Prehrievanie hw

Sekcia: Hardware a Drivery 13.06.2014 | 11:26
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ

Zdravim pani linuxaci. Neviem preco, ked nerobim na pc nic, len je spusteny, tak sa strasne prehrieva. Neviete mi poradit ako zistim preco?

Diki

    • RE: Prehrievanie hw 13.06.2014 | 11:52
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Možno prach alebo vysoká teplota v miestnosti- (na internáte som bol včera ako v saune a notebook mal tiež o 20°C viac). Nejaký program by ti mohol pomôcť zistiť, čo konkrétne tak hreje(indicator-sensors napr.).

    • RE: Prehrievanie hw 13.06.2014 | 12:47
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      co sa prehrieva? CPU? skus v konzole pomocou top odsledovat ktory proces ti uziera vykon. Tiez mozes skusit lm-sensors aby si zistil co sa vlastne prehrieva.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Prehrievanie hw 13.06.2014 | 17:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Prach na 90%, teda pokiaľ si si overil, že ti tam niečo nebeží čo žerie procesor.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Prehrievanie hw 13.06.2014 | 17:43
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ono to môže byť aj zlý ovládač na grafiku a 3d screensaver.

      • RE: Prehrievanie hw 14.06.2014 | 11:54
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ

        Tak asi to bude tym XscreenSaverom, lebo ked je zapnuty, tak sa prehrieva, takze grafika.

        • RE: Prehrievanie hw 15.06.2014 | 06:23
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tiež som doteraz nepochopil prečo existujú efektné šetriče obrazovky. Ja mám blank, a tým pádom to nič nerobí.

          Skontroluj teda ten ovládač na grafiku, a poprípade sa ozvi.

          • RE: Prehrievanie hw 15.06.2014 | 11:11
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            lspci |grep VGA
            00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
            01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 635M] (rev a1)
            

            Su totiz dve. Model NB Asus K55VJ-SX069D.

            • RE: Prehrievanie hw 15.06.2014 | 13:07
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Na niečo si tak matne spomínam. Nechcel si silou mocou používať verziu distribúcie v ktorej bol mierny problém rozchodiť bumblebéé a distribúciu v ktorej to pekne išlo si neodignoroval?

              https://wiki.archlinux.org/index.php/bumblebee