Numlock

Sekcia: Konfigurácia 03.04.2015 | 19:49
Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

Bol som dnes u jednej blondinky, ktora si cistila notebook a nevedomky stlacila klavesu Numlock, cim sa jej vypla numericka klavesnica a pri zadavani hesla ju nechcelo prihlasit. Tak som jej to vysvetlil, ze to nechcenym stlacenim vypla a treba kontrolovat, ci ta kontrolka na Numlock svieti. Potom doma ma napadlo, ze ja sam mam pomocou xmodmap vynutu klavesu CapsLock proti neumyselnym stlaceniam, aby som nepisal velkymi pismenami a tak ma napadlo, zamknut takto uz zapnuty Numlock. Cez xev som zistil keycode klavesy Numlock, je to 77 a zadal do svojho suboru keycode 77=F25. Po restarte svietila Numlock kontrolka a uz nereagovala na stlacenia, no nastala taka vec, ze pri otvoreni akehokolvek okna uz nie je mozne ho v pravo hore X-kom zavriet, ako keby bolo zakazana reakcia mysou. Tak som odobral keycode 77=F25 zo suboru restartoval a po nabehnuti uz opat bolo mozne zatvarat okna. Takze som to tam vlozil spat, aby som sa presvedcil, ci je to ozaj tym a opat sa to neda vynut. Co ma spolocne Numlock s vypinanim okien ? (Pouzivam PCLinuxOS 64-bit LXDE).

    • RE: Numlock 04.04.2015 | 18:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja som to skúšal a zavretie okna mi ostalo, ale nevyradilo to NumLock aj tak :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Numlock 04.04.2015 | 21:05
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Inak vyradil vyradil som numlock cez 77=

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Numlock 04.04.2015 | 21:28
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Ja mam vo svojom subore ktory obsahuje prikaz pre zakaz CapsLock-u
      keycode 66=F25
      bolo tam aj keycode 77=F25

      a Ty hovoris aby som tam nechal len zapis keycode 77=
      a nezadaval nic viac ?
      Dobre tomu rozumiem ?

    • RE: Numlock 04.04.2015 | 21:32
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ
      Zadal som len keycode 77=nic viac a opat to iste, Numlock uz nereaguje, ale okna sa nedaju opat zatvarat.Budem skusat dalej.