FTP, MTP - "neviditelná" data

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.03.2015 | 18:07
Avatar norrsken   Používateľ

Scintific Linux 6.6

LG-P760, Android 4.1.2

Win 7

*************************

Ahoj, doma mám SL 6.6, v práci Win 7. Dříve jsem na Fedoru 17 nainstaloval MTP a s přetahováním dat do / ze smartphone nebyl problém ani doma, ani v práci (Win 7 mají MTP v sobě). Momentálně ale nemám čas bastlit MTP na SL, a tak jsem na Androida nainstaloval FTP server a přes něj doma přetahuju data z PC. Ale widle tato data nevidí. Vidí pouze data, která v nich natáhnu přes jejich MTP. Čím to může být? Díky.

    • RE: FTP, MTP - "neviditelná" data 20.03.2015 | 00:41
      Avatar pablo   Návštevník

      Zrejme je to jeden z prejavov bugu, ktorý už bol spomínaný vo fóre, začiatkom roku 2014 - vyzerá to tak, že túto "úžasnú vlastnosť" získal ako prvý operačný systém Windows Vista a prenieslo sa to do Win 7 a pokračuje zrejme do ďalších Win... 

      Myslím tým tému na stránke:

      http://linuxos.sk/forum/22264/
    • Bug Win 7 21.03.2015 | 22:21
      Avatar pablo   Návštevník

      Keď som si pozornejšie prešiel celú tému, na ktorú som odkazoval v predošlom príspevku, zistil som, že sa tam hovorí o opačnom probléme - nie sú viditeľné dáta na disku Win 7 pri zobrazení prostredníctvom siete na PC s Linuxom (ale aj s Win XP) - aj keď tam nejde o všetky dáta na disku, ale len o ich časť...

      Takže neviem, či sa jedná o ten istý bug alebo nejaký iný...

      Ináč, mám taký dojem, že zatiaľ sa nikto vážnejšie nezaoberal spomínaným problémom, akoby vôbec nejestvoval (okrem návštevníka "pxy", ktorý tú tému začiatkom roku 2014 založil)...