chyba v internete ....

Sekcia: Konfigurácia 22.03.2013 | 10:05
29dexter93   Návštevník
Nazdar , už dlhšie som rozmýšlal o prechode s windowsu na linux . Mám však problém .Internetové pripojenie v linuxe mi ide strašne pomaly . Aj ked som v mozzile vypol ipv6 . Niektoré stránky mi načítava uplne v pohode a na niektoré musím čakať aj pol minuty a idú strašne pomaly . S facebookom mám zas taký problém , že vela krát mi nezobrazuje obrázky . Ako keby som mal vypnutú javu . Neviem si už rady , na windowse ide všetko v pohode . Nerád by som sa vrátil k windowsu ale asi nebudem mať na výber . Prehrabal som už vela for ale problému sa neviem zbaviť , tak zakladám tento topic , dúfam , že to nejako vyriešime .

Jedná sa o Linux Mint 14 .
    • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 10:13
      pistal   Návštevník
      Napis ako sa pripajas na internet. A posli neaky screenshot stranky, ktora sa ti nenacitala spravne. BTW ftp stahovanie ti ide normalnou rychlostou?
      • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 10:32
        29dexter93   Návštevník
        Pripájam sa cez kábel . jj stahovanie ide pekne , tka ako má , screen dodám
    • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 12:45
      WlaSaTy   Návštevník
      Niečo ide pomaly a niečo ide rýchlo. To vyzerá na problém s dostupnosťou DNS servra. Linux nezvykol posielať pošiadavky DNS naraz na viacero DNS sevrov, ale po poradí.

      Čo máš v súbore /etc/resolv.conf ?
      • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 16:23
        29dexter93   Návštevník
        Mám tam zložky resolv.conf.d , update-libc.d , update.d a subor interface-order
        • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 17:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Z mojho pohľadu to vyzerá na zle načítané údaje z DHCP. Chýba resolver. Možno to chvíľu išlo a tak si prehliadač zapametal niektoré časti stránok.

          Predpokladám, že následovné príkazy vrátia chybu:
          nslookup google.com
          ping -c 3 google.cz
          

          Takže si buď korektne nastav statické pripojenie alebo reštartni sieťové rozhranie aby sa údaje znovu načítali.
    • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 12:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      jedna z vecí je cache. ak máš windows dlho a linux veľmi krátko, tak ešte nemáš všetky stránky a obrázky posťahované do cache. inak možno by pomohlo cache prehliadača zmenšiť.

      ako presne máš riešený internet? máš nejaký modem, alebo si v bytovke s vlastným serverom, alebo ako to je?
      • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 16:24
        29dexter93   Návštevník
        No mám to tak , že s PC mi ide klasický sieťový kábel do modemu a stade ide kabel do satelitu čo mám na streche . Je to sieť vrámci dediny .
        • Re: chyba v internete .... 08.04.2013 | 12:52
          Avatar vojto   Používateľ
          Ako si to vyriešil? Bol problém s DNS?

          Pri prístupe na Internet cez satelit môže nesprávne nastavené DNS odozvu/načítavanie stránok výrazne spomaliť. Hlavne stránok s reklamami.
    • Re: chyba v internete .... 22.03.2013 | 16:48
      29dexter93   Návštevník
      Ten faacebook mi niekedy zobrazuje takto :
      [img]http://img689.imageshack.us/img689/6355/snmka1k.png[/img]

      a obrázky takto :
      [img]http://img844.imageshack.us/img844/4306/snmka2m.png[/img]
      • Re: chyba v internete .... 11.04.2013 | 16:33
        Mito   Návštevník
        Zisti si od poskytovatela hodnotu DNS serveru a nastav si ho manualne vo vlastnostiach pripojenia.

        Ja som mal rovnaky problem, a manulanym nastavenim dns serveru sa to vyriesilo :)
        • Re: chyba v internete .... 11.04.2013 | 18:12
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          napr. 8.8.8.8 (google DNS, pripadne openDNS)