canon

Sekcia: Hardware a Drivery 19.06.2013 | 15:07
TOMAS   Návštevník
Prosim vas vie mi niekto pomoct ako by som do tohoto prostreria nainstaloval sietovu tlaciaren Canon ... neviem si z tym poradit
    • RE: canon 19.06.2013 | 15:14
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
      terminál: sudo system-config-printer, potom pridať tlačiareň, rozkliknúť sieťová tlačiareň, nájsť sieťovú tlačiareň a ak ju nenájde tak zadať IP a tak hľadať. Postupovať podľa pokynov.
      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: canon 19.06.2013 | 16:39
        Avatar TOMAS   Návštevník
        Prosim ta ma to nejake vzdialene ovladanie ... aby sa mi niekto napojil na pc a urobil my to lebo asi sa rozplacem ... vobec to neviem urobit ...
        • RE: canon 19.06.2013 | 16:56
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
          Otvor terminál (ctrl+alt+t) spustí sa Ti terminál, v ňom napíš sudo system-config-printer a stlač enter, bude Ťa pýtať heslo napíšeš heslo a stlačíš enter, otvorí sa Ti okno Tlačiarne localhost, tam stlačíš tlačidlo pridať, otvorí sa nové okno Nová tlačiareň, v zariadeniach vľavo v okne vyberieš Sieťová tlačiareň a následne nájsť sieťovú tlačiareň, ak bude pýtať zadáš IP tlačiarne, ale moja skúsenosť s CANON-kami je že ich samo vyhľadá (ak samozrejme nejde o nejaké "COOL" zariadenie). Potom už pokračuješ podľa pokynov na obrazovke.
          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
          • RE: canon 19.06.2013 | 22:23
            Avatar TOMAS   Návštevník
            ta klavesova skratka mi nefungujeee :( som hotovy ...
            • RE: canon 20.06.2013 | 10:20
              Avatar menom   Používateľ
              Tak pohľadaj program Terminal alebo Emulátor terminálu alebo iný podobný. Keďže si nenapísal presne aký máš Operačný systém a pracovné prostredie, typ tlačiarne, tak ťažko radiť.
          • RE: canon 19.06.2013 | 23:32
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Cannon je práve dosť COOL a často nejde, inak Mirec je tu bug že niektoré príspevky nevidím.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: canon 21.06.2013 | 16:01
              Avatar menom   Používateľ
              Tiež sa mi teraz stalo, že na 1 strane bolo vidno farebne označenie, že v téme je nový príspevok a po zobrazení tam nič nové nebolo. A pod najnovšou správičkou od dodoeda je napísaný 1 komentár a po zobrazení tam žiadny neukazuje.
              • RE: canon 21.06.2013 | 16:20
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                To je zas iný bug, večer to preberiem z Mirecom, teda keď to tu nezbadá. Prišiel sem známi spamer Miriam a pekne to tu zasr.., tak som mu to zmazal. No v príkaze je chyba a pri odstránení komentára sa neodpočíta z počtu komentárov.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: canon 21.06.2013 | 16:21
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Nevymazal už niekto tie komentáre?
                • RE: canon 21.06.2013 | 16:22
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  Neskoro :-(
    • RE: canon 21.06.2013 | 18:51
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"