Adobe flash player 3D

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.06.2014 | 14:12
Martin   Návštevník

Prosím Vás prešiel som z windowsu na ubuntu a frajerka ma zato linčuje lebo nemože hravať farmville, to je online hra na facebooku. Flash player mam naištalovaný videa aj hry idú ale len ktoré su 2D. Táto ako je farmville v 3D prevedení piše že to nepodporuje a mám ho ubgreadnuť. Viete mi niekto poradiť ?

    • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 14:46
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      No tak najprv. popis HW laptpopu alebo PC. CI pouzivas Intel HD graphic alebo NVidia, AMD.

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 14:58
        Avatar Martin   Návštevník

        Gallium 0.4 on AMD RS880, 64 bitový ubuntu 14:10

        • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:09
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          No pokial sa nemylim tak mas nainstalovany slobodny ovladac.

          Daj do terminalu prikaz:

          lspci | grep VGA

          a hod to sem co ti vypise. Pravdepodobne budes musiet nainstalovat proprietarny driver (neslobodny, vydavany priamo od AMD).

          • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:16
            Avatar Martin   Návštevník

            01:05.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RS880M [Mobility Radeon HD 4225/4250] martin@martin:~$

            • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:23
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Okey, takze toto:

              sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y

              potom ked to prebehne tak v nastaveniach systemu by maly byt niekde na konci asi nejake Details alebo nieco take a tam Proprietary Drivers. tam ti bude ponukat nieco a to nieco chcem aby si napisal sem.

        • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 21:00
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

          Ja by som ti hlavne odporučil nepoužívať 14.10, ktorá je dnes v štádiu "Alfa". Máme čerstvo vydanú LTS 14.04 a mal by si sa učiť na niečom stabilnom a nie na vývojovej verzii, ktorá je navyše robená len pre tých čo majú zmysel pre reinštaláciu systému 2x do roka..

          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 22:45
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ubuntu 14.10 sa ešte ani nenačrtlo, ale možno to stihnú do ramadámu: https://wiki.ubuntu.com/UtopicUnicorn/ReleaseSchedule

            Mal tam len preklep.

    • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:26
      Avatar Martin   Návštevník

      Idem nato dúfam že to zvládnem lebo nie som moc zručný v tomto :D ďakujem zatiaľ

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:27
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Software sources sa to vola a tam je zalozka Additional drivers

    • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:38
      Avatar Martin   Návštevník

      V nastaveniach nemám nič také pri konci mám akutalizacie a softwer a podrobnosti.. chcel som poslať aj foto obrazovky ale nejde to potom odoslať

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:41
        Avatar Martin   Návštevník

        Nie su dostupné žiadne dodatočné ovládače

        • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:43
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Nie su? no tak to je ta horsia vec, budes to muset rucne nainstalovat.

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:43
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Tak spust znova terminal a zadaj:

        software-properties-gtk

        ak ti to vypise ze nieje nainstalovany tak spust:

        sudo apt-get install -y software-properties-gtk

        a najdes tam tu zmienovanu kartu Additional drivers

    • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:47
      Avatar Martin   Návštevník

      martin@martin:~$ sudo apt-get install -y software-properties-gtk [sudo] password for martin: Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo Vytvára sa strom závislostí Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo software-properties-gtk je už najnovšej verzie. Nasledovné balíky boli nainštalované automaticky a už viac nie sú potrebné: gimp-help-common gimp-help-en Na ich odstránenie použite „apt-get autoremove“. 0 aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 0 neaktualizovaných. martin@martin:~$

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 15:50
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        No ak to chces spojazdnit tak ta caka na absolutneho novacika strastiplna cesta :)

        Skus citat a pochopit toto.

        A ked nepochopis tak mozno vyskusaj toto. -Za to ale nerucim, nemam odskusane

    • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 16:03
      Avatar Martin   Návštevník

      išiel som podľa návodu ale napíše mi že nebol najdeny žiadny balik zodpevedajuci vyrazu

      • RE: Adobe flash player 3D 17.06.2014 | 16:31
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Je to zlozitejsie ale ked vytrvas tak to nainstalujes. Skus toto. Sice sa mi nezda ze Ubuntu by nenaslo Additional drivers. Co mas presne za laptop? A aku verziu Ubuntu si instaloval?