Fedora 19 (inštalácia na hdd)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2013 | 22:20
fedora   Návštevník
Zdravím. Chcel by som si nahodit fedoru 19 na hdd. Dvd mi nechce bootovať tak to robim cez usb. Pouzil som Live usb creator rovno z ich stranky. Problém je nasledovný: Vypisuje mi chyby -
 
you have not created a bootloader stage 1 target device; sda6 must have one of the following disklabel types: gpt. </pre> Skúšal som: 1)Vytvoriť 1-2 mb bios boot particion. (nefunguje) 2)Prepnut v biose UEFI na Legacy first (usb nenabootuje) 3)Vymazat BOOTX64.efi v EFI adresary na boot usb (usb nenabootuje) 4)iny usb creator unebootin,lili usb, linux live usb creator (ani pri jednom nenabootovalo usb) Má niekto nejaký nápad ako to vyriešiť?
    • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 06.09.2013 | 23:38
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Čomáš na tom HDD ešte iné ??
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 07.09.2013 | 00:18
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Máš tam na tom HDD ešte inštalovaný iný operačný systém, napr. Macs OSX ??

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 07.09.2013 | 00:21
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      A ešte jedna vec. Ten inštalačný image čo si použil je 64-bit Fedora 19 ??
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 07.09.2013 | 00:34
        Avatar fedora   Návštevník
        Ano jasne je to x64 a mam este win. 7. Samozrejme na inom oddiely.
    • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 07.09.2013 | 20:42
      Avatar fedora   Návštevník
      Vyriešené. Nakoniec stačilo tak málo- použiť iné usb. Inak vytvoril som 3 particie. 120mb- /boot .... 4gb - swap .... 45gb / fedora primary. Vsetko v pohode akurát tu swap particiu mi nezobrazuje zeby bola vytvorena. Možno som ju zabudol vytvorit ale pochybujem.
      • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 08.09.2013 | 01:39
        Avatar peacemaker11   Používateľ
        Swapko ti neukazuje =) to nieje zapisovatelny disk ale určite ho tam mas stači si pozrieť System monitor alebo task manager alebo podobne tymto a tam to budes mať niekde ukazane =)
      • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 08.09.2013 | 12:52
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        A kde pozeráš ten swap? Nemyslím si že by to bolo vidno vo výpise pripojených diskov. Takže: free, cat /proc/swaps, htop, ...
        • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 08.09.2013 | 17:49
          Avatar fedora   Návštevník
          Nepozeram to v zobrazeni diskov ale v nastrojoch na upravu particii. Ale uz by to malo ist, skusil som swapon. Je moznost pouzitia 2 prostredii gnome a kde? Mam totiz gnome a nahodil som tam aj kde ale nedari sa mi ho sprovoznit. Malo by mi to dat na vyber pri starte ale nic take tu nemam . Nemate niekto skusenost?
          • RE: Fedora 19 (inštalácia na hdd) 08.09.2013 | 20:14
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Vo všeobecnosti je možné mať nainštalovaných viacero prostredí. Tak isto je možné medzi nimi prepínať úplne, alebo sušťať programy z jedného prostredia v druhom prostredí.