Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.09.2014 | 20:51
Linuxák   Návštevník

Čaute. Stretol sa už niekto s problémom ikon v oznamovacej oblasti na paneli v Linuxe Mint 17? Mám presne na mysli miesto kde sú ikony napríklad aktuálizácií, prehrávača, Pidginu... Otvorím napríklad ten pidgin a spraví sa prázdne miesto na lište (ikona pidginu nikde ale "akokeby tam bola") a nejde na to kliknúť. Tak isto aj prehrávač a podobne.
Keď ale kliknem na panel pravým a dám Vyhľadať poruchu >> reštartovať Cinnamon, tak sa to opraví. Nebaví ma to už ale robiť vždy po zapnutí PC a niekedy aj 2x po sebe.

Mám ten Mint nainštalovaný asi týždeň, predtým to nerobilo.

    • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 12.09.2014 | 21:22
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Mne niečo podobné robilo prostredie Mate ihneď po inštalácii, keď som ho testoval v LM17 na acer aspire 3003. Nezistil som ako to opraviť. Nakoniec som tam dal greenie, tam to nerobilo.

      • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 12.09.2014 | 22:51
        Avatar Linuxák   Návštevník

        Ešte ma napadla možnosť či to nejako neblbnú nastavenia z minulého Linuxu Mint 15. Partíciu /home nechávam vždy nedotknutú pri inštalácií nového systému. Obnovoval som síce potom základne nastavenie panelu ale nepomohlo. Rozmýšľam teraz či skúsiť vymazať niečo ako .cinnamon v domovskom priečinku.

        • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 04:28
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          Skôr ide o chybu z aktuálneho buntu. Skús pustiť všetky applety z terminálu. Ak pomôže tak nastav na autospúšťanie

          • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 07:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ubuntu s tou chybou nemá nič spoločné, neobsahuje cinnamon. Cinnamon sa do toho distra dostal až v minte. Skôr by som odporučil na skúšku vytvoriť nového užívateľa aby sa overilo či je to konfiguráciou. Ak to bude blbnúť aj v novom užívateľovi, tak je treba skontrolovať či sa aplikovali záplaty. A ak nie, tak prečo nie.

            • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 15:17
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

              Súhlasím, to by bolo lepšie. Chyba s ikonkami je v lubuntu i xubuntu, preto to spomínam.

              Linuxák: napríklad sieť spravuje nm-applet

              • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 17:56
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Hmmm, takže podľa toho v rôznych grafických prostrediach LXDE, XFCE a Cinnamon je tá notifikačná oblasť spravovaná rôznymi programami a nikto si to zatiaľ nevšimol že by vydal opravu. To sa mi vôbec nezdá.

    • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 13:46
      Avatar Linuxák   Návštevník

      A ako spustím ten appelt s terminálu? Ako sa dopátram k jeho "spustiteľnému názvu"

      • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 19:02
        Avatar menom   Používateľ

        Skús príkazom

        locate nm-applet

        Spustiteľný súbor by mal byt v riadku začínajúcom /usr/bin/

        • RE: Oznamovacia oblasť - Cinnamon, Mint 17 13.09.2014 | 22:16
          Avatar Linuxák   Návštevník

          Presunul som teraz tú oznamovaciu oblasť na kraj (aby nebola medzi hodinami a iným appletom) a vyzerá to zatiaľ že funguje dobre. Mám posťahovaných pár appletov, tak možno tej oznamovacej oblasti vadí ak je niekde mezi mini. Ešte dačo poskúšam..