Tlačiarne - skúsenosti

Sekcia: Hardware a Drivery 01.03.2015 | 20:52
Linuxák   Návštevník

Čaute. Aké máte skúsenosti s tlačiaňami a aké značky preferujete? Rozmýšľam nad HP Deskjet 1510 All-in-one. Obyčajnej tlačiarni na tlač dokumentov a sem-tam nejakej fotky.
Majú šetky HP dobrú podporu v Linuxe? Mal som kedysi Lexmarku a to bola katastrofa. Ako s tlačením v Linuxe tak s cenou atramentu (za tu cenu kúpim novú tlačiareň)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 01.03.2015 | 21:08
      Avatar janek-m Kubuntu 16.04  Používateľ

HP tlačiarne mávajú obyčajne celkom dobrú podporu pod Linuxom. Najlepšie je ale informovať sa priamo v predajni. Tebou uvedená tlačiareň ale nemá v popise podporu Linuxu, čo samozrejme nemusí hneď znamenať, že by nefungovala. Tiež som nedávno kupoval HP tlačiareň - príspevok TU a pod Linuxom funguje perfektne.

Osobne by som však už atramentovú tlačiareň nekupoval, s laserovou sa to nedá ani porovnať. :)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 01.03.2015 | 22:09
        Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

Podľa týchto informácií pod Linuxom funguje.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:16
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ak nemáš priamo ovládače od výrobcu tak by som tlačiareň skontroloval na tejto stránke či funguje.

Ja mám zatiaľ tri skúsenosti jednu Canon i7500 fungovala na 100% podpora priamo v cupse, jedna kancelárska multifunkčná od Xerox-u ovládače priamo od výrobcu ale kým som to nainštaloval tak som sa zapotil lebo podľa oficiálneho návodu to nešlo a doma mám Epson WF-7515 ovládače od výrobcu tlač funguje na 100%. Skenovanie na 95%

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:23

tú stránku čo uvádzaš - nie je na nej xerox phaser 6010, pričom ovládač dodáva výrobca, bohužiaľ však zabudol uviesť, že funguje iba na 32bit Linux-e. Samozrejme som ju mal už doma, keď som na to prišiel ...

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:36

Ak som dobre pochopil tak tam sú hlavne tlačiarne kde sú OSS alebo komunitné ovládače. Takže tam určite niesu všetky tlačiarne.

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 13:39

Dobre vďaka tak beriem HP. Aj atrament je úplne lacný do nej (oproti Lexmarke)

janek-m > laserovú nechcem. Štyrmi "zaprášenými" valcami fotku pekne nevytlačím príležitostne na fotopapier ;)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 13:43
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS obcas Kubuntu  Administrátor

Jo ale keď ti zaschne atrament tak možeš trysky čistiť :)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:27
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

a ako čistíš trysky? Práve u mna nastal ten prípad zaschnutej (takmer plnej) náplne.

skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:37

Pravdu?

Keď som mal Ink tak to čistil otec a keď sa už nedalo tak technik na tlačky. Poslednú som pred pár týždňami vyhodil do prdele a kúpil som laserku - 50 str/min :) Spokojenosť...

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:48
            Avatar Ján Šuvada Mint 18.3 MATE, Windows 10  Používateľ

V servisoch majú na to vibračné vaničky. Ja keď som mal HP deskjet 690, tak stačili na zaschnutú trysku kvapnúť destilovanú vodu a pár minút počkať. Vcelku to takmer vždy pomohlo. Ináč som potom zaniesol cartridge do servisu nech ho rozbehnú v tej vibračnej vaničke.

Teraz mám laser a takéto problémy neriešim

"Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
            • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:49

+1

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 17:22

Mne cartridge ešte nezaschla, čistil som zatiaľ len tlačové hlavy technickým benzínom. 

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 18:10
                Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor

Odvážny chalan :) Ja používam lieh, by som sa bál že to benzín rozleptá.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:14

Máš pravdu sekol som sa, bol to technický lieh a nie benzín.

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:21

ja skor pouzivam cervenu naftu :)ta je naj na cistenie ale nie ablue ale cervenu original ktora sa uz nepredava :)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:27

Cervená nafta sa predávala len družstvám nakoľko bola daňovo zvýhodnená a okrem dane a farbiva nebol rozdiel medzi ňou a klasickou naftou.

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 10.03.2015 | 08:19

Možno, nie som odborník ale funguje najlepšie :)

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 17:24

Lexmark by som už asi po vlastnej skúsenosti nikdy nekúpil, netlačila špatne ale náplne boli nehorázne drahé a nevydržali dlho.

• RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 18:36

Zasychania trysiek sa nebojím u HP. Lexmarka čo má piezoelektrické vystreľovanie atramentu z hlavy mi tiež nezasychala až pokým som ju nezačal plniť (cartridge) neoriginálnym atramentom. Potom to zasychalo zo dňa na deň. A za sadu farebná + čierna catridge nedám 70€ keď za 40€ mám nové HP kde cartridge stojí okolo 10-15€. Hp ma termo hlavy, vystelovanie atramentu jeho zahrievaním a tam sa nebojím zasychania. Aj kamaráto majú HP a bez problémov.