(ne)fungujúca wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 08.01.2013 | 21:19
Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
riešim zaujímavý problém. Mám bežný wifi router, "produkujúci" wifi sieť chránenú heslom. Kým bolo heslo vo formáte WEP, všetko išlo. Teraz je ako WPA, a na starom notebooku nejde (v Linuxe ani v inom linuxovom LiveCD), na novom notebooku ide (naištalovaný Windows i Linuxové LiveCD). V čom môže byť záhada? A ako to odstrániť? Prihlasovacie údaje viem správne.

Cieľom je samozrejme rozchodiť wifi na staršom NB. Skúšal som z Linuxu vyhodiť staršie záznamy a následne reštartovať PC, no nič to nespravilo. Taktiež sa skúšali staršie i novšie LiveCD a rovnaký výsledok. Neviem heslá susedov, no na nechránenú sieť sa dostanem aj starým NB.
    • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 21:39
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Čo je to za wifi? Je použité HW alebo SW šifrovanie? Podporuje wifi karta daný typ šifrovania?
      • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 21:43
        šifrovanie nastavené v ovládacom paneli routera. neviem viac podrobností, nerobil som s tým a ten NB bol dlho vypnutý.

wifi karta je Intel, neviem presný typ, Acer Travelmate 4150 (rok 2005 alebo 2006)
        • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 22:29
          No mohol by si zistiť presne aká to je karta, router, inak môžeme len hádať či podporuje normu b alebo aj g.
          Alebo či to WPA má TKIP alebo zapnuté AES...
          • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 23:14
            WlaSaTy   Návštevník
            Typ karty bude musieť určite zistiť, keďže wifi sa za tie roky pekelnezmenilo. A tak isto bude musieť pozrieť aj nastavenia routera.

Osobne mám pocit, že niekto bude škrabať v bazári na pult aby našiel micropci alebo cardbus kartu čo to zvládne.

Predsa len, notebook s vymlátenou baterkou pripájať do internetu cez kábel bude luxus.
            • Re: (ne)fungujúca wifi 08.01.2013 | 23:21
              Nech sa tak stane.
              AMEN :)
              • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 00:27
                intel wireless 2200BG device 2701 na doske intel mobile i915GM
                • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 15:45
                  pistal   Návštevník
                  Ja mam na starom NB podla lspci INTEL Pro 2200BG [Calexico2] a pripajam sa na router cez WPA2(passphrase). Driver je ipw200.
                  • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 17:44
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    PSK alebo TKIP?
                    • Re: (ne)fungujúca wifi 09.01.2013 | 21:53
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Aj pásmo na ktorom vysiela router.
                      • Re: (ne)fungujúca wifi 10.01.2013 | 13:32
                        pistal   Návštevník
                        Na routri sa nastavuje krajina (Europa) mod b&g kanal 6 ; podla iwconfig je to 2.437 GHz prenos 54 Mb/s.
                    • Re: (ne)fungujúca wifi 10.01.2013 | 13:25
                      pistal   Návštevník
                      Na routeri (Netgear) je nastavene WPA2-PSK , vo Vicd na NB WPA1/2 (Passphrase)