OO a LO spolu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.02.2013 | 00:26
lelool   Návštevník
Distro Mageia 2.0
Problém:
pri snahe doinštalovať OOo 3.4.1. pomocou urpmi (OOo nie je v repozitároch), pri už nainštalovanom LO 3.5.5 inštalácia skončí neúspešne pre:
openoffice.org-ure < 1:3.3.1 is obsoleted by (installed) libreoffice-ure-3.5.5.3-0.3.mga2.i586
pri Mga 1 to šlo spolu, dá sa to obísť ?
    • Re: OO a LO spolu 10.02.2013 | 10:59
      OpenOffice je zastaralý a jeho vývoj sa zrejme kvôli nezáujmu skončí.
      V linuxových distribúciách bol nahradený Libre Office, ktorý bol s rastúcim číslom vydania postupne viac odlišný od pôvodného OO.
      To je zrejme aj dôvod prečo to v Mga 1 ešte fungovalo.
      • Re: OO a LO spolu 10.02.2013 | 11:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
        openoffice nie je až tak brutus zastaralý, no s ničím neprichádzajú. a ak aj s niečím naozaj dobrým prídu, hodí sa to aj do LO.

Niekto nadáva na stabilitu LO, osobne však nemám problémy.
        • Re: OO a LO spolu 10.02.2013 | 12:13
          lelool   Návštevník
          Apache OO pokračuje vo vývoji, pripravuje sa verzia Apache OO 4.0
          Mimochodom 3.4 sa stiahlo cez 20 miliónov..
          Ale ani pokračujúci vývoj, ani počet stiahnutí má nepriblížilo k podstate problému
          Aj tak dík.
          • Re: OO a LO spolu 10.02.2013 | 19:03
          • Re: OO a LO spolu 11.02.2013 | 17:37
            Skúsil si OOo inštalovať aj cez rpm a --nodeps?
            Virtualna mašina neprichádza do úvahy? Je to starý PC?

Je to tak, na OOo sa pokračuje vo vývoji. Paralelne popri Libre Office.
            • Re: OO a LO spolu 11.02.2013 | 21:27
              lelool   Návštevník
              --nodeps zabezpečí inštaláciu balíkov do systému,
              ale následne nefunguje štandardne ani OO ani LO,
              teda konflikt openoffice.org-ure > libreoffice-ure to nevyrieši.
              Dík za odpoveď, ostáva používať len jeden z nich, druhý skúšať vo virtuál.
              • Re: OO a LO spolu 12.02.2013 | 20:11
                jeden používať, druhý skúšať... načo? Libreoffice je (dovolím si tvrdiť) o triedu lepší, má rýchlejší vývoj, lepšie funkcie a šlape rýchlejšie. alebo mi niekto napíše opak?
                • Re: OO a LO spolu 12.02.2013 | 22:53
                  lelool   Návštevník
                  Stano, to je podobná otázka, ako prípadná:
                  "Načo Greenie, však XYZ distro je o triedu lepšie...etc..?"

Takže polopatisticky nemá nijaký súvis s prvotným dotazom.
                  • Re: OO a LO spolu 12.02.2013 | 23:56
                    Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                    ..len pre úplnosť - "greenie" sa už dva roky nesnaží o nič! Zaniklo ako mnoho podobných a na druhej strane vznikli iné distrá a žiadne z nich neodsudzujem..
                    skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                    • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 00:27
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      greenie nezaniklo, link , len to vzal niekto iný, teraz sa na tom aktívne pracuje
                      R.K
                      • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 01:15
                        tiež som sa znovu pustil do tvorby obrazov, robím teraz systém zameraný na tvorbu e-book a PDF dokumentov. Greenie prevzal BAKY a robí s tým úžasné veci.
                        • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 15:09
                          lelool   Návštevník
                          Re: hore
                          Sorry,
                          len som poukázal, že reakcia S.H. je trocha až úplne mimo toho čo pôvodne som sa pýtal..
                          • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 19:15
                            neviem neviem. čo je odveci na tom, že sa zaujímam o to, na čo je dobré mať dva veľmi podobné balíky?
                            • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 19:52
                              lelool   Návštevník
                              Môžem napísať napríklad, oba balíky je dobré mať na tom istom systéme z pohľadu porovnania ako ktorý na tom je. Stačí?
                              Ale ani otázka, ani táto odpoveď neposunula môj pôvodný dotaz ani o slimačí prd.. preto písal som, že od veci to je.
                              • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 21:27
                                Avatar janek-m Kubuntu 14.04, Kubuntu 16.04  Používateľ
                                Pokiaľ viem, tak súčasne LibreOffice a Openoffice nie je možné mať v jednom OS. Jeden z nich sa musí odstrániť. Písalo sa o tom TU a google vyhodí aj viac článkov o tomto probléme.
                                • Re: OO a LO spolu 13.02.2013 | 23:07
                                  lelool   Návštevník
                                  dík, ale v Mga1 som mal súbežne oba balíky, teda som sa zaujímal či sa to nedá aj v Mga2. A po rôznych snahách sa mi zdá, že platí bud OO alebo LO (čo je aj v tom linku)
                                  • Re: OO a LO spolu 14.02.2013 | 02:07
                                    teoreticky ma niečo napadlo, nainštalovať obidve verzie pre windows do wine. môžeš tak porovnávať. na bežnú prácu sa to však asi veľmi nehodí.
                                    • Re: OO a LO spolu 14.02.2013 | 02:11
                                      lelool   Návštevník
                                      dík,
                                      Wine ma nenapadlo, ale ako je vyššie, na porovnanie funkčnosti sa viac hodí jedna verzia cez virtuál
                                      • Re: OO a LO spolu 14.02.2013 | 09:09
                                        Avatar janek-m Kubuntu 14.04, Kubuntu 16.04  Používateľ
                                        Ešte som našiel jeden ČLÁNOK (vedel som, že som to niekde čítal :) ), kde autor popisoval, ako mať oba balíky spolu v jednom OS. Avšak pri inštalácii toho druhého sa nemôžu použiť zdroje softvéru ale ide o ručnú inštaláciu stiahnutého balíka. Ešte by nebolo zlé spýtať sa na tento problém priamo na fóre MAGEIA.CZ
                                        • Re: OO a LO spolu 14.02.2013 | 13:17
                                          lelool   Návštevník
                                          Ručnú inštaláciu som skúšal, niečo sa spomína už tu
                                          Aj tak dík