pomoc s kúpou telefónu

Sekcia: Ostatné 06.05.2014 | 19:04
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Pekne zdravím a prichádzam s jednou veľmi jednoduchou otázkou - pomôže niekto s výberom mobilného telefónu? Vzhľadom na fakt, že aktuálny kúsok mám po priateľke, ktorá ho ako zastaralý pár rokov nepoužívala a batéria vydrží minútu hovoru...

Nemám prehľad o cenách ani o tom, čo všetko moderné mobily dokážu. Takže moje požiadavky môžu byť jemne z cesty. V bodoch napísané by som chcel nasledovné:

  1. Internet. Platím si internet do notebooku cez sim kartu v usb modeme a bolo by fajn, ak by mal mobil možnosť pracovať s normálnym internetom. Žiadne wap ale bežné prezeranie stránok a základné internetové služby. Ideálne s FB.
  2. Wifi, samozrejme s možnosťou vypnutia pre šetrenie batérie
  3. Dropbox
  4. Možnosť úprav textov (nechcem na tom písať romány, ale úpravy txt súborov by sa veľmi hodili)
  5. Fotoaparát, nevyžadujem žiadny zázrak a nemám v pláne používať na nič profesionálne, skôr sem tam odfotiť ak ma niečo zaujme
  6. Moderný operačný systém, ideálne Android. Chcem sa vyhnúť Windows Phone
  7. Prepojenie s PC cez kábel na nahrávanie súborov. Najlepšie ak by nebola nutnosť používať akúsi šialenú aplikáciu fungujúcu len pre Windows

A tiež pár vecí, ktoré nepotrebujem, prípadne nie sú veľmi dôležité pre mňa:

  1. Bluetooth
  2. MMS správy
  3. Vysoké rozlíšenie, slovenskú lokalizáciu (ale podporu SK/CZ znakov v textových súboroch áno)
  4. GPS

Čo tu teda hľadám na fóre? Tak trochu poradiť miesto, kde by som zohnal telefón, prípadne link na nejaký vhodný kúsok. Cenový strop nemám, ale samozrejme nemám v pláne dať na mobil celú výplatu. Očakávam (možno veľmi naivne) cenu niekde medzi 50 a 120€

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 06.05.2014 | 19:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      A samozrejme by som si rád urobil taký základný prehľad :) Čo si myslíte napríklad o týchto dvoch kúskoch (nájdené v priebehu chvíle, možno sú oveľa lepšie modely za tú cenu na inom mieste)

      http://www.alza.sk/prestigio-multiphone-3400-duo-cerny-d486017.htm

      http://www.alza.sk/gigabyte-gsmart-roma-r2-cerny-d487822.htm

      Posledná vec... rád by som niečo podporované Google obchodom. Z tabletu čo som mal na opravu, ktorý tú podporu nemal a zasypali ma akurát tak chybové hlášky o nepodporovanom modele som mal vrások naozaj dosť...

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 06.05.2014 | 21:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      4palce je použiteľné na úpravu textu, ale chcelo by to aspoň 5pacov. Kolega si teraz s DXka kúpil funglovku 4jadro s 5palcovžm displejom (IPX) za 81€. U nás v tej cene nič také asi nenájdeš. 6 a viac palcov je už na písanie celkom luxus. Čo by som možno na tvojom mieste oželel, keď už menšiu uhlopriečku tak zas nech to mý HW klávesnicu.

      Ja mám dva s HW klávesnicou, na správu serverov nieje nič lepšie. Tak že stlačíš ctrl+C a podobne je výhoda. Celkovo vždy keď píšem vysuniem klávesnicu. Nedávno bol na bazoši Desire Z za 40€ :)

      Pokiaľ chceš klasiku hľadaj určite 5 a viac palcov. Doporučujem aj kúpu z druhej ruky. Ja som tak už pokúpil a predal množstvo vecí a vždy bola spokojnosť na oboch stranách.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: pomoc s kúpou telefónu 06.05.2014 | 21:43
        Avatar juraj   Návštevník

        značka typ , ... link na ten tvoj mobil ? dakujem

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 07.05.2014 | 08:52
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

      http://www.alza.sk/zte-blade-q-d514655.htm

      tento je velmi dobry, jedina slabina je rozlisenie (som zvyknuty na 720x1280). v danej cenovej kategorii maju vsak vsetky telefony cca 480x854, takze to nie je minus.

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • RE: pomoc s kúpou telefónu 08.05.2014 | 20:51
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        uvidíme, čo som dal pár ľuďom pozrieť to čo si navrhol tak podľa viacerých je to dobrý kúsok za tú cenu. Inak neviem si predstaviť, že by som mal také rozlíšenie na desktope, to by som sa asi zbláznil :)

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 08.05.2014 | 21:14
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ešte skús zvážiť aj výmenu baterky. Predsa len je rozdiel keď Ti na fesťáku padne do piva smartphone za 150E, dumbphone za 20E alebo baterka za 5E.

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 09.05.2014 | 00:52
      Avatar miiisa   Návštevník

      ja som si kupil tento januar, MOTO G. vyslo ma to cca 150 aj s postovnym z GB. a porovnat to viem stym prestigio-co mal v sebe INTEL procesor,mal ho brasko... a je to nebe a dudy... ci uz kvalitnejsi fotak,display,vatsia pamat, novsi android... a taktiez kvalita opracovania(myslim pocit v ruke a odolnost... ten prestigio bol dost zle natom...)

      • RE: pomoc s kúpou telefónu 10.05.2014 | 10:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        prosím ťa, čo si myslíš o tom od sama? viac menej ho už objednávam. http://www.alza.sk/zte-blade-q-d514655.htm

        • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 14:25
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

          nemaš pri sebe niekoho, kto má prístup na e-bay? Tam sa dajú kúpiť quad-core mb do 50-60€ aj s poštovným, treba iba mať trochu šťastia pri aukcii a "čínan" ti dá ešte lepšiu záruku ako naše obchody.

          V podstate potrebuješ iba pay-pal a nakupuješ za polovičné ceny ako u nás.

          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 23:16
            Avatar miiisa   Návštevník

            ono,... cinan ti da lepsiu cenu,ale .. ehm, to beres +- bez zaruky...

            • RE: pomoc s kúpou telefónu 12.05.2014 | 15:45
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

              "ono,... cinan ti da lepsiu cenu,ale .. ehm, to beres +- bez zaruky..."

              Na ebay mám už pomerne dosť obchodov a musím povedať, že ak som mal problém, tak som reklamoval napr led žiarovky a stačilo mu len napísať, že mi po pol roku prestali svietiť dva kusy a o tri týždne mi prišli 4 kusy ako ospravedlnenie. Rovnako to bolo s usb klučom, kde som reklamoval menšiu kapacitu a opäť mi poslal iný kus a tak mi zostal aj ten pôvodný. Kupoval som aj bezdrôtove myšky a  kupil som 10 kusom a prišlo mi 2O s oddôvodnením, že tie ostatné mám "reklamné".. Ja sa držím hodnotenia predajcu a ak si s niektorým z nich porozumieš, tak sa ti stane aj to, že som pred mesiacom kupoval 4 navigácie(za dobrú cenu!!) a v stredu mi prišli 4+1 a od predajcu správa, že tá piata je len pre mna. Takže ja som s čínanmi oveľa spokojnejší ako s našimi obchodníkmi :-(

              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 23:13
          Avatar miiisa   Návštevník

          ahoj, nebral by som ho. bo ma internu iba 4GB. bratov mal sice externu pamat,ale nie vsetky appky chcu ist inde ako na tu internu  pamat,... a 4Gb nemas cistych,bo este aj OS daco zabera z toho...  to je moj nazor.

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 10.05.2014 | 23:20
      Avatar Igor Vojtek Ubuntu  Používateľ
      Keď som zbadal to ZTE tak my nedá sa nepridať.
      Mal som ho z telekomu a hrôza des, prehrieval sa, volal
       kedy chcel spúštal čo chcel občas aj fungoval. A s podporou to nebolo o nič lepšie. Ale to bolo pred 3 mesiacmi.
      Ak niečo ukladáte do pamäte, pamätajte si kam!
      • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 09:27
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        vážne? a dokelu... rovnaký model? či len nejaké zte?

        • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 17:50
          Avatar Igor Vojtek Ubuntu  Používateľ

          Bol zo ZTE Grand X od telekomu, je aj na alze tusim za nejakych 129, ohladom recenzii co tam najdes ja som zazil len tie zle a s podporou to nevidim nejak ruzovo pokial uvazujes o nejakych slovenskych aplikaciach ako napriklad internet banking.

          Ak niečo ukladáte do pamäte, pamätajte si kam!
        • RE: pomoc s kúpou telefónu 11.05.2014 | 23:22
          Avatar miiisa   Návštevník

          ako ja som telefony skumal.. dlhsiu dobu a kupil som si moto G a za tie peniaze,je to vazne asi najlepsia kupa aku som mohol urobit. mna stala 150e + 2-3e odblokovanie a +10 military grade foliu.. samozrejme ho budes skusat rootnut a podobne -> tym padom prichadzas o zaruku, ale je to uplne easy. aj dokonca motorola to umoznuje velmi jednoducho :-)

          https://www.youtube.com/watch?v=KFD0Nm2dOHw

    • RE: pomoc s kúpou telefónu 14.05.2014 | 12:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      kúpené, plná spokojnosť :)

      jediná vec ma trápi a s tou tu pomôže asi hocikto.  Chcem upravovať dokumenty v dropboxe, ako na to? Kingsoft office čo tam mám mi nevie nájsť dropbox (kde sa nachádza? fakt nevidím nikde jeho zložku, aj keď normálne funguje)

      • RE: pomoc s kúpou telefónu 24.05.2014 | 17:23
        Avatar minik   Návštevník

        čo máš kúpené ;)