aktualizácia bez internetu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2013 | 09:24
MARTIN   Návštevník
zdravím páni. potrebujem nainštalovať systém na druhý počítač ale moje mobilné prípojenie je des. na ďalšom pc mám aktuálny mint s doinštalovanými aplikáciami. Je nejaká možnosť a najlepšie nástroj na stiahnutie tých balíkov z pc a nainštalovať ich ako aktualizácie z dvd do iného distra? V oboch prípadoch ide o mint 13 kde. dikes.
    • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 10:03
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Osobne nemám skúsenosť s takouto formou aktualizácie, ale najčastejšie sa používa: APT-OFFLINE a KERYX
    • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 10:31
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ Ti mobilné pripojenie dokáže stiahúť informácie o repozitároch (obdoba apt-get update), tak grafické nástroje balíčkovacích systémov dokážu vygenerovať zoznam linkov pre stiahnutie balíkov. Tie stačí niekde inde (v škole, u kamaráta, v práci alebo v kaviarni) cez napríklad wget a niekam nahrať na prenosné médium. Balíky potom stačí nahodiť niekam do /var/cache/apt medzi ostatné balíky a následne ich dať inštalovať cez apt-get dist-upgrade.
      • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 10:42
        MARTIN   Návštevník
        takže dá sa to riešit, super. moc ďakujem.
        • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 14:34
          WlaSaTy   Návštevník
          Ako, pohoda. Ja používam niečo podobné pre virtuálky kde testujem sprostosti.

          Ten cieľ, kam Ty nakopíruješ stiahnuté dáta mám ja osobne zdieľaný medzi viacerými VM. Nech to zbytočne netahá dáta zo zrkadiel. Ja mám síce rýchly net, ale nebudem predsa plytvať linkou na distribučných zrkadlách keď nemusím.
    • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 13:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      sú tie počítače identické? teda rovnaký hardvér? klonovanie je možné cez rôzne zázraky, ale asi by bolo vhodnejšie presunúť deb balíky. prípadne som kedysi používal aptoncd na to, šikovná to vec.
      • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 16:53
        Martin   Návštevník
        celkom rovnaké nie sú ale keď dám disk z jedného do druhého tak je všetko ok, ovládače idú v pohode. to apton mi niečo hovorí. tam urobíš zálohu a potom to použiješ ako zdroj toho softu?
        • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 17:05
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          približne. na jednom PC poinštaluješ všetko čo chceš, všetky programy a aktualizácie a toto i z toho urobí DVD, čo je ako zdroj. je to celé pár klikmi :)

          teoreticky by to mohlo ísť aj tak, že len hodíš všetky deb balíky na usb kľúč a prekopíruješ a následne hromadne nainštaluješ cez sudo dpkg -i *.deb

          ku klonovaniu: ak všetky ovládače idú, tak je to fajn :) tiež stačí na to čisté DVD alebo DVD-RW použiť :) s klonovacím softvérom však poradí asi skôr niekto iný ako ja :)

          Ďalšia možnosť - zobrať NB ku kamošovi či do reštiky, objednať si pizzu s kočkou a zatiaľ nech sa aktualizuje.
          • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 17:47
            WlaSaTy   Návštevník
            To dpkg -i *.deb silne neodporúčam, rozbíja to závislosti. Radšej tie balíky podhodiť do /var/cache/apt.
            • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 22:54
              Martin   Návštevník
              no picu s kočkou som ešte nejedol, aj keď je fakt, že dnes tam melú kadečo. keby to bol nb, tak je to malina, ale chcel som sa vyhnúť prenášaniu pc. no v každom prípade vychádza mi z toho že aktualizácia systému externe zrejme nebude ideálne riešenie.
              • Re: aktualizácia bez internetu 25.03.2013 | 23:34
                WlaSaTy   Návštevník
                Riešenie čo som ponúkal ja bolo síce zložitejšie ako kúpa časopisus service packom, ale človek si to mohol spraviť bez čakania pol roka až rok kým sa v redakcii rozhýbu.

                Ak to skúsiš a bude ti niečo nejasné, tak sa opýtaj.
                • Re: aktualizácia bez internetu 26.03.2013 | 00:08
                  Martin   Návštevník
                  ok, ďakujem, určite to skúsim.