(ne)fungujúca wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 08.01.2013 | 21:19
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
riešim zaujímavý problém. Mám bežný wifi router, "produkujúci" wifi sieť chránenú heslom. Kým bolo heslo vo formáte WEP, všetko išlo. Teraz je ako WPA, a na starom notebooku nejde (v Linuxe ani v inom linuxovom LiveCD), na novom notebooku ide (naištalovaný Windows i Linuxové LiveCD). V čom môže byť záhada? A ako to odstrániť? Prihlasovacie údaje viem správne.

Cieľom je samozrejme rozchodiť wifi na staršom NB. Skúšal som z Linuxu vyhodiť staršie záznamy a následne reštartovať PC, no nič to nespravilo. Taktiež sa skúšali staršie i novšie LiveCD a rovnaký výsledok. Neviem heslá susedov, no na nechránenú sieť sa dostanem aj starým NB.
    • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 21:39
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Čo je to za wifi? Je použité HW alebo SW šifrovanie? Podporuje wifi karta daný typ šifrovania?
      • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 21:43
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        šifrovanie nastavené v ovládacom paneli routera. neviem viac podrobností, nerobil som s tým a ten NB bol dlho vypnutý.

        wifi karta je Intel, neviem presný typ, Acer Travelmate 4150 (rok 2005 alebo 2006)
        • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 22:29
          Avatar menom   Používateľ
          No mohol by si zistiť presne aká to je karta, router, inak môžeme len hádať či podporuje normu b alebo aj g.
          Alebo či to WPA má TKIP alebo zapnuté AES...
          • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 23:14
            WlaSaTy   Návštevník
            Typ karty bude musieť určite zistiť, keďže wifi sa za tie roky pekelnezmenilo. A tak isto bude musieť pozrieť aj nastavenia routera.


            Osobne mám pocit, že niekto bude škrabať v bazári na pult aby našiel micropci alebo cardbus kartu čo to zvládne.

            Predsa len, notebook s vymlátenou baterkou pripájať do internetu cez kábel bude luxus.
            • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 23:21
              Avatar menom   Používateľ
              Nech sa tak stane.
              AMEN :)
              • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 00:27
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                intel wireless 2200BG device 2701 na doske intel mobile i915GM
                • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 15:45
                  pistal   Návštevník
                  Ja mam na starom NB podla lspci INTEL Pro 2200BG [Calexico2] a pripajam sa na router cez WPA2(passphrase). Driver je ipw200.
                  • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 17:44
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    PSK alebo TKIP?
                    • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 21:53
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Aj pásmo na ktorom vysiela router.
                      • Re: (ne)fungujúca wifi 10.01.2013 | 13:32
                        pistal   Návštevník
                        Na routri sa nastavuje krajina (Europa) mod b&g kanal 6 ; podla iwconfig je to 2.437 GHz prenos 54 Mb/s.
                    • Re: (ne)fungujúca wifi 10.01.2013 | 13:25
                      pistal   Návštevník
                      Na routeri (Netgear) je nastavene WPA2-PSK , vo Vicd na NB WPA1/2 (Passphrase)