Aky linux na tento spickovy HW?

Sekcia: Ostatné 16.01.2013 | 22:17
miker   Návštevník
chlapci mam takuto hracku doma

HW:
486 DX2/50 MHz cache 8 KB RAM: 8 MB HDD: 340 MB

compaq lte elite 4/50CX
fotka: http://lanexperten.exoda.de/Clients/hscomputer/_eBayPictures/1828821Compaq2.JPG

problem je, ze nejde disketova mechanika, je tam OS win 95

ked som ho dostal, tak nesiel displej, ale stacilo ho rozobrat a trosku popozerat kontakty a flex kabel

nema USB a HDD ma nenormalizovanu pripojku :-D

adapter zabudovy v sebe

ma 1 moznost na rozsirenie, daju sa do nej dokupit karty s Expresscard, tak asi to je jedina moznost ako tam dostat data

aky linux tam hodit?, ktory by zvladal teoreticky aj prehliedat internet a isiel by celkom svizne

popripade este nejake napady ako tam dostat data resp. OS? (pripadne kde v disketovej mechanike hladat chyby)

diky za odpovede

    • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 16.01.2013 | 22:28
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mám lepší nápad, skús tu dať niečo typu "kúpim staručký notebook s linuxom za max 20€"
      • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 16.01.2013 | 22:44
        miker   Návštevník
        v ziadnom pripade :D
    • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 16.01.2013 | 23:06
      WlaSaTy   Návštevník
      Expresscard na 486 s 16bit slotmi? Dobrý vtip.

      Inak, pozri sa na distrowatch či ešte niekde nájdeš monkeylinux. Vzhľadom na absenciu iného štartovacieho média a predpokladám aj absenciu siete, veľa zdaru.

      Možno by som niekde ešte našiel laplink kábel, ale ten poštou posielať nebudem.

      PS ten disk má bežnú prípojku. Hľadaj niečo okolo MFM.
      • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 00:26
        miker   Návštevník
        sorry PCMCIA som mal na mysli
        • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 10:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Áno,
          a čo do toho slotu chceš dostať? Sieťovku onboard to určite nemá, PCMCIA sieťovku už nezoženieš. Štartovať to určite vie iba z diskety alebo HDD, pričom disketovú mechaniku už nemáš funkčnú a HDD nemáš kam inam pripojiť. Ak by si zohnal náhodou externú CDROM na LPT port, tak tá Ti už v dnešnej dobe neprečíta ani kotúč z karbošky a neviem či tú vetvu zariadení pripojených na LPT už nevyhodili. Ak to má IRDA port, tak si tam môžeš poslať z nejakého telefónu zopár súborov, ale ten IRDA port bol pomalý a telefóny mali zle implementovaný stack. Takže jednu disketu by si tam teoreticky tlačil hodinu a pol, ak to neprdne pred koncom. A keď zmažeš špeciálnu oblasť z HDD, tak prídeš o BIOS.

          Do úvahy pripadá Null Modem cez com port, ale laplink kábel nenájdeš len tak ľahko.

          Grafiku na 8M RAM rozchodíš tak maximálne s xterm a dillo, ale na tom si toho pozrieš menej ako v textovom móde. A otázkou je, či ovládače na tak staré grafiky ešte fungujú.

          Takže, ako písal bedňa. Do vitrínky, alebo do zberne el. odpadu. A hrať sa môžeš s napríklad RaspberryPI alebo inými hračkami ktoré sú easy na také veci. A to nehovorím, že majú doslovne aspoň sto krát vyšší výkon CPU a I/O a o RAM ani nehovorím.

    • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 09:19
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Žiadny, vyhoď ho, alebo daj do vitríny.

      Na server sa to nedá, alebo aj neoplatí použiť. Desktop to by bolo utrpenie. Na háčkovanie sú lepšie čínske plošáky, nemá to zmysel.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 11:03
      Avatar aego FEDORA  Používateľ
      Windows Vista 64bit Ultimate....nenarocne na hardware, nepotrebuje ani disketovu mechaniku a ma to aj prehliadac ;o)))
      • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 11:12
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        +1

        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 12:12
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no neviem... mám pocit, že po nainštalovaní antivíru, antispyware, antimalware a podobnej nutnej výbavy by to mohlo ísť trošičku pomaly...
          • Re: Aky linux na tento spickovy HW? 17.01.2013 | 12:43
            miker   Návštevník
            :D, nahodou ten win 95 tam ide a je tam aj world, takze na take kancelarske ucely to nieje zle, ale prd je to zle na vsetko, ale dik za nazory, mal som taku chut s tym nieco urobit, ale vidim, ze nato mozem kaslat