inštalacia grafickeho ovladača

Sekcia: Hardware a Drivery 19.02.2014 | 16:37
Peter   Návštevník

Zdravím, prosím vás potrebujem pomoc nainštaloval som si UBUNTU 13.10 všetko prebehlo v poriadku všetko ide ako má len grafická karta mi ide na plne obratky respektive ventilator na nej.Pred tym som mal Windows7 a kartu som ani nepočul.stiahol som si z oficialnej stranky vyrobcu AMD-ATI driver na svoj typ grafickej karty ako zip. subor.po rozbaleny ma subor priponu RUN. a ked to dam spustit tak to nehorázne pomaly ide nezda sa mi to prosim o radu ako si nainštalovať ovládač pre grafickú kartu ale oficialny nie nejakú náhradu z UBUNTU ďakujem. a prosim ešte postup ako na to som uplny začiatočník čo sa tyka LINUXU preto som si zvolil aj UBUNTU je vraj pre začiatočníkov najprívetivejšie.

    • RE: inštalacia grafickeho ovladača 19.02.2014 | 17:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Návod je priamo na stránkach výrobcu.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: inštalacia grafickeho ovladača 19.02.2014 | 19:30
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Aj s doplňujúcou informáciou že poskytnuté ovládače sú Open Source, takže je reálna šanca že sa za poslednú päťročnicu dostali priamo do jadra.

        • RE: inštalacia grafickeho ovladača 19.02.2014 | 19:43
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Fuuu, prisahal by som že som tento príspevok písal do vlákna o radiči a debiane. Poprosím o jeho ignoráciu v tomto vlákne o grafickej karte.