GPG KEY

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2014 | 15:24
Avatar SVKroderik Linux Mint Cinnamon 17.3 64bit  Používateľ

cawte môžete mi niekto poradiť ako nastaviť mint aby som mohol používať cudzie repozitáre bez gpg kľúča a neotravoval ma v***** chybovými hláškami že neni overené a také kktiny....

    • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 15:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      aké neoverené repozitáre? hoď príklad

      • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 15:41
        Avatar SVKroderik Linux Mint Cinnamon 17.3 64bit  Používateľ

        deb.opera.com ale dával som aj klúče čo mali byť k tomu  su tam dva tak som dával jeden cez druhý cez terminál aj synaptic a stále sa to je*** lebo najprv vymýšlajú že má byť klúč a ale aj b lebo b sa začne potom používať bordel ako ******

    • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 15:37
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Nebolo by zlé hodiť sem komplet výpis tých chybových hlášok.

      Cudzie zdroje samozrejme môžeš používať, treba si však uvedomiť, že tieto môžu poškodiť systém. Ak chýbajú GPG kľúče, tak tie sa môžu pridať buď cez terminál (príkazy tu nebudem vypisovať, lebo neviem, čo presne chýba) alebo sa dajú pridať aj cez grafickú aplikáciu PPA Manager

    • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 15:44
      Avatar SVKroderik Linux Mint Cinnamon 17.3 64bit  Používateľ

      no s týmto repozitárom so to zriešil tak že keď som nainštaloval opera-developer tak mi automaticky nahodilo aj tie kľúče ale môže biť že si zase pridám cudzí repozitár a tam to tak nebude a nechcem sa s tým piplať tak ak viete ako to urobiť budem rád...

      • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 15:46
        Avatar SVKroderik Linux Mint Cinnamon 17.3 64bit  Používateľ

        *byť

      • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 16:58
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Každý slušný repozitár má vlastné klúče a vždy zdôrazňuje bežne dostupný návod na ich pridanie. A ak ich nemá, tak je nedôverihodný. Mohol by si skúsiť popísať aký máš problém? Ja totižto žiaden nevidím.

    • RE: GPG KEY 09.08.2014 | 18:42
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      nechcem sa s tým piplať tak ak viete ako to urobiť budem rád...

      Bez nejakých bližších informácií sa ťažko hľadá nejaké riešenie. Zadaj do terminálu

      sudo apt-get update

      a ak vyskočia nejaké chybové hlášky, tak ich skopíruj z terminálu sem.