Gentoo xorg

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.01.2014 | 17:14
Avatar rootkit Arch  Používateľ

Ahoj Snazim sa rozchodit xorg na Gentoo (64bit) vo virtualboxe nainstaloval som si driver x11-drivers/xf86-video-virtualbox a spustil ~# Xorg -configure ((EE) Server terminated with error (2). Closing log file) potom ~# X -config xorg.conf.new ... xorg sa asi spusti ale mam iba ciernu obrazovku prepnem sa do vc1 a freezne to na : Loading extension GLX

Vo /var/log/Xorg.0.log mam 2 errory:

AIGLX error : vboxvideo does not export required DRI extension

AIGLX: reverting to software rendering

    • RE: Gentoo xorg 11.01.2014 | 17:53
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Samotné spustenie programu X naštartuje len X server ktorý vyzerá ako čierna obrazovka s kurzorom myši v tvare veľkého X. Tým príkazom sa nenaštartujú doplnkové programy a ani kompletné grafické prostredie, takže to vyzerá na prvý pohľad mŕtvo.

      PS: Ovládače pre X Window System sa v gentoo nastavujú pomocou premenných VIDEO_CARDS a INPUT_DEVICES. Predpokladám, že si ich nastavil dobre a našlo to aj myš.

      • RE: Gentoo xorg 11.01.2014 | 20:44
        Avatar rootkit Arch  Používateľ

        Ano VIDEO_CARDS som nastavil aj INPUT_DEVICES ale to velke "X-ko" nemam cize mi asi neide mys...

        INPUT_DEVICES="evdev synaptics"

        VIDEO_CARDS="virtualbox"

        A este jedna vec da sa automaticky vyplnit USE v /etc/portage/make.conf

        • RE: Gentoo xorg 12.01.2014 | 11:14
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nastavenia v make.conf sa nastavujú buď ručne, alebo cez profily. Tú myš si nastav poriadne, možnosti boli vyfarbené pri verbose builde x.org.

          • RE: Gentoo xorg 14.01.2014 | 21:30
            Avatar rootkit Arch  Používateľ

            myslis profili v # eselect profile list ?

            • RE: Gentoo xorg 18.01.2014 | 09:18
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno, ale to ešte nezaručuje že sa Ti sám nainštaluje aj grafický desktop. K tomu si budeš musieť nájsť príslušný metabalík pre Gnome, KDE, LXDE, XFCE alebo niečo iné.