Tlačiarne - skúsenosti

Sekcia: Hardware a Drivery 01.03.2015 | 20:52
Linuxák   Návštevník

Čaute. Aké máte skúsenosti s tlačiaňami a aké značky preferujete? Rozmýšľam nad HP Deskjet 1510 All-in-one. Obyčajnej tlačiarni na tlač dokumentov a sem-tam nejakej fotky.
Majú šetky HP dobrú podporu v Linuxe? Mal som kedysi Lexmarku a to bola katastrofa. Ako s tlačením v Linuxe tak s cenou atramentu (za tu cenu kúpim novú tlačiareň)

    • RE: Tlačiarne - skúsenosti 01.03.2015 | 21:08
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      HP tlačiarne mávajú obyčajne celkom dobrú podporu pod Linuxom. Najlepšie je ale informovať sa priamo v predajni. Tebou uvedená tlačiareň ale nemá v popise podporu Linuxu, čo samozrejme nemusí hneď znamenať, že by nefungovala. Tiež som nedávno kupoval HP tlačiareň - príspevok TU a pod Linuxom funguje perfektne.

      Osobne by som však už atramentovú tlačiareň nekupoval, s laserovou sa to nedá ani porovnať. :)

      • RE: Tlačiarne - skúsenosti 01.03.2015 | 22:09
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Podľa týchto informácií pod Linuxom funguje.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:16
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Ak nemáš priamo ovládače od výrobcu tak by som tlačiareň skontroloval na tejto stránke či funguje.

      Ja mám zatiaľ tri skúsenosti jednu Canon i7500 fungovala na 100% podpora priamo v cupse, jedna kancelárska multifunkčná od Xerox-u ovládače priamo od výrobcu ale kým som to nainštaloval tak som sa zapotil lebo podľa oficiálneho návodu to nešlo a doma mám Epson WF-7515 ovládače od výrobcu tlač funguje na 100%. Skenovanie na 95%

      • RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:23
        Avatar tomy   Návštevník

        tú stránku čo uvádzaš - nie je na nej xerox phaser 6010, pričom ovládač dodáva výrobca, bohužiaľ však zabudol uviesť, že funguje iba na 32bit Linux-e. Samozrejme som ju mal už doma, keď som na to prišiel ...

        • RE: Tlačiarne - skúsenosti 02.03.2015 | 19:36
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Ak som dobre pochopil tak tam sú hlavne tlačiarne kde sú OSS alebo komunitné ovládače. Takže tam určite niesu všetky tlačiarne.

    • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 13:39
      Avatar Linuxák   Návštevník

      Dobre vďaka tak beriem HP. Aj atrament je úplne lacný do nej (oproti Lexmarke)

      janek-m > laserovú nechcem. Štyrmi "zaprášenými" valcami fotku pekne nevytlačím príležitostne na fotopapier ;)

      • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 13:43
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Jo ale keď ti zaschne atrament tak možeš trysky čistiť :)

        • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:27
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

          a ako čistíš trysky? Práve u mna nastal ten prípad zaschnutej (takmer plnej) náplne.

          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:37
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Pravdu?

            Keď som mal Ink tak to čistil otec a keď sa už nedalo tak technik na tlačky. Poslednú som pred pár týždňami vyhodil do prdele a kúpil som laserku - 50 str/min :) Spokojenosť...

          • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:48
            Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

            V servisoch majú na to vibračné vaničky. Ja keď som mal HP deskjet 690, tak stačili na zaschnutú trysku kvapnúť destilovanú vodu a pár minút počkať. Vcelku to takmer vždy pomohlo. Ináč som potom zaniesol cartridge do servisu nech ho rozbehnú v tej vibračnej vaničke.

            Teraz mám laser a takéto problémy neriešim

            "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
            • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 14:49
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              +1

            • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 17:22
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Mne cartridge ešte nezaschla, čistil som zatiaľ len tlačové hlavy technickým benzínom. 

              • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 18:10
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Odvážny chalan :) Ja používam lieh, by som sa bál že to benzín rozleptá.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:14
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                  Máš pravdu sekol som sa, bol to technický lieh a nie benzín.

              • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:21
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                ja skor pouzivam cervenu naftu :)ta je naj na cistenie ale nie ablue ale cervenu original ktora sa uz nepredava :)

                • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 19:27
                  Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                  Cervená nafta sa predávala len družstvám nakoľko bola daňovo zvýhodnená a okrem dane a farbiva nebol rozdiel medzi ňou a klasickou naftou.

                  • RE: Tlačiarne - skúsenosti 10.03.2015 | 08:19
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Možno, nie som odborník ale funguje najlepšie :)

      • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 17:24
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Lexmark by som už asi po vlastnej skúsenosti nikdy nekúpil, netlačila špatne ale náplne boli nehorázne drahé a nevydržali dlho.

        • RE: Tlačiarne - skúsenosti 09.03.2015 | 18:36
          Avatar Linuxák   Návštevník

          Zasychania trysiek sa nebojím u HP. Lexmarka čo má piezoelektrické vystreľovanie atramentu z hlavy mi tiež nezasychala až pokým som ju nezačal plniť (cartridge) neoriginálnym atramentom. Potom to zasychalo zo dňa na deň. A za sadu farebná + čierna catridge nedám 70€ keď za 40€ mám nové HP kde cartridge stojí okolo 10-15€. Hp ma termo hlavy, vystelovanie atramentu jeho zahrievaním a tam sa nebojím zasychania. Aj kamaráto majú HP a bez problémov.

    • RE: Tlačiarne - skúsenosti 20.05.2021 | 22:04
      Avatar JaromirHubeny   Návštevník

      Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o výber reklamnej tiskány ako spoločnosti. išlo by o: https://www.e-abctiskarna.cz/ Nenašiel by sa tu niekto, kto má skúsenosti? vďaka moc

      • RE: Tlačiarne - skúsenosti 21.05.2021 | 21:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Čo konkrétne potrebuješ? Veľkoformátovú tlač, alebo potlač reklamných predmetov? Na tú druhú moťnosť mám kámoša čo to robí cez 20 rokov.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org