Ubuntu seka

Sekcia: Konfigurácia 11.05.2013 | 10:38
Lukas   Návštevník
Ahoj, nainstaloval som si Ubuntu. Zo zaciatu islo vsetko pekne rychlo ale po vypnuti pc mi to na druhy den zacalo seka. Trha mi videa, dlho otvaraq mozzilu, ked som si pozrel programovy monitor pisalo, ze vyuziva 682mb z pamate. Niekedy sa zasekne uplne. Vedeli by ste mi pomoct ? ubuntu 12.04
    • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 11:12
      Avatar menom   Používateľ
      Najprv naťahaj a inštaluj všetky aktualizácie. Reštartni pc. Ak to nepomohlo, tak napíš aký má ten pc hardware a grafickú kartu a aký ovládač pre grafiku sa práve používa.
      • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 11:44
        Avatar lukas   Návštevník
        aktualizacie som nainstaloval, ram 2gb, procesor intel e2200, graficka je nvidia 8400gs a ovladac asi gallium 0.4 on NV84 pred tym som mal dlho XP :) na ubuntu som presiel len pred vcerom
        • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 12:06
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Skontroluj ovládač grafickej karty.

          Mimochodom, čo to znamená "vyuziva 682mb"? To m znamená mili a jedná sa o jednu tisícinu. A to b znamená bit teda jednociferné číslo v dvojkovej sústave nadobúdajúce hodnotu áno alebo nie. Takže máš využitého niečo čo sa nedá popísať bežnými číslami a má to hodnotu podobnú zavrčaniu počas menzesu. Rátal si do toho aj diskovú cache?
    • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 12:16
      Avatar Lukas   Návštevník
      pomalsie :) skusal som stiahnut ovladace zo stranky nvidie, stiahlo spustil som to ale zasekavalo sa to a asi po 20minutach naskocila chyba + farebne vyznacilo riadky ked si zapnem monitor systemu, tak tam mam prave teraz pamat 670 (35.5%) a vedla odkladaci priestor 64KiB z 1.9GB a este mi nezobrazovalo obrazky na strankach, ale to sa opravilo zmenou DNS
      • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 12:19
        Avatar lukas   Návštevník
        *pardon 670MiB z 1.8 GiB
      • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 13:33
        Avatar menom   Používateľ

        po 20minutach naskocila chyba + farebne vyznacilo riadky

        Nabuduce treba tu chybu okopirovat, alebo odfotit a dat sem.Parametre pc pre ubuntu stacia.

        Mohol by si napisat co si nastavoval okrem DNS.

        • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 13:41
          Avatar Lukas   Návštevník
          nic, len thunderbird otvoril som este raz, teraz naskocilo toto
          • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 13:51
            Avatar menom   Používateľ
            Ak si ten ovládac stiahol zo stránky nvidia, tak tu je postup na inštaláciu trocha zložitejší ako iba klikať. Mal by si najprv skúsiť program Dodatočné Ovládače/Additional drivers a cez tento program skúsiť inštalovať jeden z ponúkaných ovládačov.
          • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 14:07
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Aký máš prosím Ťa ovládač grafickej karty?
            • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 14:26
              Avatar Lukas   Návštevník
              prave som ho zmenil z X.org X server, ktory bol nastaveny na ten prvy pri videach uz to neseka, HD video tiez ide plynulo este sa chcem spytat ako si pozriem procesy na pozadi + ktore mozem vypnut ?
              • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 14:35
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Takže pomalosť systému a grafickú kartu už máme vyriešenú.

                Procesy na pozadí si si pozeral cez sledovanie systému kde si zobral nakoľko je to vyťažené. Vypnúť môžeš ktorýkoľvek znich, ale všetky majú svoju úlohu. Takže, opatrne aby si to nemusel nakoniec preinštalovať. Potrebuješ niečo z nejakého dôvodu vypnúť?
                • RE: Ubuntu seka 11.05.2013 | 14:54
                  Avatar Lukas   Návštevník
                  nie nie, len sa tak pytam :) a dakujem
    • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 16:49
      Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
      Zdravim mohol by mi niekto poradit preco mi seka KDE ked som si ho nainstaloval 1.krat bolo v pohode,ale ako som ho reštartel tak to zacalo sekat až zamrzat,hlavne menu a dokonca nemozem ani odhlasit sedenie!!!!
      • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 19:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        povieš nám niečo o HW toho PC?
        • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 19:47
          Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
          uz som mal nainstalovany ubuntu 13.04 a stiahol som si KDE,ked som sa prihlasil na KDE,tak som ho musel reštartovat a potom mi zacalo nejak sekat a zamrzat a nejde sa odhlasit zo sedenia,dokonca nespusti ani internet,alebo zoznam suborov.
          • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 20:41
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Ako si ho stiahol a odkiaľ?
            • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 21:25
              Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
              myslim ze to bolo cez to softwerove centrum alebo tak nieco,dal som stiahnut cely balik a stahol sa a potom som uz iba prihlasil do KDE,dokonca este somzabudol stale mi vyhadzuje ze nemam zvukove zariadenia,cize nemozem prehrat nikde zvuk ci uz na videach alebo hudbu.
              • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 21:37
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                KDE obsahuje viac ako jeden balík. Nestiahol si niečo iné? A akú chybu to zobrazuje?
                • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 21:45
                  Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
                  nie myslim ze som stiahol spravny balik,aj funguje ako KDE len seka a neviem cim to je a nejde mi nic otvorit. Chybu mi ohladne KDE nezobrazuje ziadnu,iba ohladne zvuku,zevraj nemam zvukove zariadenia,predpokladam ze to su nejake ovladace.
                  • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 22:33
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    PrPokiaľ všetko po inštalácii fungovalo, a pokazilo sa to až po pridaní niečoho iného, čo navyše podľa popisu nemalo zodpovedajúci počet potrebných balíkov, tak je chyba v nesprávne vykonanej inštalácii.

                    Po reinštalácii, keď budeš chcieť KDE, tak si cez sudo spusti synaptic a nainštaluj metabalík kubuntu. Uvidíš koľko ďalších vecí to popridáva.
                    • RE: Ubuntu seka 12.06.2013 | 22:43
                      Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
                      dobre a co mam tarez akoze stym robit,ako sa to da odstranit aby to fungovalo bez problemov?
                      • RE: Ubuntu seka 13.06.2013 | 09:56
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        1. otvor terminál
                        2. sudo apt-get update
                        3. sudo apt-get install kubuntu-desktop
                        4. reštartuj pc
                        • RE: Ubuntu seka 13.06.2013 | 12:01
                          Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
                          ako som uz spominal mne nejde skoro nic otvorit a tie ktore idu tak az po niekolkych minutach,akoby pol spomaleny,TERMINAL VOBEC NEJDE OTVORIT!!!
                          • RE: Ubuntu seka 13.06.2013 | 13:37
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            tak formát a nainštaluj čisté kubuntu. a napíšeš nám už niečo o svojom HW? aký máš procesor a tak?
                            • RE: Ubuntu seka 13.06.2013 | 17:19
                              Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
                              ok pokusim sa. mam HP Pavilion dv6,Intel Core i3-330M 2.13GHz,640 HDD,4GB RAM DDR3,nVidia GeForce G 105M 512MB,mam este jeden ASUS a ten je lepsi,ale na tom HP-čku mam linux
                              • RE: Ubuntu seka 14.06.2013 | 09:25
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                tak tam by s Linuxom nemal byť najmenší problém, rátal som že máš 10x slabší stroj. určite formát a nanovo, je tam nejaká fakt divná chybička. teoreticky by si mohol tiež nabootovať ľubovoľné linuxové CD a zvoliť test pamäte, ale s veľkou pravdepodobnosťou to chybu neobjaví
                                • RE: Ubuntu seka 14.06.2013 | 16:15
                                  Avatar Robo Mach kubuntu 13.10  Používateľ
                                  vies co praveze ked sa mi sekol 1.krat,nejakou asi nahodou sa mi vymazala pamat z windowsu,lebo som tam daval linux,tak som sa stretol s Milanom Dvorskym a on mi to spravil a tiez skusal bootovat cd ktore som si vypalil s ubuntu 13.04 a aj robil test pamate a boly tam male problemy ale nic velke,ale teraz to bude asi nejaka malinka chybicka,est neviem,musim sa s tym pohrat
                                  • RE: Ubuntu seka 14.06.2013 | 17:32
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                    Unity stojí za starú bačkoru, skús nainštalovať XFCE4. Zrovna tento týždeň som robil dve inštalácie a XFCE už vyzerá byť veľmi prívetivé a nenáročné na prostriedky. K XFCE si doinštaluj aj všelijaké tie sereptičky na panel, prehliadač dokumentov, archivátor... budeš spokojný. Na staručkom procesore a 521MB RAM to chodí fakt pekne. Škoda že nemám screenshot ako som to vyladil.
                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                    • RE: Ubuntu seka 14.06.2013 | 17:50
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      xfce či lxde sú veľmi šikovné vecičky :)
                                      • RE: Ubuntu seka 15.06.2013 | 00:11
                                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                        Pred nedávnom som skúšal aj LXDE, ale keď som teraz robil tie inštalácie s XFCE, na prechod z Win by som nič iné ani nedoporučil. Dá sa to vyladiť a vyzerá to ako cukríček. Systém spustený s Firefoxom, Thunarom, Terminálom sa držal pod 30% využitia 512MB RAM a to hodnotím ako výborné. Distro bolo Debian Whezzy v Ubuntu to môže o niečo málo narásť kvôli viacerým démonom čo sú tam by default, ale rozdiel nebude dramatický.
                                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Ubuntu seka 19.10.2014 | 22:40
      Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ

      Chalani aj ja mam problem s Ubuntu 14.04 LTS 32bit. Mam ho na masine Intel Celeron 2.4 GHz, 2GB Ram 400MHz Grafika NVIDIA MX440 64MB. Okna su belmi pomale skor to pripomina fotografie. Sekanie bolo rovnake aj po zmene grafiky NVIDIA 6200 256MB. Po nainstalovani proprietarneho ovladaca sa system konecne trosku zrychlil. Viem ze to nieje najnovsia masina ale mam Ubuntu 14.04 LTS 64 bit aj na 5 rocnom notase K50IN 2x2,2 GHz 4GB ram Grafika Cuda 102M 512 MB ale s ten system je nastartovany za 15-20 sek a by som povedal ze podozrivo pruzny. Proste co potrebujem je spustene extremne rychlo preto sa mi nezda ten rozdiel vo vykone na starsom PC. Vdaka za rady

      • RE: Ubuntu seka 20.10.2014 | 07:12
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A tá grafika MX440 má koľko rokov, desať? K nej zohnať prastarý ovládač bude možno trošku problém. A pozri sa na metabalík lxde (lubuntu).