Stremovanie

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2014 | 11:51
Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

Potreboval by som poradit. V ramci projektov ktore bezia v mojej neziskovke. Mame na plane tento mesiac aspon pokusne spustit stremovanie videa s kostola pre nasich veriacich. Nerad by som programoval nieco co uz je. Funguje to tak ze: Na Raspberry Pi je pripojena web kamera, ktora snima obraz a zvuk. Raspberry Pi je pripojene na internet bud cez Wifi alebo Flarion. Potrebujem to ,ze stremovane video bude posielat na moj server a od neho sa to bude stremovat k clenom. Mate dake skusenoti ?

    • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 12:03
      Avatar kojot   Návštevník

      stremovane video sa bude hambit vliezt do tvojho pc

    • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:02
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Clovek sem pride a snazi sa ziskat pomoc a namiesto toho dostane odpovede. Pre ktore by som strielal. Uvedom si jedno ze reprezentujes slovensku Linux komunitu. Kvoli tebe a dalsim co nevedie normalne odpovedat som vas hromadne posielal do ...... . Rozhodol som sa ze ukoncim svoju sukromnu vojnu proti tomuto portalu a dam sancu zmenit moj nazor. Nerad by som zase viedol vojnu proti portalu kvoli par jednotlivcom.

      • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tak si z tejto komunity prestaň robiť srandu a zneužívať ochotu dobrovoľníkov.

        • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:30
          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

          Jasne co este. Dohodneme sa takto aby ste boli spokojny tak mi zmate toto vlakono a dalsie menom "aje to tu zneuzitie gnu kodu" potom moju registraciu. A uz sem ani nepachnem ak hej tak to bude velmi zle pre Vas.

          • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:45
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            V tej poslednej vete sa vyhrážaš?

            V tom prípade navrhujem Tebou spomínané vlákna zamknúť a nehať prístupné ako ukážky vrcholne nevhodného chovania.

            • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:48
              Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

              Budem tu robit flam ako Ty

              • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 13:54
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Áno, to bol presne dôvod prečo si tieto vlákna založil. Maj sa, a šťastný nový rok. A nezvaľuj Tvoje vady na druhých, nevyzerá to dospelo.

                • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 14:03
                  Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

                  Keby som chcel robit flame tak mi staci napisat daco zle na vas linux a na uzivatelov vseobecne. Prisiel som prekne poziadaz o radu ale mne to je jedno nepouzijem open source riesenie ale uzavrete riesenia. Uz mi nepis.

                  • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 14:55
                    Avatar lieko jr.   Návštevník

                    http://www.red5.org/

    • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 18:42
      Avatar d_   Návštevník

      este cvlc pozri dokumentaciu

    • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 18:44
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      dik za normalnu odpoved

      • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 19:02
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A daj to na nejaké železo ktoré zvládne taký prietok. Raspberry zvláda len nízke prietoky, takže odporúčam MIPS ak Ti ide o kompaktné riešenie s nízkym príkonom.

        • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 21:19
          Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

          Dik za upozornene keby si ma neupozornil urcite by Raspberry Pi robil problemy.

        • RE: Stremovanie 05.01.2014 | 09:05
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Ono to nemusí byť ani MIPS, hardvérové kódovanie do h.264 majú kadejaké lacné dosky napr so SoC od allwinner ktoré zvládajú enkódovať H.264 HP 1080P@30fps, 720P@60fps (dekódovanie samozrejme 2160P, to je menj náročné). Komunita je však slabšia než u raspberry a nikto ešte nenapísal plne open sorce enkóder.

          • RE: Stremovanie 05.01.2014 | 10:48
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Kódovanie áno, ale malina má sieťovku na USB kde sú zavesené aj iné zariadenia. Spomenul som to len preto, že sa chcel angažovať ako klient pre rpi hosting.

            pokiaľ nemá možnosť broadcast-u, tak mu malina neobslúži veľa klientov. To je už lepšie sa dohodnúť s TV Lux. Teda, asi nie keďže lux vysiela aj omše a o tom bola táto otázka.

    • RE: Stremovanie 02.01.2014 | 21:38
      Avatar chatpall   Používateľ
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • RE: Stremovanie 05.01.2014 | 15:25
      Avatar Jozef Bakoš Linux Mint, vlastny mutant :D  Používateľ

      Ako tak pozeram tak mate dobre rady. Zariadenie same o sebe nie je problem, skor je problem to, ze sa musim dohodnut s vatikanom :D

      • RE: Stremovanie 05.01.2014 | 18:12
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Problém je v tom, že to musíš posielať na strímovací server s dostatočnou priepustnosťou, inak je linka hneď zahltená. Na hry sa používa twich.tv, ale aj tak nestačí aby si to tam uploadoval bežným DSL, to by bolo fakt v slabej kvalite.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Stremovanie 07.01.2014 | 12:42
      Avatar LALA   Návštevník

      Zdaaarek.

      Kedze zadanie je sice popisane, ale nedostatocne, neviem odporucit presny SW, ale odkazy na rozny OpenSource softver tykajuci sa spracovania videa sa nachadza v odkaze [1].

      [1] LINKz-VIDEO-STREAMING-ENCODING-OPENSOURCE