google chrome a flash na debiane 7 64 bit

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2014 | 16:43
Avatar mmatko   Používateľ

zdravim - ide vam flash na google chrome 64 bit? mne uz v druhej verzii chromu (po update prehliadaca) hlasi "Shockwave Flash has crashed". Ziadne zasahy do prehliadaca ani do systemu som nerobil... dik

    • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 08.10.2014 | 18:58
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús skontrolovať koľko modulov pre flash máš aktívnych, a poprípade ten od Adobe zruš. Chrome by mal mať priamo v sebe jeden, a ževraj funkčný.

      • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 08.10.2014 | 19:56
        Avatar mmatko   Používateľ

        mam (ne)funkcny jeden modul, a to prave ten chromacky. mam nainstalovany uz dlho aj samostatny flash pre ffoxa, ale ten v ponuke doplnkov pre chrom od istej doby nefiguruje... neviem si tuto nefunkcnost vysvetlit - prisla s predoslou verziou chromu, ako som uz bol spomenul...

        • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 09.10.2014 | 11:15
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Keď sú v systéme dva moduly, tak sa môžu biť. A preto sa asi znefunkčnil ten vstavaný. Ale odporučiil by som Ti update, ak sa ten balík sám neprehodil na vyššiu verziu.

          • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 10.10.2014 | 10:44
            Avatar mmatko   Používateľ

            problem mi robi updatnuta verzia - skusim pockat a dalsiu...

    • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 08.10.2014 | 20:34
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Nemôže to súvisieť s týmto?

      • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 08.10.2014 | 21:00
        Avatar mmatko   Používateľ

        html5 prehravanie mi bezi bez problemov (nie len na youtube)... a kde sa vyzaduje flash, tam to pada

    • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 09.10.2014 | 13:02
      Avatar ToJeJedno   Návštevník

      Ja mam tiez problem na Debian 7 64bit s flashom na Chome.

      .

      Problem je v Pepper flash plugine.

      Debian 'stable', wheezy, 7.x has glibc from the libc6 package, which has version 2.13-38+deb7u2 currently, and thus is older than the 2.14 that the libpepflashplayer.so in Google Chrome 37 and 38 requires.

      To reproduce this you will need a Debian Stable system, not a later Ubuntu system that has a later glibc.

      This needs fixing. The source of google chrome packages for me is the apt sources line "deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main", and as Debian is the originator of 'deb' you'd expect 'stable' in that to match Debian Stable, not Ubuntu.

      .

      Da sa to vyriesit 2 sposobmi:

      1. doinstalovat do Debianu libc 2.14

      2. pouzit libpepflashplayer.so (ktory bol kompilovany s libc 2.13) zo starsieho Chromu

      • RE: google chrome a flash na debiane 7 64 bit 10.10.2014 | 10:46
        Avatar mmatko   Používateľ

        ok, vdaka