Mageia 3 problem s balickami

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2014 | 13:55
Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

Zdravicko, testujem mageiu 3 a hned po instalacii systemu som isiel urobit nejaky ten balickovy update. No ked chcem instalovat updaty tak po vybere resp. uz ked zacina instalacia prip. preberanie nastava problem a vyskakuje chybova hlaska s nazvom "Change medium" a popisom "Please insert the medium named "Core Release". " Kedze s tymto systemom sa zatial zoznamujem tak som zacal hladat na nete a aj som postupoval podla dokumentacie ale nefungovalo to. Nemozem sa pohnut dalej, prosim o radu. D

    • RE: Mageia 3 problem s balickami 28.01.2014 | 14:40
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Mageiu som voľakedy chcel tiež nasadiť na NTB. Po úspešnej inštalácii a reštarte PC sa však nespustilo absolútne nič, iba prihlasovacia obrazovka s množstvom chýb. Ako je to teraz s týmto distrom, je preložené aj do SK jazyka, alebo sa musí používať CZ jazyk?

      Čo sa týka tej hlášky "Please insert the medium named "Core Release", nemôže byť spôsobená tým, že by mohlo byť v softvérových zdrojoch povolené aj sťahovanie z DVD? Ak to nebude tento prípad, tak asi najfundovanejšiu odpoveď poskytne mageia fórum

      • RE: Mageia 3 problem s balickami 28.01.2014 | 16:28
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        ano bolo to tym dvd. neviem ako to je s prekladom do slovenskeho ale myslim si ze tam je. ja osobne vsade davam anglictninu

        • RE: Mageia 3 problem s balickami 28.01.2014 | 18:33
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          To je pravda, SK jazyk je v ponuke pri inštalácii, ale zrejme nefunkčný (aspoň pri Mageia 2 tomu tak bolo) a túto informáciu mi vtedy potvrdili aj na mageia fóru. Tak ktovie, či sa niečo zmenilo. :)

    • RE: Mageia 3 problem s balickami 28.01.2014 | 15:31
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      uz som si pomohol.. hlaska vyskakovala preto ze ako prvy zdroj bral DVD.