alsamixer - malo ovladacov

Sekcia: Hardware a Drivery 03.05.2015 | 04:51
Avatar mmatko   Používateľ

zdravim - po instalacii debiana 8 64-bit s lxde som zistil, ze alsamixer mi podporuje strasne malo ovladacov na zvukovke... prikaz  amixer scontrols mi vyhodil len toto:

Simple mixer control 'Master',0

Simple mixer control 'Capture',0

poradite, co s tym? zvuk ide, ale nemam ovladace na pcm, mikrofon, ... treba naintalovat starsi driver? na starsich debianoch som mal vsetky potrebne ovladace... dik

    • RE: alsamixer - malo ovladacov 03.05.2015 | 05:02
      Avatar mmatko   Používateľ

      este doplnim typ zvukovky VIA8237 a prislusby modul snd_via82xx

      • RE: alsamixer - malo ovladacov 03.05.2015 | 10:03
        Avatar pablo   Návštevník

        Podľa toho čo uvádzaš je mi jasné, že používaš  Alsamixergui.

        Daj ho preč a nainštaluj si radšej Quasmixer.  Pri prvom spustení použi F6 na zobrazenie nastavenia "Mixer device" a v pravom okienku klikni na "hw: Card" alebo "sysdefault".  Zjaví sa Ti podstatne viacej posúvačov. Potom to okienko môžeš zrušiť F6.

        Tento ovládač ostáva v nastaveniach panelu.

    • RE: alsamixer - malo ovladacov 03.05.2015 | 11:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      A čo alsamixer? Cez F6 si vyberieš zvukovku.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: alsamixer - malo ovladacov 03.05.2015 | 12:22
        Avatar mmatko   Používateľ

        diky - trafil si... ja som si v alsamixeri vyber zvukovky cez F6 pozeral aj predtym, ale kedze mam len jednu, tak som myslel, ze je to ta default - ale zle som myslel :) ano, cez F6 som vybral konkretnu zvukovku (nie default) a uz to tam mam vsetko... dik za radu

        • RE: alsamixer - malo ovladacov 03.05.2015 | 19:31
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Už som niečo podobné videl a nieje to nijak unikátne že to BIOS rozseká na dve a tá jedna je takto osekaná. Možno by to šlo nejak ošetriť aj v BIOSe, ale pokiaľ ti teraz všetko funguje, je zbytočné sa tým zaoberať.

          Hlavne že to je už OK.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org