zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla

Sekcia: Konfigurácia 03.10.2014 | 13:24
ocinko68   Návštevník

Dobrý deň dnes som dostal od fitmy počítač s Linuxom pokúšal som sa doinštalovat nejaké programy ale neviem akým spôsobom asi po niekolkých zle zadaných root heslách mi systém nedovolí zadať heslo ani po uspaní ani root heslo pri zmenách v konfiguráci vypisuje mi tam hlášku systémová politika zabránila vám zabránila uložiť nastavenia. Proste nedokážem uložit ani len zmenu systémového času lebo nedokážem napísať heslo ako keby som ani nemal v laptope klávesnicu.

    • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 03.10.2014 | 14:00
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      nedokážem napísať heslo ako keby som ani nemal v laptope klávesnicu.

      Ide o zadávanie hesla do terminálu?? Lebo ak áno, tak tu sa pri zadávaní hesla nezobrazuje vôbec nič - žiadne bodky alebo hviezdičky. Stačí jednoducho napísať heslo a stlačiť ENTER.

      • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 03.10.2014 | 22:57
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        +1, častý problém začiatočníkov.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 03.10.2014 | 14:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ahoj Ocinko,

      Do tej fitmy ho dodal nejaký dodávateľ ktorý má určité záručné podmienky a v rámci nich by mal minimálne korektne nastaviť čas alebo umožníť aby sa nastavil sám po povolení NTP cez UDP na firemnej prípojke do internetu. Asi by sa mu nepáčilo keby mu ten systém niekto hackol. Minimálne by zneplatnil záruku na dodaný a hlavne modifikovaný SW, a mohol by si nablokovať faktúru na obnovu predchádzajúceho stavu. Niekedy sa k tomu pripletie aj zmluvná pokuta za úkony vedené k znefunkčneniu dodaného riešenia. Už si sa ozval tomu dodávateľovi?

      • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 03.10.2014 | 22:38
        Avatar plesaty   Návštevník

        ty si f**** ch***

        • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 03.10.2014 | 22:50
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Nesúhlas sa dá vyvrátiť aj argumentami.

          Osobne som sa tiež nikdy nestretol s reštriktívnym PAM okrem firemnej siete.

          Najprv som myslel že ti to zmažem, ale nerobím to rád a radšej budem keď tu napíšeš konkrétnu kritiku Wlasatého komentára. Teda pokiaľ to nespravíš, tak ho zmažem, pretože v takejto forme má nulový prínos.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 05.10.2014 | 09:48
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ono sa to riešilo aj v prípade takzvaného rodičovského zámku. A tam je dodávateľ reálny ocinko ktorý by sa sám tak netituloval, minimálne by nepoužil zdrobnelinu a mal by dospelejší slovosled. :-)

            • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 05.10.2014 | 13:27
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              No asi nakoniec zavolal na podporu, keď sa už neozval.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 05.10.2014 | 15:21
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                alebo prišiel synáčik007 a spravil to :)

                • RE: zablokovanie vstupov pre zadavanie hesla 05.10.2014 | 16:33
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Toto bol synáčik, ale 007 určite nie. Mať zaracha je dosť tvrdý trest.