyskladam podobne efekty cez JACK ked mam chut na lepsi zvuk a priestor ale nie je to take pohldlne ako ked je rovno karta tak vyladena - je to (okrem Corel-a) asi jedinna vec co ma nuti pouzivat win :)
        • Re: SoundBlaster 19.12.2012 | 14:02
          To že nejde Korela, štvalo aj mňa, ale zvykol som si Inkscape. HW mix by mal fungovať, teda podľa toho čo som čítal, je pravda že k tým proprietarnym efektom sa asi nedostaneš, teda nikde som na to nenarazil.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: SoundBlaster 19.12.2012 | 21:49
          WlaSaTy   Návštevník
          Kedysi boli na tej stránke aj nástroje na správu efektov, ale to je už veľa rokov. Už tam niesú a tak Ti ostáva použiť jack server.
          • Re: SoundBlaster 20.12.2012 | 16:09
            .. a nemate niekto nejaku inu kartu ktora ma HW efekty (hlavne hall a parametricky eq, ) a aspon 4.0 alebo 5.1 vystup a je na nu SW pre linux ?
            • Re: SoundBlaster 20.12.2012 | 16:33
              Asi googliť niečo okolo 4Front-Technologies stoja aj za OpenSoundSystém, ktorý pokladám za najlepší zvukový systém na Linuxe. Kedysi robili aj nejaké špecialitky pre naozaj drahé karty a profesionálnych hudobníkov. Moc sa v tejto brandži nepohybujem, takže konkrétne pomôcť neviem.

Tu som o OSSv4 písal.
              • Re: SoundBlaster 05.01.2013 | 10:29
                Vzdal som sa akýchkoľvek nádeji spojazdniť hw efekty :(
                Tak plán č, 2:
                chcel by som mať stále spustený JACK a tak sa snažím pre non-jack aplikácie vytvoriť loopback.
                Nainštaloval som na druhy disk ďalší linux - Ubuntu 12.04 64bit.
                Podľa návodov som nainštaloval JACK, nastavil som indexi zvuk kariet, v mojom prípade sú to:
                snd-aloop index=0
                snd-emu10k1 index=1 (SB Audigy)
                snd-hda-intel index=2 (OnBoard)

ale keď skúšam "sudo modprobe snd-aloop"

tak
                "FATAL: Error inserting snd_aloop (/lib/modules/3.2.0-29-generic/kernel/sound/drivers/snd-aloop.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)"

googlim... googlim ..... ale k ničomu som sa nedopátral..

máte nejakú radu ?
                • Re: SoundBlaster 05.01.2013 | 10:53
                  beriem späť
                  dopátral som sa k chybe snd_aloop už ide, pokračujem v konfigurácii :)
                  • Re: SoundBlaster 05.01.2013 | 14:57
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

Napíš potom pls. zhrnutie, ako si dopadol aj pre úžitok ostatných ...

:-)
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: SoundBlaster 06.03.2013 | 21:47
                      Zatial sa mi nepodarilo dojst do ciela z momentálneho nedostatku casu na experimenty, ale ked budem mat na to priestor a vyladim to, tak sa to tu pokusim zhrnut.