reklamácia - oplatí sa?

Sekcia: Ostatné 17.09.2014 | 14:59
Martin   Návštevník

zdravím páni. Máte skúsenosti s reklamáciu základnej dosky? Oplatí sa s tým strácať čas alebo mi určite povedia že to bolo moje neodborné zaobchádzanie? Vďaka.

    • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 15:44
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Zalezi co s nou je. Aky mas s nou problem?

      • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 17:20
        Avatar Martin   Návštevník

        mal som s ňou problém už dva týždne späť. pc vypol, jedine zariadenia v usb svietili. vybral som sieť, baterku, nepomohlo. Na druhý deň som ho normálne zapol a išiel dva dni. Teraz znovu vypol. vymenil som zdroj, nepomohlo. vybral som všetko okrem cpu a jednej ram, ale ani display na doske sa nerozsvietil. ani ventilátor na zdroji nejde. zdroj je funkčný, skúšal som dva. je to asrock 970 EXTREME4.

        • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 17:23
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          No tak pokial ju mas este v zaruke tak neries. Sup s nou predajcovi a nech sa stara. Si koncovy zakaznik a nebol ty dodany adekvatny tovar za ktory si zaplatil.

          • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 17:33
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            +1

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 18:40
      Avatar Martin   Návštevník

      Ďakujem za názor. predpokladal som že mi poviete, že je to škoda peňazí za poštovné. Ok, pošlem to.

      • RE: reklamácia - oplatí sa? 17.09.2014 | 18:51
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Je dobré k tomu priložiť niečo ako Fault report, kde uvedieš ako si s doskou manipuloval, popis závady a ostatné relevantné informácie.

    • RE: reklamácia - oplatí sa? 18.09.2014 | 07:57
      Avatar Martin   Návštevník

      Takže celkom inak to je. vybral som dosku so skrinky a skúsil som ju v ruke zapnúť. A ide. Ide do momentu kým nedám skrutky...tak babo raď. Čo s tým skratom?

      • RE: reklamácia - oplatí sa? 18.09.2014 | 08:14
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        A polozil si dosku na take nozicky? pokial ju priskrutkovavas rovno na case tak ju mozes znicit.

        • RE: reklamácia - oplatí sa? 18.09.2014 | 08:22
          Avatar Martin   Návštevník

          nie. Viem že by tam mali byť distančné podložky, ale neboli tam. V skrinke sú kovové výstupy, myslel som že to stačí. vidím že nestačí. Idem kúpiť niečo.

          • RE: reklamácia - oplatí sa? 18.09.2014 | 08:27
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            To nikdy nedavaj priamo na case. Bud rad ze ti funguje, ja som uz tak jednu nechtiac odpalil.

            • RE: reklamácia - oplatí sa? 18.09.2014 | 08:40
              Avatar Martin   Návštevník

              človek sa učí celý život :) Ale som rád. som myslel že už neobživne, deščička...

            • RE: reklamácia - oplatí sa? 19.09.2014 | 15:30
              Avatar ToJeJedno   Návštevník

              Dovolim si tvrdit ze siris bludy alebo vedome klames.

              Na kovovu pocitacovu skrinu _MUSI_ byt pripojeny ochranny vodic PE (to je ten zeleno zlty) - dovod je velmi jednoduchy - ochrana voci nebezpecnemu dotykovemu napatiu (princip ako to funguje ti vysvetlovat teraz nebudem).

              V praxy sa to riesi tym, ze samotny zdroj je naskrutkovany priamo na skrinu. Vnutry zdroja je vodic PE vyvedeny na jeho kovovu konstrukciu cim vznikne vodive spojenie.

              Samotna maticna doska sa montuje do bedne na _VODIVE_ distancne stlpiky a _VODIVE_ montazne body prave na zabranenie vzniku nebezpecneho dotykoveho napatia.

              • RE: reklamácia - oplatí sa? 19.09.2014 | 16:06
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                No a on tam tie:

                _VODIVE_ distancne stlpiky a _VODIVE_ montazne body

                pravdepodobne nemal. Preco by vedome klamal o probleme?

                • RE: reklamácia - oplatí sa? 19.09.2014 | 18:30
                  Avatar Martin   Návštevník

                  no normálne téma na nejakú konšpiračnú teóriu - ľudia 25 rokov po maturite zrazu pociťujú naliehavú túžbu vrátiť sa medzi adolescentov aspoň písaním somarin na fóra rôzneho druhu. Bol som sa pýtať na tie podložky v oc plus na námestí v Pezinku. chlapík mi povedal že keď tam dám podložky, nebude mi pasovať grafika do zadného otvoru. Na mojej skrinke sú z dola kovové výstupky.poradil mi skontrolovať či pasujú akurát k dieram na doske, a keď nie, tak odvŕtať. Stačilo aby som ich prelepil páskou.

              • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 02:07
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Videl si dosku z druhej strany? Vieš čo sa stane ak dáš tú dosku celoplošne na kovovú platňu. Môže by ť rád že to funguje.

                • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 20:12
                  Avatar ToJeJedno   Návštevník

                  No prosim, dalsi celoplosny murar co vystudoval celoplosnu strednu dievcensku a ide sa tu celoplosne montovat do elektriky. 

                  .

                  .

                  Este raz si precitaj moj prispevok a zistis, ze som nepisal o tom, ze mas dosku j****t na kovovu platnu.

                  .

                  .

                  Si nepochopil preco sa na maticnych doskach robia vodive montazne body (mimochodom niektori vyrobcovia ich oznacuju ako GND - po anglicky GrouND), preco sa pouzivaju vodive distancne stlpiky a preco sa nerobia pocitacove bedne komplet z umelej hmoty.

                  .

                  .

                  Aste raz a na posledy. Ked zapojis elektricke zariadenie (pocitac). do celoplosnej elektrickej siete a vznikne nebezpecne dotykove napatie, aby ta celoplosne neojebalo o celoplosnu zem.

                  • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 20:30
                    Avatar Martin   Návštevník

                    Nejde o to čo som pochopil a čo som nepochopil. dôležité je že to funguje aj bez zbytočného filozofovania. Normálny ľudia napísali aby som pozrel či tam nemám skráť. Táto rada pomohla a to je pre mňa dôležitejšie ako celoplošné vyvyšovanie sa. Ďakujem všetkým za cenné rady.

                    • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 20:47
                      Avatar ToJeJedno   Návštevník

                      Si to nepochopil, niektori ludia siria strasne bludy.... a najma na internete.... a toto mi fakt nedalo....musel som zareagovat a vysvetlit nejake veci.....to nie je vyvysovanie... davam veci na pravu mieru, vysvetlujem, aby ostatni neboli zmateni z tych somarin co sa zacali sirit v tejto diskusii....

                      .

                      inak mozes to nazvat ako chces - ToJeJedno.... ale ja si hovorim Evanielista co spasi svet.

                      • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 10:39
                        Avatar bludy   Návštevník

                        Reagovať treba, snažiť sa vysvetliť a tým pádom aj dať veci na pravú mieru, to je záslužný čin.Ale moc si sa rozohnil !

                        Čo sa týka spásy sveta - myslím že tento sa zachrániť nedá.Ide o spásu (záchranu) jednotlivca.Každý kto hľadá, nájde.

                        Takže Ty "svet" nespasíš v zmysle zachrániť tých, ktorí sú stratení.

                        V tomto zmysle je Tvoje samooznačenie za spasiťeľa veľmi odvážne.

                • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 20:32
                  Avatar ToJeJedno   Návštevník

                  Jo, dal som si namahu, a pre vsetkych celoplosnych murarov so strednou dievcenskou, co sa hraju na velkych hekerov a linuxovych guru a najmudrejsich na svete som zagugloval:

                  .

                  .

                  Tu je navod ako sa ma dobre a odborne poskladat pocitac, j naozaj dobry a odporucam si do dat do bookmark baru na prve miesto.

                  .

                  http://www.hardwaresecrets.com/article/How-to-Install-a-Motherboard/145/2

                  .

                  .

                  Metalized holes are meant to be directly screwed. So, on these holes go ahead and place a screw on them.

                  .

                  .

                  One of the most common mistakes while installing a motherboard is using these washers on all holes. This cannot be done. The metalized holes were metalized to make the proper grounding with the system case.

                  .

                  .

                  Dufam ze osadenstvo celoplosne rozumie anglicne.

                  • RE: reklamácia - oplatí sa? 20.09.2014 | 21:43
                    Avatar darthvader   Návštevník

                    Na tej stranke co si sem dal je vsak aj napisane ze najskor sa maju umiestnit distancne stlpiky do prislusnych otvorov az na ne sa priskrutkuje doska. Nikdy nie bez stlpikov.

    • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 13:12
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Podla mna by na tejto stranke uz raz male niekto zakazat pridavat prispevky bez registracie.

      Kazdy je mudry pod nejakymi vymyslenymi prezyvkami aka ToJeJedno, Samalama a pod.

      Ked chces osocovat druhych alebo sa aspon ukazovat tak sa predstav ako slusny clovek.

      • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 13:50
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ale prečo s tým príspevkom reaguješ na Martina ktorý sa len pýtal?

        • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 16:24
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Sorry to bol preklep. Zle som klikol pravdepodobne. Jednaznacne som reagoval na uzivatela ToJeJedno.

        • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 19:53
          Avatar ToJeJedno   Návštevník

          ano, thready v diskusiach su zle vidiet....

          • RE: reklamácia - oplatí sa? 21.09.2014 | 20:01
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nemyslím si, že toto je ten pravý dôvod prečo sa potrebuješ zviditeľňovať.

          • RE: reklamácia - oplatí sa? 22.09.2014 | 08:11
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Ja stym nemam problem. Len som klikol zo sameho rozhorcenia o button vedla.

      • RE: reklamácia - oplatí sa? 22.09.2014 | 10:12
        Avatar samalama   Návštevník

        ukludni sa IT administrator a chod si nieco precitat o dockeri. a nezabudni o tom opat napisat nejaky odborny clanok...

        • RE: reklamácia - oplatí sa? 22.09.2014 | 14:05
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Neviem prečo nekritizuješ prešľapy priamo pri článkoch, ale snažíš sa zbytočne vyvolať flame. Čo z toho máš? Alebo je to prínosom pre niekoho?

          Učenie sa vecí a písanie o tom môže vytvoriť komunitu. Pindanie určite, rovnako ako neexistuje pindanie na odbornej úrovni.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: reklamácia - oplatí sa? 23.09.2014 | 00:06
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Clovek si na teba uz aj pomalicky zvyka takze kazdy tvoj vyrok beriem s rezervou. Ale teraz vazne...

          Mohol by si napisat aj ty nejaky clanok, trebars aj fakt odborny ale nie preto aby som ti ho ja alebo niekto iny iba okritizovali ale hlavne, ako spomina bedna o komunite, pre komunitu. A ja sa velmi rad naucim nieco nove. Nemyslim si ze vies len osocovat ale mohol by si tu aj obcas prispiet nejakym duchaplnym, vzdelavacim clankom, blogom alebo niecim podobnym. Pokial pridavas clanky na nejakom inom portali, tak si myslim ze tunajsi admini by neboli proti, nejakemu odkazu na iny portal.