dropbox + defragmentácia

Sekcia: Ostatné 10.05.2015 | 20:20
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

zdravím. stala sa mi zvláštna vec. nič sa nepokazilo, ale... rád by som vedel. je toto normálne?

mám nový notebook, na ktorom mám momentálne Windows 7 (legálny) ako jediný OS. Po nainštalovaní a vyhádzaní prebytočného softvéru (strašne moc) som bol relatívne spokojný. systém padol len raz. problém je v tom, že som si dal nedávno disk C defragmentovať, pretože som nahadzoval systém s programami, aktualizáciami, dropboxom atď. na ďalší deň sa mi dropboxový folder objavil prázdny s tým, že sa súbory sťahujú. mám teraz tak pomalý net, že to bude ešte 4 dni trvať (!). ale rád by som vedel... mohla toto spôsobiť defragmentácia? teda môže deframentácia narobiť problém pri synchronizovaní, alebo bude problém niekde inde? som si istý, že som nerobil žiadnu zmenu, ktorá by nejako súvisela so súbormi a tiež nebol pustený alebo menený dropboxový folder na inom PC.

    • RE: dropbox + defragmentácia 10.05.2015 | 20:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Defragmentácia presúva dáta sektor po sektore tak aby ich spojila do súvislých blokov, čo je dnes u moderných súborových systémov úplne zbytočný operácia. Teda neviem ako je na tom Windejsi na Linuxe som nikdy nedefragmentoval a samozrejme pokiaľ skolabuje operácia ktorá presúva sektor zrovna v kľúčovej oblasti DropBoxu, tak sa toto môže stať.

      Prečo ten NSA šmejd vlastne používaš?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: dropbox + defragmentácia 10.05.2015 | 21:03
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        pretože som si chcel sem tam pustiť hru :) mám ale možnosť hrať aj na Linuxe, mám na to teraz kvalitný stroj.

        na defragmentovanie bol použitý pôvodný sw z win, defragmentovaný bol systémový disk, NTFS. defragmentácia prešla bez chýb a nerobilo sa vtedy nič iné.

        • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 11:41
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ja s Windejsi moc skúseností nemám, ale napadlo ako si vlastne inštaloval ten DropBox? Jakto že si tam mal toľko dát že ich teraz bude štyri dni sťahovať? Kde sa tam zobrali za jeden deň? Asi si ich tam dával cez USB a neprebehol sync a dáta ostali v nekonzistentnom stave, čo DropBox zistil podľa kontrolného súčtu a rozhodol sa ich obnoviť zo zálohy. Pokiaľ si ich tam dával z externého disku, už ich tam nemáš?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 12:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            ahoj, klient normálne stiahnutý z internetu. celkovo môžem mať v dropboxe odhadom 2,5GB zapratané. žiadne akcie s presúvaním údajov. jednoducho mi padol systém, dal som reštartovať, po reštarte defragmentovať a keď som sa k tomu znovu dostal, dropbox nahadzoval súbory z internetu.

            s rýchlosťou 2KB/s sa robí výborne :)

            • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 12:46
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Aha, tak a sme doma, po páde treba dať kontrolu disku a nie defragmentáciu. Pri páde ostanú nedokončené diskové operácie, nehovoriac o horšom prípade keď sa niečo zapíše inam ako má.

              Ako som písal DropBox zistil že dáta sú nekonzistentné, tak sa ich rozhodol stiahnuť na novo. Keby si spustil kontrolu disku, tak by dáta najskôr dal do poriadku.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: dropbox + defragmentácia 10.05.2015 | 21:21
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A načo si nehal zašktrnuté že má vymazať cache (aj pre dropbox)?

      PS: V tomto prípade by som ale odporučil túto otázku smerovať na fórum zaoberajúce sa free reklamnými programami pre windows.

      • RE: dropbox + defragmentácia 10.05.2015 | 21:47
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        vymazať cache? kde? nevidel som žiadne také nastavenie

        • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 08:13
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tie všetko v jednom blikajúce nástroje čo vyčistia registre, odmažú nepotrebné síbory z disku a navyše ešte urobia defradmentáciu disku a čojaviemčoešteprewindowsktorýbybeztohoneprežil majú predvolené aby zmazali dočasné súbory. Medzi dočasné súbory patria aj zložky TEMP a CACHE. No, a odmazal si si cache pre dropbox keďŽe si to ako správny windowsák bez rozmyslu odklikol.

          • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 09:35
            Avatar borg Fedora  Administrátor

            "defragmentovanie bol použitý pôvodný sw z win"

            • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 11:17
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              MS už dávno zlámalo palicu nad oboma originálnymi defragmentačnými nástrojmi. Grafickým, textovým a aj doplnkovým (contig od kúpenej firmy Sys Internals). Nedokázali konkurovať zadarmovým nástrojom tretích strán ktoré sa bežne pchajú do predinštalovaného bloatware a robia viac neplechy ako užitočnej práce.

              Ty si naozaj myslíš že to Stanovi spôsobil defrag.exe alebo dfrgui.exe?

              • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 12:41
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                neviem názov súboru. kliknuté na jednotku C, tam nástroje a defragmentácia. cez štart som sa dopracoval k nasledovnému, takže je to jasné:

                %windir%\system32\dfrgui.exe

                • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 12:58
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Tak to je potom dosť zaujímavá vlastnosť že to dropbox zabalil. Technicky ešte mohlo dôjsť miesto na disku keďže defragmentácia robí podobne ako aj patching winblows snapshoty na disku, a na základe toho to zabalil Dropbox a vymazal si cache. Ale naozaj, táto otázka sa netýka ani Linuxu a ani otvorených technológií. Skús im to nareportovať ako chybu, alebo sa obráť na fórum kde sa vyskytujú ľudia z windows komunity.

                  • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 21:00
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    Väčšina disku je voľná. No dobre, nič sa nedeje, písal som z prekvapenia. Označujem ako vyriešené

          • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 12:39
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            nemám žiadny takýto nástroj nainštalovany. nemám nič na mazanie registrov, cache atď. nemám nainštalovaný ani antivírový sw. Windows poznám a prehľad o takýchto softvéroch mám, ale momentálne nepoužívam.

    • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 18:30
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj Stano....nenapísal si čím si čistil programy...pokiaľ si nepresúval nič z Dropboxu ani si štandardne nepohol s cieľovým priečinkom,problém vidím v registroch. Ak vymazávam nepotrebné programy,tak používam osvedčený Revo Uninstaller ale free verziu.Platená je síce pohodlnejšia ale nedá sa ručne kontrolovať.Programom si zmažem aj nepotrebné registre,ktoré dokážu pekne rozhádzať celý systém.Systém spadol,nedokončil úlohu a tým pádom nezapísal ukončenie operácie. V takýchto prípadoch defragmentáciu diskov nie ale prečistenie a defragmentáciu registrov.

      • RE: dropbox + defragmentácia 11.05.2015 | 19:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        ahoj. nerobil som so žiadnymi programami. neriešil som registre, nerobil som žiadnu údržbu. taktiež s dropboxom žiadne zmeny. všetko bolo syncnuté. po páde sa začalo ťahať nanovo.

        • RE: dropbox + defragmentácia 13.05.2015 | 20:27
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          Takže do budúcnosti musíš odinštalovať programy aj s registrami. Dokážu narobiť riadnu paseku.Osvedčený Revo Uninstaller free,je ľahko ovládateľný a v rozšírenom režime dokáže kopec vecí. Na registre CCleaner,taktiež jednoduchý,vhodný aj pre začiatočníka. Spomínal si,že nepoužívaš ani antivirák. Na staré šunky pasuje najlepšie AVG Anti-Virus Free Edition. Pri inštalácii pozor hlavne aby si neodklikol všelijaké podprogramy,ktoré v núdzi odstrániš spomínaným Revom. To sú tri hlavné programy,ktoré používam od 2011 a nesklamali ma. A hlavne...po spadnutí systému NEDEFRAGMENTUJ DISKY ALE REGISTRE :D

          • RE: dropbox + defragmentácia 13.05.2015 | 20:41
            Avatar dzugasvili   Návštevník

            ... najlepšie AVG Anti-Virus...

            :DDD lepsie si mu fakt nemohol poradit...

          • RE: dropbox + defragmentácia 13.05.2015 | 21:28
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Samozrejme tieto veci poznám. Odstraňujem samozrejme normálne cez ovládací panel a odinštalátor. A informuješ ma o veciach ktoré ukazujem ja sám :) aj keď rozhodne nie všetko samozrejme

        • RE: dropbox + defragmentácia 13.05.2015 | 20:27
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          Takže do budúcnosti musíš odinštalovať programy aj s registrami. Dokážu narobiť riadnu paseku.Osvedčený Revo Uninstaller free,je ľahko ovládateľný a v rozšírenom režime dokáže kopec vecí. Na registre CCleaner,taktiež jednoduchý,vhodný aj pre začiatočníka. Spomínal si,že nepoužívaš ani antivirák. Na staré šunky pasuje najlepšie AVG Anti-Virus Free Edition. Pri inštalácii pozor hlavne aby si neodklikol všelijaké podprogramy,ktoré v núdzi odstrániš spomínaným Revom. To sú tri hlavné programy,ktoré používam od 2011 a nesklamali ma. A hlavne...po spadnutí systému NEDEFRAGMENTUJ DISKY ALE REGISTRE :D