Canon IR 1133

Sekcia: Konfigurácia 12.12.2014 | 19:37
Dobbynko   Návštevník

Poprosím o radu. Pripojím to k PC,tlačiareň mi nájde,ovládače mi dá odporúčaný generic/pod tlačiarnami canon tuto nenájdem/. Skúšobnu stránku už nevytlačí a vobec nekomunikuje. Na začiatku mi dá tri možností z výberu tlačiarne. Seriový port,LPT a cez usb port. Skúšal som všetky...nepodarilo sa. Niekto kto mi poradí? Budem veľmi vďačný.

S pozdravom dobbynko

    • RE: Canon IR 1133 12.12.2014 | 20:41
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tá tlačka sa hrdí sieťovým pripojením. Si si istý že ju pripájaš cez COM, LPT alebo USB port napriamo káblom? Porty COM a LPT sa na tlačky už zopár rokov moc nepoužívajú.

      Sieťový protokol:
      
      TCP/IP (LPD/ Port 9100, HTTP), SMB, SNMP v1, WSD, podpora IPv4/ IPv6
      

      
      		
      • RE: Canon IR 1133 12.12.2014 | 21:13
        Avatar dobbynko   Návštevník

        Je napojená cez USB...len mi dáva tie možnosti,ak dám nájsť tlačiareň. 

        • RE: Canon IR 1133 12.12.2014 | 21:28
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          On Ti dáva na výber voľby kde má hľadať tú tlačiareň. Predpokladám, že máš nainštalovaný cups, máš aj foomatic?

          • RE: Canon IR 1133 12.12.2014 | 21:42
            Avatar dobbynko   Návštevník

            dal som aj foomatic-niečo muselo zrušiť,čo tam už bolo,aby ten foomatic mohlo nainštalovať. Teraz miesto tlače mi vypisuje :

            Došlo k chybe počas vykonávania akcie CUPS: 'client-error-not-possible'.

            • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 08:26
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nádherný názov balíčka, foomatic-niečo. Obávam sa ovšem že žiadna známa verzia Linuxu nemá v názce balíčka písmeno č. Takže, aká je to distribúcia, jej verzia, aký je to balíček, ako si ho inštaloval a hlavne aká je to reálne tlačiareň (esp, ktorý jazyk pozná)?

              Tá tlačiareň zvláda jazyky PS level 3, PCL 5e/6 a UFRII-LT. Prvé dva sú štandardom.

              • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 10:59
                Avatar dobbynko   Návštevník

                Bavíš sa? žiaľ,nie každý je zbehlý a má v malíčku tieto veci. Som rád,že základné veci ovládam a z toho,čo mi píšeš,som vedľa-sa nehanbím,že som z toho somár. Cez centrum softvéru ubuntu som dal vyhľadať foomatic.Našlo mi tam blíčky na celú stranu a z toho asi 5 som nemal nainštalované. Dal som inštaláciu a mi vypísalo,že z týchto čo mám nainštalované musí niektoré zmazať,tak som dal inštalovať.Vidím,že som si asi zmazal clienta,čo tam má byť.

                • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 11:14
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Pokiaľ si myslíš, že je zábava hádať a prorokovať kde môže byť chyba z povzdychu typu "neštartuje mi auto", tak si na omyle. Z môjho pohľadu je to skôr opačné. Povieš "Nedrží mi príves za autom". Neskôr po žiadosti o doplnenie informácií potvrdíš že je to škodovka a ze má nejaké ťažné zariadenie. Na ďalšiu otázku že čo je to za ťažné zariadenia, aká je to škodovka a aká záklapka je na prívese reaguješ podráždene a osopíš sa na osobu čo to s tebou chce prejsť že sa na tebe baví. Normálny človek ak by nevedel odpovedať, tak by sa opýtal "ako to zistím?".

                  Takže ak nemáš záujem spolupodieľania sa na riešení tvojho problému, tak zaúkoluj technika u vás na oddelení. Tá tlačiareň sa totižto do bytov neoplatila. A ak si tým technikom Ty, tak sa zdržím komentárov.

                  A teraz ma prosím ospravedlň, idem sa zabávať na opekačku s kamarátmi.

                  • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 12:00
                    Avatar dobbynko   Návštevník

                    dakujem za vyčerpávajúcu odpoved,len som na tom horšie,ako ked som sem začal hladať pomoc,lebo teraz mi nejde ani tá tlačiaren,čo mi fungovala predtým. Asi poprosím fakt toho technika čo sa v tom vyzná.

                    • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 17:37
                      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                      Ahoj, toto si skúšal?

                      • RE: Canon IR 1133 13.12.2014 | 22:25
                        Avatar dobbynko   Návštevník

                        skúšam-maturujem:-)) už toho klienta sa mi ho podarilo dať späť. Z www.canon.com som si stiahol ovládač pre danú tlačiareň a ďalej neviem ako. dostal som : Install Canon UFR II Driver

                        You'll end up with a zip file / archive.

                        Open your Terminal again, change to your Downloads directory, and unzip that file:

                        $ unzip *ufr2*.zip

                        Lenže žiadny UFR súbor z tejto webovej stránky nemám v zip subore je manuál  a súbory s názvami contents /frame_htmls/frame_images/jsons/scripts/styles/a index.html

                        Mám ubuntu 13.10  a ak si dám vyhladať na tejto ich stránke http://software.canon-europe.com/products/0011044.asp ,tak neviem,či spolupracuje s mojim OS

                    • RE: Canon IR 1133 14.12.2014 | 11:54
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      A čo keby si sem dal základné informácie ako napríklad architektúra (32 alebo 64bit), distribúcia (škodovka), jej verzia (1000MB), detaily o tej tlačiarni (či má v sebe doplnkové moduly pre postscript alebo pcl) a podobne? Bez toho je to len varenie z vody.

                      • RE: Canon IR 1133 14.12.2014 | 22:33
                        Avatar dobbynko   Návštevník

                        o tej tlačiarni z netu: Model imageRUNNER 1133 je možné poľahky integrovať do vášho aktuálneho rámca IT s voliteľnou podporou pre PCL a PostScript. Kompatibilita s riešeniami uniFLOW znamená, že zariadenie môže poľahky stáť po boku všetkých zariadení zo série imageRUNNER ADVANCE pri zavádzaní rôznorodých technologických parkov. Konzola pre správu IW (IW Management Console - iWMC) po pripojení umožňuje spravovať a monitorovať celú skupinu zariadení z jedného riadiaceho bodu.

                        O PC: 64 bit 13.10 ubuntu 

                        • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 12:18
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Áno. Na tú voliteľnú podporu PCL a Postscript, teda štandardných jazykov tlačiarní som narážal. Máš verziu s tými modulmi?

                          • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 15:04
                            Avatar dobbynko   Návštevník

                            ano , presne tu mám. 

                            • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 16:06
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Neviem či sa len zabávaš, alebo aj zabávaš a chceš to hodiť na ného. Ale ktorý doplnkový modul bol do tej tlačiarne inštalovaný?

    • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 13:16
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Mám ubuntu 13.10 …..

      Neviem, či má zmysel trápiť sa so spojazdnením tlačiarne na už nepodporovanom systéme, ktorý si už nevie z repozitárov stiahnuť potrebné závislosti. Neviem síce, či inštalácia ovládača môže súvisieť aj s týmto, ale rozhodne by sa oplatilo najprv nasadiť podporované distro.

      Dnes sa budem možno aj ja trápiť so spojaznením mojej novej multifunkčnej laserovej HP tlačiarne. Keď som videl na stránkach HP, ako sa majú inštalovať ovládače pod Linuxom, tak sa mi zakrútila hlava. Takže možno pribudne ďalšie vlákno tu na fóre s problémom tlačiarne. Ach jaj :-D

    • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 16:58
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      stiahni a nainštaluj ak máš 32 bit: http://software.canon-europe.com/software/0045482.asp?model=

      stiahni a nainštaluj ak máš 64 bit: http://software.canon-europe.com/software/0045505.asp?model=

      ide o deb balíky inštalovateľné v debian a ubuntu systémoch

      Pripomienku janeka-m, by som bral vážne, ubuntu 13.10 už nie je podporovaná

      veľa zdaru!

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 17:26
        Avatar dobbynko   Návštevník

        dakujem.Nainštalované,presne taký typ tlačiarne našlo - len mi stále vypíše:

         Došlo k chybe počas vykonávania akcie CUPS: 'client-error-not-possible'.  A čo by ste mi poradili s tou 13.10? Preinštalovať na ...? ešte raz dakujem za Váš čas a nervy čo tu somnou máte.

        • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 17:51
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

          Čo s 13.10? Najideálnejšie by bolo dať tam 14.04 - tá ma podporu 5 rokov (čiže do 2019 roku). Ak však chceš skúšať stále niečo nové tak každého polroka vychádza nové ubuntu, teraz je to 14.10

          Všetko však veľmi záleží od hardvéru, nakoľko nemôžeš chcieť, aby Ti na nejakej starej mašine fungoval najnovší systém. Ak Ti však fungovala 13.10 tak verím, že tá 14.04 s podporou na 5 rokov by mohla fachčiť ( http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout ). Ak sa pre ňu rozhodneš, odporúčam čistú inštaláciu a po nej inštalovanie spomínanej "Canonky"

          Prepáč, že Ti tykám, ale na fóre si všetci tykáme.

          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
          • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 17:57
            Avatar dobbynko   Návštevník

            PC mám polroka starý i5,takže by to malo ísť. Preinštalujem-ozvem sa.ako som dopadol. vdaka

            • RE: Canon IR 1133 15.12.2014 | 18:01
              Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

              inštaluj 64bit, keď máš taký procesor

              úspešnú inštaláciu prajem

              "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
              • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 15:46
                Avatar dobbynko   Návštevník

                Preinštalované-to isté,čo som mal pri 13.10 žiadna zmena. akurát do chromium neviem nainštalovať Adobe flash player,takže musím pracovať cez firefox. Čo by som ešte mohol skúsiť?

                • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 16:16
                  Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                  Ahoj, ja som si pozrel stránku kompatibility TU a keď som tam videl, že Fedora 12, open SUSE 11.2 alebo Ubuntu 10.04 - tak ma napadlo, čo tak ísť s distrom dole. Napr. Ubuntu 12.04.5. Mohlo sa stať, že pre 14.04 je už podpora zarezaná. Takže 12.04.05 (stále podporované) LiveUSB a vyskúšať.

                  • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 16:26
                    Avatar dobbynko   Návštevník

                    Skúsim, našiel som stránku,kde by sa to dalo stiahnuť... http://releases.ubuntu.com/12.04.5/

                     Vyskúšame-okomentujeme:-))

                  • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 19:16
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Ak má tá tlačiareň nainštalovaný voliteľný modul na postscript alebo pcl, tak podporu zarezať nedokážu. Otázkou je skôr či tá tlaťč́iareň vôbec ešte funguje. Nejako sa mi nezdá dôvod prečo by sa mala tak výkonná tlačiareň pripájať cez USB a nie cez network. Hlási sa vôbec cez to USB?

                    • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 19:28
                      Avatar dobbynko   Návštevník

                      Ak dám skenovať na tlačiarni,tak mi dá možnosti,kde to má uložiť. Ak dám možnosť počítač,tak mi vypíše-Pripojte PC. Asi nekomunikuje:-((( Nefunguje mi to ani u 12.04.5  Poradíte mi cez network? 

                      • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 20:03
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Výborne, takže stále o tej tlačiarni nevieme nič. USB kábel bude odhadujem slhší 2M, alebo tenký a bez feritového filtra. Návod k tlačiarni sa stratil a zmizol aj s internetu. Dodací list, resp. položky z menu tlačiarne ktoré povedia či bola dodaná aj s bezproblémovými tlačiarenskými jazykmi zmizli. Tlačiareň bola vyskúšaná len pomačkaním nejakých tlačítiek a nikto ju nikdy v prevádzke nevidel. Rozumiem tomu správne?

                        • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 21:03
                          Avatar dobbynko   Návštevník

                          Tlačiareň som kupoval od ruky,bola mi predvedená bez zapojenia k PC. Sken,kopírovanie všetko šlape. Bola vo firme ako sieťovka, kde všetci pracovali pod win7. 

                          • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 21:38
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            Kľudne sa môže stať že skenovanie do počítača bude fungovať len vo win

                          • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 21:47
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Takže keď si odmyslíme príkon 1200 Watt, hluk mimo prevádzky na úrovni mestského pozadia a v prevádzke vyšší ako na rušnej ulici, tak máme potvrdené že všetko funguje. Teda, bola predvedená len s pomocou pomačkania predného panela kde sa tvárila ako kopírka (sken do čiernej diery nie je test). Trošku som z toho zmetený. Rovnako som zmetený z toho, že sa jedná o model ktorý mal možnosť voliteľných a bezproblémových modulov pre postscript a PCL pričom ani vrabce nešvitoria či je aspoň jeden z tých modulov v tej tlačiarni.

                            Keď ju pripojíš do USB, tak ju jadro asi nenájde. Skontrolovať to môžeš príkazmi dmesg a lsusb. To bude tým, že produktová špecifikácia ktorú si si pozrel ako prvú pred opýtaním tvrdí že USB na tej tlačiarni je len USB HOST na pripojenie pamäťového média na ktoré sa môžu uklkadať skeny a z ktorého sa môže prečítať dokument na tlač. Tá tlačka má síce aj ďalší USB konektor, ale ten je na nejakú čítačku.

                            Pichni ju do routra ktorý má DHCP, a resetni jej nastavenie aby sa deaktivoval prípadný filter IP a MAC. Potom ju nájdeš na sieti keďže je kompatibilná s CUPS (LPD/ Port 9100, HTTP) a aj SMB.

                            • RE: Canon IR 1133 17.12.2014 | 22:12
                              Avatar dobbynko   Návštevník

                              DHCP - mám router DSL - 2641R.  Malo by to tam byť. 

                              • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 12:49
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Tak, keď nájdeš slušný kábel na ethernet, tak tú mašinku pripoj a skontroluj nastavenia. Potom môžeme pokračovať.

                                PS: a odfoť mi ten USB kábel ktorým si to pripájal. Netvrdím že také kávle neexistujú, ale sú určené na iné prípady. Ja ho mám na priame prepojenie STB cez USB OTG keďže STB nemá na sebe mini/micro USB konektor. Ale ten port na pripojenie musí byť typu OTG a FW v zariadení to musí podporovať a sám musí rozhodnúť že ako bude komunikovať cez ten port.

                                • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 17:47
                                  Avatar dobbynko   Návštevník

                                  Slušný kábel nájdený,všetko je pripojené. Pripájam fotky.ako som inštaloval. Všetko je super,len tá tlačiaren nechce tlačiť. Tam musí byť nejaká zrada. V nastaveniach ako ID som nenašiel obnoviť,alebo továrenské nastavenia...je tam iniciovať všetky položky/aj to som zadal/ Skúšal som to už zo zúfalstva aj na ubunte 10.04-ako uvádza oficiálna stránka canon.com Všetko je stále to isté. Takže mám s5 ubuntu 14.04. 64bit Chromium som nahradil Chrome a je tam aj ten flash adobe:-)) 

                                  http://ulozto.cz/xe5besEA/obrazky-7z

                                  • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 19:26
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Pozrel si akú IP adresu má tá tlačiareň a skúsil si sa na ňu pripojiť?

                                    PS pekné fotky. Keď si odmyslím uložto a zbieranie bodov, tak si neviem predtaviť ako si mám ten archív pozrieť na telefóne.

                                    • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 20:03
                                      Avatar dobbynko   Návštevník

                                      Neviem,či si rozumieme. Tlačiareň získava IP adresu automaticky z pripojenia. Je tam 192.168.1.1 

                                      Neviem ako sa na tu tlačku mám inak pripojiť,ako len tak,že mi ju dá do zoznamu pri hľadaní tlačiarni v nastaveniach a tam je ta len tá jedna. čo sa týka ulož to,tak tam nemám účet,len mi to prvé napadlo,mohol som priložiť aj sem,ako tak pozerám dole-pripojiť súbor.

                                      • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 21:06
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                        Ani ja neviem či sa rozumieme. Ale keď to zhrniem, tak si pripájal tlačiareň spôsobom ktorý na to nebol určený, tlačiareň hľadáš na adrese routra a nie na sieti. A predpokladám že aj napriek upozorneniu si sa stále nepozrel do príručky. A ktorá verzia tej tlačiarne to je si si tiež nepozrel. No, vidím že to nechceš riešiť, len čo si schceš robiť srandu z druhých. Ale netuším prečo si to o tom robení srandy hádzal na mňa.

                                        Tak sa maj, a pekné sviatky.

                                        • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 21:13
                                          Avatar dobbynko   Návštevník

                                          tlačiareň som pripájal,ako si mi písal, že v každom tvojom príspevku je dodatok,kde ma zhadzuješ,som takisto prehliadal,proste hladal som radu,lebo sa v tom nevyznám. Tak mi treba. môžte tuto tému uzamknúť. |Všetkým želám pekné sviatky,nech sa nikomu nič nekazí:-))

                                          • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 21:45
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                            Pokiaľ sa Ti zdá že Ťa zhadzujem tým že Ťa odkazujem na návod na špecifikáciu produktu a použitie, tak to nie je môj problém. V popise k danému produktu sú jeho vlastnosti krásne opísané. A v návode na používanie toho stroja je zas napísané ako ho nastaviť. Naozaj pochybujem že tá tlačiareň dostala vnútornú IP adresu Tvojho routra, ale to je jedno. Teraz pred vianocami sa nemá zmysel hádať o tom či si tie informácie nevymýšľaš len kôli skúškam na strednej škole managementu.

                                            • RE: Canon IR 1133 18.12.2014 | 23:25
                                              Avatar dobbynko   Návštevník

                                              neviem prečo každého upodozrievaš,že to robí naschvál čítal som ďalšieho neštastníka ako ja,čo mal problémy s tlačiarnou-taký istý postup si zvolil ako somnou,kde sme nepochopili,čo vlastne od nás chceš...a končilo to tvojou otázkou či sme na škole managmentu. Nie nie som,maturoval som v r.1988.  Hladám aj po iných forach info,tam píšu že treba pozrieť v routri IP +Mac adresu a tie zadať do nastavenia tlačiarne. Musia mať pevnu IP,aby  DHCL to nemenil. Myslel si na to? 

                                              • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 08:49
                                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                Tesne vedľa.

                                                Najprv som sa pýtal, že aká je to tlačiareň. Tá tlačiareň mala rôzne modifikácie a rôzne doplnkové moduly, doteraz si to nezodpovedal. Od toho sa odvíja jej ovládač. Keď vynecháme že si ju pripájal tak, ako sa to podľa produktovej šoecifikácie nemá, tak ti ostáva pripojenie cez sieť. Na otázku akú má tá tlačiareň IP adresu si odpovedal IP adresou ktorá vyzerá byť IP adresa routra. Takže buď sa pozrieš do menu tlačiarne na adresu ktorú obdržala od routra, alebo sa pozrieš do routra akú IP adresu jej pridelil. Alebo ak si trúfaš, tak si oskenuj vnútornú sieť že na ktorej IP adrese počúva. IMO pri použití SAMBA ani skenovanie nie je potrebné, sama sa ukáže v okolitých počítačoch. Tá tlačiareň má podporu DHCP, takže si vie vypítať IP adresu z DHCP servra bežiacom hoci aj na tom routri. Alternatívne je jej možné nastaviť pevnú IP adresu z vnútoeného rozsahu. Ale tá tlačiareň má možnosť nastaviť filtrovanie komunikácie. Predpokladám, že toto si si už konečne pozrel v návode na použitie. Bez týchto informácií sa dá len hádať kde by mohla asi tak byť chyba. A poradiť by ti vedel len ten, čo ju pre Teba vyskladnil.

                                                Takže ak s tým chceš pomôcť, tak skús pozrieť do toho návodu a podľa neho skús zodpovedať dané otázky. Je to len v Tvojom záujme.

                                                • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 12:47
                                                  Avatar dobbynko   Návštevník

                                                  Od začiatku píšem,že nemám návod k tejto tlačiarni-len to čo je na nete. Sú tri druhy ir1133,ja mám ten prvý,ostatné vyzerajú trocha inak,s faxom a pod. Modifikácie a doplnky neviem kde mám nájsť. Len cez menu tlačiarne. Možem tu podrobne opísať menu: nastavenie siete,tlače ak to pomôže. 

                                                  • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 15:08
                                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                    Najprv choď na tú stránku ktorú som sem linkoval, a vpravo hore máš download. Tam nájdeš zip s dokumentáciou. Z neho odporúčam vyextrahovať ďalší zip v ktorom je index.html a v priečinkoch ďalšie súbory. Ten index.html si otvoríš v prehliadači a začneš:

                                                    Category: Network settings
                                                    Basic Network Settings
                                                    Settings IP Addresses
                                                    Checking IP addresses
                                                    
                                                    Tam si overíš že tlačiareň má IP adresu 192.168.1.10 a nie 192.168.1.1 ako je vidno z obrázku na ktorom si dával nastavenia routra. Nepredpokladám že by si mal v tej mikrosieti iné zariadenie s názvom Canon(niečo). Keď budeš mať tú IP adresu overenú, tak ju naťukaj do prehliadača a budeš ju môcť nastaviť pohodlnejšie ako cez ťukanie do menu tlačiarne. Bude to podobné ako nastavenie routra. Meno a heslo, veľa vecí. Hlavne tam pozapínaj LPD, WSD a podobné čínske slovíčka. Následne ju budeš môcť pridať cez CUPS na počítači. A hlavne si skontroluj či tam náhodou nemáš tie PS a PCL moduly. S nimi to bude triviálne.

    • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 08:49
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      Milý dobbynko.

      Ten kábel, ktorého fotografiu si dal na ulozto je kábel usb. Wlasaty Ti radil pripojiť ju cez sieťový kábel (viď obrázok). Čo sa týka tlačiarne, priamo na nej jej zadaj pevnú IP adresu (napr. 192.168.1.20 port: 9100), ak Ta bude pýtať masku zadaj 255.255.255.0, ak bude pýtať bránu zadaj IP toho routra asi 192.168.1.1

      Potom pri pridávaní tlačiarne Ti ju ako ukáže ako sieťovú tlačiareň s IP 192.168.1.20 Tá Ip bude statická, teda sa nebude meniť.

      Hurá do práce!

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 09:14
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

        ešte jedno upozornenie:

        tým sieťovým káblom ju pripájaj do routra nie na tvoj počítač

        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 12:21
          Avatar dobbynko   Návštevník

          Obrázok USB som dával pre p.Wlasatého-on ho chcel vidieť. Tlačiaren je pripojená na router,to je v poriadku. 

          • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 13:20
            Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

            ešte by som skúsil to PCL, ináč som už v koncoch

            kedysi som inštaloval canon ir2016 a tiež nechcela chodiť tak som ju najprv nainštaloval ako LPT1 až potom som zmenil nech ide na IP. Bolo to však už dávnejšie a na podrobnosti si už nepamätám.

            pevne verím, že wlasaty ešte pomôže ak to nepôjde, on nás chápe, akí sme niekedy neodborníci, ....

            "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
            • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 15:12
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              WlaSaTeho skôr rozčuľuje, že tu človek chce vyriešiť svoj problém a podsúva nepravdy a aj ignoruje požiadavky na informáce ktoré sú potrebné k dopátraniu sa odpovede. Proste mu to pripadá, že niekto tu smoklí: Nejde mi to, vyriešte mi to za mňa. Mne sa nechce pohnúť ani prstom. Kôli takému niečomu ovšem existuje platená podpora.

            • RE: Canon IR 1133 19.12.2014 | 15:22
              Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

              som sa zle vyjadril, nie z LPT1 na IP ale z LPT1 na USB, prepáč prosím

              prečítaj hlavne ďalšiu radu wlasateho z dnes 15:08

              "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
              • RE: Canon IR 1133 20.12.2014 | 09:33
                Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
                <div> <div>

                wlasaty myslí tento manuál: http://software.canon-europe.com/software/0041662.asp?model=

                určite to zvládneš

                </div> </div>

                "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                • RE: Canon IR 1133 21.12.2014 | 10:39
                  Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

                  viď obrázok

                  "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                  • RE: Canon IR 1133 23.12.2014 | 21:39
                    Avatar dobbynko   Návštevník

                    Všetko nastavené podľa popisu-tlačiareň si automaticky berie IP adresu z routra,aj masku podsiete. Aj ked zmenim v routri IP na tlačiaren,hned mi vypíše,že adresa je zmenena. Len tá tlač z PC  nejde. Skúšal som rôzne ovládače,bez výsledku. 

    • RE: Canon IR 1133 23.12.2014 | 21:52
      Avatar dobbynko   Návštevník

      Niečo mi tu nesedí. V nastaveniach siete je hned prvá položka Vybrať káblovu/wireles LAN. Ja to vôbec nemám,mne prvá položka začína Nastavenia TCP/IP . Dalšia vec,ktorú neviem,je : 

      Po prepnutí na káblové pripojenie LAN alebo bezdrôtové pripojenie LAN

      Po dokončení pripájania bezdrôtového pripojenia LAN alebo káblového pripojenia LAN odinštalujte ovládač MF.

      Po dokončení odinštalovania opäť nainštalujte ovládač MF.

      Pozrite si dokument Úvodná príručka.

      • RE: Canon IR 1133 23.12.2014 | 22:28
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To, čo Ti nesedí je to, na čo sa pýtam od začiatku. Do tej tlačiarne sa dali dať rôzne karty tak ako do počítača, a od nich závisí veľa funkcionalitty. Nielen či je tam vložená WiFi karta umožňujúca bezdrôtove pripojenie, ale aj použitie tlačiarenského jazyka. Už vieš čo je v tej tlačiarni?

      • RE: Canon IR 1133 23.12.2014 | 22:28
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To, čo Ti nesedí je to, na čo sa pýtam od začiatku. Do tej tlačiarne sa dali dať rôzne karty tak ako do počítača, a od nich závisí veľa funkcionalitty. Nielen či je tam vložená WiFi karta umožňujúca bezdrôtove pripojenie, ale aj použitie tlačiarenského jazyka. Už vieš čo je v tej tlačiarni?

        • RE: Canon IR 1133 24.12.2014 | 00:16
          Avatar dobbynko   Návštevník

          tak to neviem,ani netuším kam sa mám na to pozrieť,kde to hľadať. 

          • RE: Canon IR 1133 24.12.2014 | 13:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nuž, boli tu opísané dva spôsoby.

            Ten prvý, teda opýtať sa osoby právnickej alebo fyzickej čo Ti to železo dodala, tak ten si odmietol pretože bol najjednoduchší.

            Ten druhý je hľadanie v nastavovaní tej tlačiarne pomocou vylučovacej metódy. Ako príklad Ti uvediem tú spomínanú bezdrôtovú sieť. Keďže ju tam nemáš, tak ju nemôžeš nastaviť. A teraz si pozri čo som už dávnejšie písal o tých tlačiarenských jazykoch že ako sa dostaneš k tej časti manuálu kde je to opísané.

            PS: Príslušná položka na nastavenie doplnkového modulu sa sprístupní ak je ten modul k dispozícii. Teda pokiaľ daný model má v štandardnej dodávke ten modul, alebo ak bol ten modul dokúpený a doinštalovaný do toho železa.

            • RE: Canon IR 1133 25.12.2014 | 18:25
              Avatar dobbynko   Návštevník

              V tvojom príspevku sa objavilo 2x železo...dakujem za snahu mi pomocť. Všetkým,čo som ukradol čas čítaním mojich slovíčok sa ospravedlnujem. 

              • RE: Canon IR 1133 25.12.2014 | 20:01
                Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

                Skús teda dať tú IP, ktorú má tlačiareň do prehliadača (firefox, opera, ....) a stlač enter.

                Mal by si sa dostať priamo do nastavení tej tlačiarne a uvidíš, čo sa tam bude dať nastaviť.

                Nevešaj hlavu, "kto hľadá, nájde a kto klope tomu otvoria."

                "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                • RE: Canon IR 1133 25.12.2014 | 20:38
                  Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

                  A nezabudni nastaviť IPv4 priamo na tlačiarni so "všetkým všudy"

                  viď obrázok a preštuduj postup, ktorý máš v manuály (nestačí meniť iba ip v routri)

                  "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                  • RE: Canon IR 1133 26.12.2014 | 11:55
                    Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

                    A ešte ma napadol triviálny problém. Ak už vieš, že všetko je nastavené OK, pozri do tlačovej fronty, či tam nemáš nejaké staré úlohy (dokumenty, ktoré sa nevytlačili a bránia v tlačení novým dokumentom).

                    "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: Canon IR 1133 23.12.2014 | 22:48
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      • Príspevok bol vymazaný.