Zip Bomb

Sekcia: Konfigurácia 19.03.2014 | 17:56
Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

Zdravicko, kamos dostal od nejakej dobrej duse odkaz na jeden nevinne vyzerajuci subor alebo skor "suborik". Po otvoreni resp. odzipovani, mu zaplnil komplet cely 1Tb disk. Ked mi ukazal co to bolo za subor tak mi to bolo hned jasne, pre niektorych znamy pre inych uz asi ani nie. Tzv. subor 42.zip ktory ma len cca 42Kb no po rozbaleni dosiahne az 4.5Pb. Nic mu tam nejde, disk je hotovy. A moja otazka znie, da sa ten disk "spravit" jednoduchym ale ucinnym prikazom # rm -rf / Prikladam aj subor :) P.S. Vazne neotvarat!

    • RE: Zip Bomb 19.03.2014 | 19:02
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Áno, dá. Riešenie je podobné ako keď si chronický sťahovači zaplnili užívateľské konto somarinami. Najjednoduchšie je použiť LiveCD, preklikať sa k tomu veľkému balastu a zmazať to. Menej jednoduché je prepnúť sa cez CTRL ALT F1 do textového módu, a zmazať to tam. Ešte zložitejšie je prihlásiť sa ako root ktorý má rezervované miesto na disku, a zmazať to cez neho. A najzložitejšie je prihlásiť sa vzdialene z iného počítača, a zmazať to cez ssh.

      Mimochodom, tento vtip pozná aj ClamAV antivírus.

      • RE: Zip Bomb 19.03.2014 | 19:29
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        takze ked nabootujem ClamAV tak mi ho vycisti ale to proste mam cele zmazat?

        • RE: Zip Bomb 19.03.2014 | 19:45
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          ClamAV spozná ten zip ako vtip, a nemá ani najmenší dôvod zmazať výsledný súbor plný binárnych núl. Takže si to zmaž sám. A neklikaj na všetky sprostosti lebo si ešte nakazíš počítač vírusom Happy New Year.exe.

    • RE: Zip Bomb 19.03.2014 | 20:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      To je len sranda s rekurzívnym linkovaním, rovnako ako rekurzívne skripty forkbomb, forkbomb, forkbomb, forkbomb, forkbomb ... ide o "neškodnú" srandu, pokiaľ to neprekročilo limity FS, tak to stačí zmazať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Zip Bomb 19.03.2014 | 20:39
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      No ja neklikam na nic, ja to poznam. Ja som len konstatoval lebo mam pred sebou ten laptop a snazim sa to odstranit ... ano forkbomb je tiez celkom haluz, skusal som raz :D pripadne celkom dobra sranda je: # yes `yes`