Instalacia Error

Sekcia: Ostatné 30.04.2013 | 21:36
Martin   Návštevník
Zdravim mam taky problem ze pri dokoncovani instalacie mi vyskoci tato chyba
http://imageshack.us/photo/my-images/18/img1634bv.jpg/
vyskoci to vtedy ked zadam meno a prihlasovacie heslo do mojho pc skusal som aj instalovat cez usb ta ista chyba skusal som aj rozdelenie rucne particie aj tak bola chyba v com inom moze byt chyba ? moj pc je stari vhodny na internet len prosim o radu vopred dakujem
    • Re: Instalacia Error 30.04.2013 | 22:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      1) tvoj pc je starý... ako starý? a aké má komponenty? na veľmi staré PC je vhodnejší iný systém
      2) skontroloval si MD5 súčet?
      3) môžeš dať test pamäte?
      • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 00:56
        martin   Návštevník
        1)komponenty 1procesor o takte 1.7 ghz grafika asi 128mb a ramk 726
        md5 co to je ?
        kde mozem najst/dat test pamate ?
        • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 02:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          1) na takom PC by sa malo nainštalovať Ubuntu, aj nové, ale ruku ani inú časť tela za to do ohňa nedám.
          2) MD5 je kontrolný súčet, niečo ako presná veľkosť v bitoch (no dobre, niečo trochu iné, ale tak na priblíženie to hádam postačí)
          3) nabootuj CD či USB do úplne prvej obrazovky a z možností vyber test pamäte
          • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 16:26
            Martin   Návštevník
            prave som dal test pamate naco to vlastne sluzi ? ked to dorobi tak uz pojde nainstalovat ?
            • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 19:14
              Martin   Návštevník
              mal som zapnute test pamate asi 2hodiny a 30 min a pisalo mi ze nemam tam ziadnu chybu idem vyskusat znovu nainstalovat a este som dal aj skontrolovat chyby na disku a tak isto ziadna chyba
            • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 19:17
              WlaSaTy   Návštevník
              Test je na kontrolu a nie na opravu. Najpravdepodobnejšia chyba pri inštalácii je buď zle stiahnuté či vypálené inštalačné médium alebo vadná pamäť.

              Kontrola pamäte Ti povie či je pamäť v poriadku a či nie je treba nejaký slot vymeniť alebo prečistiť.
              • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 19:25
                Martin   Návštevník
                stiahol som original s linux stranky a aj tak mi to spravilo no vyskusam este raz to napalit
                • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 21:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pred tým ako to budeš znova napaľovať, tak over či bolo to médium správne stiahnuté.

                  Obvykle sú pri štarte prístupné voľby ako vyskúšať, inštalovať, overiť médium a skontrolovať pamäť. Tú pamäť si asi neskontroloval, nechcelo sa Ti čakať na výsledok...
                  • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 22:39
                    Martin   Návštevník
                    ved mi vyskocilo ze nemam ziadne chyby a mam dat esc ak to chcem zrusit :D ono to este pokracovalo ? ja som myslel ze to ide furt od zaciatku :D
                    • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 22:57
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Test pamäte ktorý si vybral vypisuje počet nájdených chýb (aj s ich adresami). Ak ešte nedobehlo ani jedno kolečko a iba si to pripravovalo, tak logicky nemalo čo nájsť lebo to ešte nekontrolovalo. Koľko krát to ktoré testy urobilo? Ten progress sa tam ukazuje vo viacerých teplomeroch a aj to vypisuje čo to robí.

                      Prečo som asi tak odporúčal test pamäte na niekoľko hodín? Test zostavy čo papala 256M pamäte asi nedobehne za pár sekúnd. Toľko trvá iba prečítanie stavu ECC pri servroch, a to sa Ťa asi netýka.
    • Re: Instalacia Error 30.04.2013 | 23:03
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Windows chce byť Linux nedávno som čítal na ich stránkach o sťahovaní balíčkov a niektoré distrá chcú byť Windows s pred 20rokov a nevedia zobraziť reálnu chybu. Skús Debian Wheezy na tom istom kompe.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 00:00
      WlaSaTy   Návštevník
      Tá chyba s spadnutým windows je z toho istého počítača?

      Každopádne odporúčam test pamäte spustiť na niekoľko hodín. A poprípade alternate install.
    • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 19:40
      lll   Návštevník
      neviem co instalujes, ale podla vcerajsej otazky tak asi ubuntu 12.04, na tvojom mieste by som stiahol ubuntu 13.04, tiez som mal par problemov s 12.04, s najnovsou verziou zatial ziadne problemy nie su. A je rychlejsie.
      Kym najdes spravne distro co ti bude vyhovovat, tak par ich musis nainstalovat, s tym nic nenarobis. Skus teda inu verziu a netrap sa s tym.
      • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 20:12
        Martin   Návštevník
        tak idem vyskusat tu 13.04 len teraz nemam ziadne prazdne cd tak dufam ze mi to nabotuje aj s usb
        • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 22:10
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          blázni... Ubuntu nijeeee... radšej Lubuntu. Slovenské je napríklad tu: https://dl.dropboxusercontent.com/u/42221130/newtoos-12.04-classic.iso
          • Re: Instalacia Error 01.05.2013 | 22:58
            WlaSaTy   Návštevník
            sorry, ale radšej alternate mini iso a po základnej inštalácii nahodiť balík lubuntu desktop. Bohvie čo dal kto do toho dropbox accountu za spyware.
            • Re: Instalacia Error 02.05.2013 | 19:23
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              no konkrétne ja som tam nedával nič :) v podstate bežné lubuntu, len s Libreoffice a SK/CZ jazykmi a pár drobnosťami.
              • Re: Instalacia Error 02.05.2013 | 21:45
                WlaSaTy   Návštevník
                Nič v zlom, ale pokiaľ má chalan menej ako 1G RAM, tak by so pri Ubuntu naozaj odporúčal alternate/mini inštalačné CD ktore sa inštaluje v textovom móde. A neviem, či libreoffice tiež zbytočne neplytvá pamäťou. Ale, to je už vedľajšie.

                To inštalačné Mini CD Ubuntu má cca 20M a z internetu si stiahne iba čo človek potrebuje. V aktuálnej verzii. A to je pri rok starej distribúcii dosť podstatné.

                Ale, škoda že sa ten chalan už neozve. Z mojho pohľatu to naozaj vyzerá na vadnú RAM. Nie že by sa nedokázal Linux s takým niečím vysporiadať (BadRAM je tu už s nami veľa rokov), ale asi oželie zopár mincí a vymení tú RAM za niečo iné a väčšie. Predsa len tá ďalšia fotka v jeho albume tomu nasvedčovala.
                • Re: Instalacia Error 03.05.2013 | 01:14
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  no a preto ubuntu neodporúčam. keď už ubuntu základ, tak prostredie xfce alebo lxde. to sú také myslím fajn možnosti, ktoré nie sú ani veľmi náročné a ani veľmi orezané.
                • Re: Instalacia Error 03.05.2013 | 18:19
                  Martin   Návštevník
                  ta dalsia foto je s ineho pc to som iny problem riesil a ved keby bola vadna ram tak by nepiskal pc ? ale uz kaslem nato
                  • Re: Instalacia Error 03.05.2013 | 21:10
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Počítače obsahujú základnú diagnostiku. Ak sa neozve ompatibilná RAM, grafická karta alebo procesor, tak môžu zapískať. Ale, ak je vadná iba jedna časť čipu v banke, tak to tá základná diagnostika neodhalí.

                    Ale, každopádne máš pravdu. Ak sa Ti to nechce riešiť, tak sa na to vykašli.