Opera nedokáže načítať flash plugin

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2012 | 21:36
Martin   Návštevník
V Opere sa mi po nainštalovaní najnovšieho flash-pluginu stále objavuje hlásenie, že

"Musíte nainštalovať plugin Macromedia Flash Player pre zobrazenie celého obsahu na tejto stránke. Chcete stiahnuť tento plugin teraz?"

Pritom mám ho nainštalovaný, v nastaveniach Nástroje > Nastavenia > Rozšírené voľby > Obsah mám pluginy povolené. Keď kliknem na Možnosti pluginov > Nájsť nový, tak sa objaví hlásenie "Žiadny nový plugin".

Poradí niekto ako Operu presvedčiť, aby ten flash začala využívať?
Ďakujem
    • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 00:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nainštaluj flash cez správcu balíkov. v iných prehliadačoch ide ok?
    • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 04:29
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Stiahni balík (tar) s Flash Playerom zo stránky Adobe podľa architektúry (32/64bit) a skopíruj z rozbaleného archívu súbor libflashplayer.so do adresára $HOME/.opera/plugins.

      Potom pre kontrolu daj do adresného riadku Opery následný príkaz a hľadaj "Shockwave Flash ":

      opera:plugins
    • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 04:34
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ešte taký detail, distro?
      • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 09:59
        Martin   Návštevník
        Distro - Mandriva.
        Vo Firefoxe aj v SeaMonkey flash funguje ako treba.

        Predtým som inštaloval normálny RPM-balíček, vyskúšal som odinštalovať a nainštalovať aj staršie verzie flashu, nepomohlo.

        Stiahol som tar.gz, rozbalil som, v priečinku .opera som žiadny podpriečinok /plugins nemal, tak som ho vytvoril, skopíroval som príslušný súbor, nepomohlo.
        V priečinku /usr/lib/opera/plugins mám link na zdieľanú knižnicu libflashplayer.so.

        • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 17:15
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          To je divné že ho neberie, ja som len nalinkoval plugin a no problem:

          ln -s /usr/share/mozilla/plugins $HOME/.opera/plugins
          • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 22:25
            Martin   Návštevník
            Urobil som experiment - zálohoval som si priečinok /.opera a potom som ho z /home/martin celý zmazal, aby som dostal čistú inštaláciu Opery a zrušil všetky prípadné chybné nastavenia.
            Nepomohlo, aj tak nedokáže flash načítať.

            Tak som v nastaveniach Opery zrušil odškrtol pluginy, aby ma neotravovali vyskakujúce hlásenia, a stránky vyžadujúce flash budem pozerať len vo Firefoxe, aj keď ten mi občas mrzne a pri vypnutom javascripte (aby to nemrzlo) niektoré stránky nefungujú ako treba.
            Ďakujem za ochotu pomôcť.
            • Re: Opera nedokáže načítať flash plugin 21.12.2012 | 22:39
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Skús vymazať inštalačku Opery cez balíčkovací systém Mandrivy a stiahni balík zo stránok Opery, Flash musí fungovať podľa postupu čo som písal vyššie.