Xerox

Sekcia: Hardware a Drivery 08.04.2014 | 22:48
Miiisa   Návštevník

Ahojte,

kupil som si novu tlaciaren, Xerox 3045B,ale v CUPS ju nemam medzi ovladacmi,.. a na nete neviem zohnat PPD, neviete poradit ako postupovat ? :)

    • RE: Xerox 08.04.2014 | 23:10
      Avatar miiisa   Návštevník

      este som sa pokusil nainstalovat drivere. ale xerox to robi len na 32bit a ja mam 64 bit :(

      • RE: Xerox 09.04.2014 | 10:16
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Tu mas aj .deb aj .rpm

        http://www.support.xerox.com/support/workcentre-3045/downloads/enin.html?operatingSystem=linux&fileLanguage=en_GB
        • RE: Xerox 09.04.2014 | 19:13
          Avatar miiisa   Návštevník

          ahoj,
          diky... to som aj skusal,ale hadzalo error- uz som zistil aj preco, v jednom subore bolo pouzite pred samotnymi prikazmi "sudo"-to na debiane nemam nahodene.

          teraz mi sice instalacia prebehla fajn,v cups sa mi objavili drivre na tlaciaren.. avsak ani za svet to nechce tlacit, v /var/log/cups/error_log som nasiel,ze mi chyba: "libcups.so.2" - to sa teraz snazim uz asi hodinu, bo zatial nemam potuchy ako to stiahnut pre 64bit verziu(potrebujem 32bit balik).

          • RE: Xerox 10.04.2014 | 09:07
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Najskôr odstráň tlačiareň s CUPS.

            Stiahni ten deb balíček, ale neinštaluj ho, len rozbaľ PPD súbor a cez CUPS ho skús nainštalovať.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Xerox 10.04.2014 | 09:10
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              docital som sa ze ta tlaciaren nepodporuje postscript pcl ani ppd. Preto tam proprietarny ovladac. Myslis ze tam ten subor PPD je?

              • RE: Xerox 10.04.2014 | 09:23
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Je tam, teda sú tam štyri, treba vybrať ten správny.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Xerox 10.04.2014 | 18:55
                  Avatar miiisa   Návštevník

                  tak bez zmeny, ppd nepomohlo.

                  • RE: Xerox 10.04.2014 | 22:47
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    To PPD bolo zabalené ešte do tar (alebo tak niečo), aj to si rozbalil (je to archív v archíve).

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Xerox 11.04.2014 | 12:40
                      Avatar miiisa   Návštevník

                      jasne, rozbaloval az mi neostala koncovka ppd :-)

    • RE: Xerox 09.04.2014 | 21:47
      Avatar miiisa   Návštevník

      ahojte, podarilo sa mi daco porobit. Stale sa mi vsak nedari rozbehat tlacenie. v samotnom cups (verzie 1.4.4) mi vypisuje v kolonke state:

      stopped "/usr/lib/cups/filter/xrhr3ap failed"

      v /var/log/cups/error_log sa mi dostava tejto chybovej hlasky:

      E [09/Apr/2014:20:58:21 +0200] [Job 738] Job stopped due to filter errors; please consult the error_log file for details.
      D [09/Apr/2014:20:58:21 +0200] [Job 738] Xerox_WorkCentre_3045B: error while loading shared libraries: libcups.so.2: wrong ELF class: ELFCLASS64



      neviem ci to tak byt,ale pride mi zaujimave,ze mam 3 zlozky -> lib,lib32 a lib64. ocividne sa libcups.so.2 loaduje z lib, pretoze v zlozke lib32 som premenoval a siel rr,pricom ked som premenoval v lib tak mi rr nesiel :/.
      nakoniec som este skusil prekopirovat libcups.so.2 zo zlozky lib32 do zlozky lib,avsak to uz hlasi error

      Restarting Common Unix Printing System: cupsd/usr/sbin/cupsd: error while loading shared libraries: libcups.so.2: wrong ELF class: ELFCLASS32 failed!



      za kazdu radu budem vdacny...

      • RE: Xerox 10.04.2014 | 08:16
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Podla mna moc experimentujes. Idem ti ceknut nieco na guugli, uz som sa stym davnejsie stretol (podobny pripad) lensi poriadne nepamatam ako sa to riesilo presne.

        • RE: Xerox 10.04.2014 | 08:51
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          co mas vobec za system?

          • RE: Xerox 10.04.2014 | 18:57
            Avatar miiisa   Návštevník

            Linux server 2.6.32-5-amd64 #1 SMP Mon Feb 25 00:26:11 UTC 2013 x86_64 GNU/Linux

            • RE: Xerox 10.04.2014 | 19:00
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              zle som sa spytal :) ake distro?

              • RE: Xerox 10.04.2014 | 19:05
                Avatar miiisa   Návštevník

                tak v tom pripade debian squeeze :-))

                • RE: Xerox 10.04.2014 | 19:11
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  A vobec nepomohlo ani to co radil bedna? Lebo si myslim ze pokial to nepojde tak stym moc nespravis...

                  Urcite si odinstaloval vsetky veci? Lebo mne sa dost casto stava/lo ze som nieco instaloval a uz som to robil podla 1000-ceho navodu a mohol som sa aj zo*rat aby to slo. V mojom pripade som pouzil system oprav a'la Win (reinstall system) a spravil som to podla toho co bol spravny :)

                  Ak mas moznost tak ho nahod znova a vyskusaj to stymi PPD/-ckami.

                  • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:29
                    Avatar miiisa   Návštevník

                    ahoj,

                    no skusal som to cez aptitude purge,nasledne som to znova nahodil,hodil ppd a prd(pardon za vyraz)z toho :-))

                    uz stracam nadej,na nete som nasiel kopu podobnych problemov,kde to riesia cez instalaciu cups 32 bit verzie, avsak dako mi chybaju vedomosti ako by som mohol donutit stiahnut a nainstalvoat apt-get alebo aptitude prave 32bit verziu...

                    takze stale stojim na tom errore:

                    D [10/Apr/2014:20:17:35 +0200] [Job 2] Xerox_WorkCentre_3045B: error while loading shared libraries: libcupsimage.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory

                    • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:34
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      este by som chcel aby si vyskusal nainstalovat tie driveri na inom stroji. je to mozne u teba?

                      • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:53
                        Avatar miiisa   Návštevník

                        nemam tu moznost :(

                        • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:55
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          To je skoda.. Keby mas nejaky laptop aspon. By sme videli co to presne robia tie ovladace.

                    • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:54
                      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                      A máš vôbec pridanú 32bit architektúru.

                      robí sa to príkazom dpkg --add-architecture i386 ako root, potom budeš môcť inštalovať aj 32 bitové knižnice

                      • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:07
                        Avatar miiisa   Návštevník

                        ahoj,
                        root@server:~# dpkg --print-architecture amd64

                        root@server:~# dpkg --add-architecture i386
                        dpkg: unknown option --add-architecture

                        Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
                        Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
                        Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
                        Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
                        Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;

                        Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !



                        nasledne som skusil teda: root@server:~# dpkg --foreign-architecture i386
                        dpkg: unknown option --foreign-architecture

                        Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
                        Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
                        Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
                        Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
                        Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;

                        Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !


                        takze sa idem pozret na totok,vyzera to byt smerodajne.

                        • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:13
                          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                          samozrejme pred inštaláciou musíš dať aptitude (alebo apt-get) update aby sa ti načítali nové balíky

                          • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:19
                            Avatar miiisa   Návštevník

                            teraz som trosku mimo,nemalo by mi
                            root@server:~# dpkg --print-architecture
                            amd64

                            vypisat este dake i386 s amd64 ?

                            • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:25
                              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                              Asi nie lebo to ani mne nevypisuje a to mám pridanú aj 32bit, asi to vypisuje len primárnu architektúru.

                              • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:27
                                Avatar miiisa   Návštevník

                                mozem este taku otazku? ako by vyzeral napr. prikaz pre isntalaciu cups 32 bit verzie?


                                aptitude install cups:i386 ?

                                • RE: Xerox 10.04.2014 | 21:39
                                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                  Popravde si to nepamätám nechcem ťa zavádzať ale takto by to malo fungovať ako si to napísal.

                                  • RE: Xerox 10.04.2014 | 22:11
                                    Avatar miiisa   Návštevník

                                    no nedari sa :-) ,.. takze ak dakoho napadne este daco,dajte mi vediet :-)

      • RE: Xerox 10.04.2014 | 12:59
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

        tiez mam xerox, musel som nahodit komplet 32bit CUPSd (64bit CUPSd som preistotu odinstaloval, aj tak mam len 1 tlaciaren). nejake typy na debug xerox tlaciarne najdes na arch wiki: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xerox_Phaser_3100MFP

        a nieco konkretnejsie je tu: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=137408

        inak maximalna spokojnost, laserova xerox phaser 3010 za 60eur s DPH :D

        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • RE: Xerox 10.04.2014 | 20:25
          Avatar miiisa   Návštevník

          vies mi vysvetlit ako na debiane 64 bit donutim nainstalovat balik z 32? alebo ako ho vobec zozeniem?

    • RE: Xerox 12.04.2014 | 04:24
      Avatar miiisa   Návštevník

      neviem ci idem spravne:

      root@server:/etc/dpkg/dpkg.cfg.d# dpkg --add-architecture i386 dpkg: unknown option --add-architecture

      Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
      Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
      Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
      Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
      Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
      
      Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !

      ---ale na totok neviem dojst,taktiez som upravil repozitare na tvar:

      deb [arch=amd64,i386] http://cdn.debian.net/debian/ squeeze main
      deb-src [arch=amd64,i386]  http://cdn.debian.net/debian/ squeeze main
      • RE: Xerox 12.04.2014 | 11:23
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Po dpkg --add-architecture i386 dpkg treba napísať apt-get update

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Xerox 12.04.2014 | 13:00
          Avatar miiisa   Návštevník

          http://www.debianuserforums.org/viewtopic.php?f=10&t=2225

          ak som tomu pochopil,tak squeeze nema v sebe este moznost: dpkg --add-architecture i386 dpkg



          takze mam 2 moznosti, 1.) upgrade zo squeeze na wheezy - neviem preco,ale toho sa dako bojim 2.) daky live build 2.x z ktoreho som uz uplne mimo :))

          asi skusim upgrade.., ale bojim sa,ze budem asi plakat :-)

          • RE: Xerox 12.04.2014 | 15:34
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ja som to robil pred časom a prešlo to v pohode, čo nemusí byť aj tvoj prípad. Problém môže byť s binárnym blobom grafickej karty.

            # apt-get upgrade
            # cp /etc/apt/sources.list.wheezy.back
            # sed -i -e 's/ \(stable\|wheezy\)/ testing/ig' /etc/apt/sources.list
            # apt-get update
            # apt-get --download-only dist-upgrade
            # apt-get dist-upgrade
            

            Keby zlyhal piaty krok (nejaká chyba) tak nepokračuj a spýtaj sa radšej čo ďalej.

            Problém môžu spôsobiť aj zdroje tretích strán ako PPA atď. tie by si mal pred upgradom zakomentovať v /etc/sources.list

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Xerox 13.04.2014 | 14:41
              Avatar miiisa   Návštevník

              dakuuuuuuuuuuuuujem :-)

              konecne sa mi to podarilo sprevadzkovat.. :-),teraz mozem tlacit ako blazen :-))

              • RE: Xerox 13.04.2014 | 21:27
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Nieje zač a ako si to celé rozchodil?

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Xerox 13.04.2014 | 22:01
                  Avatar miiisa   Návštevník

                  tak zakladny problem bol to,ze som mal squeeze a nie wheezy,.. nasledne ked spravil upgrade som dal dpkg --add-architecture i386 nasledne som musel vycistit tie subory od tej instalacia ovladacov (to robilo problemy,kedze tam bolo potreba vymazat sudo z kazdeho suboru) nasledne mi uz islo ako jahoda nainstalovat potrebne balicky ktore si pytal, potom mu este chybali dalsie 2-3 subory,ktore vsak boli samotnom .deb baliku(myslim toho od ovladacov).

                  nasledne som si vsimol inak zaujimavu vlastnost tlaciarne,sama si vypina power button. neviem kedy,ani ako to robi... ale uz som ju par krat nasiel na 0 a pritom som si 100% isty,ze som ju vzdy nechal na 0 :-)),takze musim preskumat,ci je to feature alebo bug.



                  v zasade bol problem s verziou linuxu,navody vsetky co som pozeral a nasiel boli uz na wheezy... avsak nie vsade pisu,ze je to prave pre wheezy. --> samotny upgrade prebehol vdaka tebe,ze si ma ujistil trochu,zaco dakujem... prebehol v podstate bez problemov -> pri DHCP mi vyskocil daky error,tak to musim este pozriet a taktiez mi vyskocilo dake okno ohladne RAID-u,ale to mam pocit,ze bolo len informativne a snazilo sa zistit nieco :))-to tiez este preskumam :)

                  DAKUJEM VAM VSETKYM ZA POMOC :-),snad Vam to tu vsetkym budem moct niekedy oplatit :-)

                  • RE: Xerox 13.04.2014 | 22:07
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Aha ja mám už Jessie, tak som sa kopol :) Hlavne že to šľape.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org