problem s gradientom v GIMPe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.10.2005 | 19:53
Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
zdravim, potreboval by som spravit horizontalny gradient z uz vytvoreneho vertivalneho gradientu (zo sedo-ciernej do priesvitnej, ktora by prechadzala cez obrazok BA,vid obr). Dakujem za kazdu radu ako to spravit.
Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: problem s gradientom v GIMPe 08.10.2005 | 18:00
      Toudy   Návštevník
      Neviem ci som to pochopil co vlastne chces, ale skusil som daco vytvorit.. Stiahni si toto a skus dat nejake pripomienky, ze ci si to myslel takto alebo inak.. Howgh! :)
      • Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 08.10.2005 | 19:46
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        diq, lenze ten subor nejde stiahnut :(.: You don't have permission to access /prechod.xcf on this server. Asi tam mas zle nastavene pristupove prava.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 08.10.2005 | 20:28
          Toudy   Návštevník
          Neklikaj na to.. Len daj "save link as"..
          • Re: Re: Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 08.10.2005 | 22:23
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            skusal som... vo FireFoxe mi to stiahne HTML kod erroru 403 a v Konquerori mi to vyhodi: The file or folder http://nasak.host.sk/prechod.xcf does not exist.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: problem s gradientom v GIMPe 09.10.2005 | 00:40
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Ahoj nerozumiem, kam tým presne mieriš. Ak chceš vytvoriť horizontálny gradient, treba potiahnuť úsečku zhora dole. Ak chceš využiť už vytvorený gradient, tak ma nenapadá momentálne nič iné, iba si ho aplikovať na samostatnú vrstvu a s tou pracovať :-)
      • Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 09.10.2005 | 10:30
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Chcel som spraviť niečo takéto. Nakoniec mi to spravil kamarát vo PhotoShope, ale aj tak by ma zaujímalo ako to spraviť v GIMPe...
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 09.10.2005 | 19:36
          Toudy   Návštevník
          Aha.. Ja som tam daval aj tak vertikalny gradient.. Ale Pochopil som to inac spravne.. ;) Nabuduce sa bude treba trosku lepsie vyjadrovat.. :) BTW Nejake dalsie pokracovania serialu o Gimpe by sa zisli..
          • Re: Re: Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 10.10.2005 | 01:08
            Marián Ščerbák   Návštevník
            No, podľa mňa by asi najjednoduchšie bybolo použiť podobný postup: http://gimp.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=162 Čiže, vytvoriť si na okrajoch obrázku 2 výbery (Shift), Výber->Zaoblenie (napr. 40) a do nich "potiahnuť" požadovaný prechod. Dúfam, že to je niečo podobné tomu, čo si potreboval :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s gradientom v GIMPe 10.10.2005 | 01:23
              Marián Ščerbák   Návštevník
              Ozaj, ešte k článku :-) Myslím, že svoj účel seriál splnil: oboznámiť ľudí s Gimpom a krátko predstaviť verziu 2.2. Čo sa týka ďalších, náročnejších vecí, som po prvé obmedzený svojím "grafickým antitalentom" :-), po druhé, na linuxsoft.cz (+ v článku uvedené ďalšie zdroje) je opisované praktické využitie Gimpu. Keďže som väčšinu tohto seriálu čítal, mohol by som ním byť ovplyvnený :-) A okrem toho, Yippee píše naozaj dobre. Odporúčam :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s gradientom v GIM 10.10.2005 | 15:34
                Toudy   Návštevník
                Ano, clanok oboznamil ludi.. To musim uznat, ale neviem, ci ich presvedcil aby ho pouzivali.. To predstavenie 2.2 verzie sa mi celkom pacilo.. Neuskodilo by nieco taketo napisat aj o 2.4, ktora uz klope na dvere.. Zmienit sa treba hlavne o SIOX.. Skvela vec, ktoru si urcite kazdy oblubi! ;o) Hlasi sa niekto? :) Serial na linuxsofte je fakt kvalitny, aj ked sa zameriava hlavne na upravu uz existujucich obrazkov (jasne GI _MANIPULATION_ P, ale..), nie "vyrobu" originalnych obrazkov.. Mne sa hlavne to nedari.. :/ Skratja graficky antitalent vladne svetom.. ;)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s gradientom v 11.10.2005 | 01:25
                  Marián Ščerbák   Návštevník
                  Dobré sa samo chváli, čo platí pre GIMP v plnej miere :-) Neviem, aké sú ďalšie plány ohľadom GIMPU, ale momentálne začínam pripravovať niečo o OpenOffice.org 2, keďže sekcia "kancelária" je (takmer) prázdna a práve na OOo som sa chystal už asi pred rokom :-) A tu svoj "grafický talent" predviesť nebudem musieť :-) Inak, experimety s GIMPom môžu raz- dva priniesť nečakane pekný efekt. Plus (aspoň) štipka talentu a je tu napríklad: http://gug.sunsite.dk/gallery.php (ak to ešte náhodou nepozná nejaký užívateľ konkurencie ;-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s gradient 11.10.2005 | 19:53
                    Toudy   Návštevník
                    Tak tak.. OOo je naozaj skvela vec, aj ked som sa o tom presvedcil len nedavno.. Aby som bol konkretny tak OOo2 je fajn.. Nechcem byt drzy, ale uz sme trosku OT.. ;o)