BillardGL - konfigurácia

Sekcia: Konfigurácia 20.05.2014 | 11:16
pablo   Návštevník

Ahojte všetci. Viete mi niekto poradiť, kde nájdem konfiguračné súbory ku hre BillardGL v CrunchBang linuxe (64-bit)?

Niečo sa mi podarilo "skoniť" a pri kliknutí na nastavenie videa mi to iba padne... Pokúšam sa nájsť konfiguračné súbory ku tej hre ale zatiaľ márne. Len tajne dúfam, že sú to textové nie binárne súbory.

Vďaka za radu!

    • RE: BillardGL - konfigurácia 20.05.2014 | 11:57
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Mozno hladas toto:

      DATADIR=/usr/local/share/BillardGL
    • RE: BillardGL - konfigurácia 20.05.2014 | 12:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Tradičnou cestou na Linuxe je umiestnenie konfiguračných súborov v domovskom adresári užívateľa.

      Konfiguráky začínajú bodkov. Takže by som hľadal adresár, alebo súbor .billardgl

      Ďalšou tradičnou vecou je, že sú v textovej podobe.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: BillardGL - konfigurácia 20.05.2014 | 20:48
        Avatar pablo   Návštevník

        To, že sa konfiguráky začínajú bodkou mi je dávno známe, lenže ani v mojom domovskom foldri ani nikde inde niečo také nie je - čiže ani tá cesta (ani niečo podobné), ktorú uvádza Andrej Lacho nejestvuje...

        Podotýkam, že mám správcu súborov pri prehliadaní foldrov zásadne nastaveného tak, aby boli viditeľné aj skryté  súbory.

        Čo som našiel je spúšťací súbor /usr/games/billard-gl  a to je zatiaľ všetko...

        • RE: BillardGL - konfigurácia 20.05.2014 | 21:36
          Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

          Ešte by si mohol pozriet či nie je niečo také v priečinku ~/.config alebo ~/.local

          Happy falling
    • RE: BillardGL - konfigurácia 20.05.2014 | 21:01
      Avatar matrus   Návštevník

      find / -type f -name "billard*" -exec file {} \; | grep text

    • BillardGL - vďaka 21.05.2014 | 01:13
      Avatar pablo   Návštevník

      Ďakujem všetkým čo sa ozvali, pomohlo mi to. :-)

      Pre adminov: téma sa môže uzavrieť!

      • RE: BillardGL - vďaka 21.05.2014 | 07:26
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak a kde bol?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: BillardGL - vďaka 21.05.2014 | 11:58
          Avatar pablo   Návštevník

          Je to zaujímavé, ale nakoniec som zrejme "nevidel pre oči" - bol normálne v užívateľovi - ale fakt tam predtým nebol! :-)

          • RE: BillardGL - vďaka 21.05.2014 | 12:09
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Sa stane.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: BillardGL - vďaka 21.05.2014 | 12:09
          Avatar pablo   Návštevník

          ... ale nakoniec som našiel niekoľkonásobne lepší biliard pre crunchbang linux - foobillard - ten mi zas nie celkom dobre beží pod xubuntu - má tam priveľa vykreslených vecí a neustále to renderuje, čím sa nedá ani nič nastaviť (a sú tam zbytočné cingrlátka - horiaci oheň v kozube, hluční diváci a podobne - tieto veci absolútne nejestvujú pod crunchbang linuxom - je tam len stôl, gule a tágo - ostatne to vlastne chrakterizuje chruchbang ako operačný systém - nemá žiadne cingrlátka a tlačítka...)

          Takže môžeš tému uzavrieť!!!