freebsd linuxova distribucia?

Sekcia: Ostatné 10.06.2015 | 18:12
qwerty   Návštevník
    • RE: freebsd linuxova distribucia? 10.06.2015 | 18:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      + Najznámejší a najrozšírenejsí zástupca BSD systémov

      • RE: freebsd linuxova distribucia? 10.06.2015 | 18:58
        Avatar qazwsx   Návštevník

        tak este raz.

        nadpis:

        klady a zapory linuxovych distribucii

        obsah:

        FreeBSD

        takze od kedy je freebsd linux?

        • RE: freebsd linuxova distribucia? 10.06.2015 | 19:33
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          neviem kto to tam pridával. freebsd samozrejme nie je linuxová distribúcia. ak chceš, daj to nižšie alebo to vymaž. je to na tebe.

    • RE: freebsd linuxova distribucia? 18.06.2015 | 19:53
      Avatar -.-.   Návštevník

      to musi niekomu fajne jebat, ak dokaze napisat ze freebsd linux distro

    • RE: freebsd linuxova distribucia? 18.06.2015 | 19:58
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Pre nespokojných upravené.

    • RE: freebsd linuxova distribucia? 18.06.2015 | 21:03
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      +1*

      A ešte čaká kopa výborných článkov na update. K Mintíku môžeš pridať aj XFCE.

      • RE: freebsd linuxova distribucia? 18.06.2015 | 21:32
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Mozes aj ty. Tam moze pridavat kazdy ;)

        • RE: freebsd linuxova distribucia? 19.06.2015 | 04:55
          Avatar tomy   Návštevník

          Klady a zápory, dobre, ale každý z nás je iný a potýkam sa s množstvom iných problémov a rozdielmi medzi distribúciami. Ale čo tak dotiahnuť články napr. o Apache, --je tu málo odborných článkov 

          • RE: freebsd linuxova distribucia? 19.06.2015 | 13:58
            Avatar samaklobasa   Návštevník

            a kto ich ma pisat? lacho? hoferek? alebo nebodaj zosnuly pablo? :D :D :D

            • RE: freebsd linuxova distribucia? 19.06.2015 | 14:18
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              Myslím že ten, kto má vedomosti a ochotu. Z tvojich príspevkov aj ako lama vidím, že vedomosti máš

              • RE: freebsd linuxova distribucia? 19.06.2015 | 20:31
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                ale prosimta. Tento clovek trpi stihomamom a nevidi dalej nez na svoj frnak.

                Reci jak koza bobkov a narcizmus prekvita statocne. By som sa cudoval keby si vedel utret sam rit.

                • RE: freebsd linuxova distribucia? 21.06.2015 | 23:07
                  Avatar samalama   Návštevník

                  trafena hus zagagala?

                  bez urazky, ale pravdu povediac radsej ziadne clanky ako tie tvoje. miesas tam x veci naraz. po precitani tretieho odstavca neviem, ci sa ucim instalovat, ovladat mc alebo robim to, o com je clanok. hlasky tipu kde si mozme zvolit ci chceme mat zasifrovane kluce RSA alebo DSA (kazdy uz snad vie ocom tocim) v clanku o ssh su absurdne. proste cele zle. v diskusii sa ti sice niektori vtierali do zadku, ale to na veci nic nemeni...

              • RE: freebsd linuxova distribucia? 21.06.2015 | 23:00
                Avatar samalama   Návštevník

                - na to, aby clovek mohol pisat odborne clanky, musit danej problematike dokonale rozumiet (a ja sa nepovazujem za ziadneho odbornika)

                - clovek musi vediet pisat clanky

                - 99% z vas su linuxovi pouzivatelia s problemami tipu: ako zmenit pismo v konzole, ako nainstalujem skajp a ine, ktori by ani nedokazali ocenit - vyuzit nejake odbornejsie clanky

                - riesenie na 99% problemov je na nete vyriesnych x sposobmi

                - staci sa pozriet na ceske fora (abc, root), kde je tiez upadok (ale maju aspon to, narozdiel od slovenska, ktore nikdy podobny portal nemalo)

                -...

                • RE: freebsd linuxova distribucia? 22.06.2015 | 07:13
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  http://www.optipess.com/2015/06/08/the-internet/

                  Myslím, že ťa to vystihuje.

                • RE: freebsd linuxova distribucia? 22.06.2015 | 07:37
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Vies co si myslim? Ze konecne si rozune a adekvatne zareagoval. Pekna konstruktivna kritika...

                  Ja som nikde ale nepisal ze to je profi clanok a v ppdstate som o daval do blogov. Az na jeden myslim.

                • RE: freebsd linuxova distribucia? 22.06.2015 | 11:04
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Pár vecí čo bráni na Slovensku niečo také spraviť.

                  • Sme lakomí, prakticky nepoznám na Slovensku človeka ktorý by sa snažil svoje vedomosti odovzdať ďalej, len tak zdarma. Česť výnimkám, ktorí to nakoniec aj tak väčšinou odnesú niekde do zahraničia, pretože body nižšie.
                  • Sme urážliví, prakticky z blbosti vznikne hádka ktorá zakaždým končí odchodom. Nikto si nedokáže priznať chybu, nikto si nedokáže priznať chybu, ide prakticky o jednu vec, ale považujem ju za tak dôležitú že som ju musel uviesť dva krát.
                  • Sme uplakaní, aj keby si sa tu rozlial, tak všetko bude zle a to je zas ďalší dôvod na odchod.
                  • Keď sa predsa niekto začne učiť, tak príde Samalama a na všetko pičuje namiesto toho aby opravil chyby a pomohol s napísaním článku.
                  • Lepšie to nebude.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: freebsd linuxova distribucia? 22.06.2015 | 11:33
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Ešte ma napadá pár vecí.

                  1. Prečo sem chodíš a nadávaš na tento postál a ľudí a sem tam aj pomôžeš - aj keď to ten dotyčný nepochopí ale pomôžeš a správne?

                  2. Články tu nemajú byť odborne písané ale ide o to že aspoň si má BFU čo prečítať a koniec koncov nejak sa začať musí.

                  3. Píšeš že sa nevieš vysomáriť z mojich "článkov/blogov". Ja som sa to snažil napísať tak aby to ten človek mohol len skopirovať a niečo aj okolo toho obkecať - light... + To že som tam dal ako používať mc a pod. to je len myslím k dobru lebo veľa návodov býva iba samé príkazy ale BFU si to nevie ani spraviť.

                  4. Nikto ni nekáže čítať moje "články/blogy"

                  • RE: freebsd linuxova distribucia? 22.06.2015 | 16:27
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    dovolím si povedať, že je tu viac používateľov, ktorí sa radi niečo dozvedia. áno, hodili by aj plne odborné články, napríklad o detailnom nastavení serverov - ale kde to využijú ľudia, čo majú na desktope ubuntu a v mobile android a na obidvoch zariadeniach navštevujú tú sofiálnu sieť s písmenom F a občas si pozrú film?

                    • RE: freebsd linuxova distribucia? 23.06.2015 | 23:48
                      Avatar na horora   Návštevník

                      a povedzte mi hoferek, co vy si predstavujete pod takym slovom "detailne nastavenie serverov"...?

    • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 09:45
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Pouzivam PCLinuxOS a v tom popise tam je napisane, ze nema roadmap. Co je roadmap v linuxe ? Ani to som nevedel, ze moze mat root ucet bez hesla, ale to by som aj tak nevyuzil s mojim PermitRootLogin without-password :)

      • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 11:30
        Avatar samalama   Návštevník

        opat ti dam rovnaku radu: skus si o tom poriadne precitat a poskusat, skor ako nieco dodrbes...

        • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 12:01
          Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

          Ja len co to je ten roadmap ?

          • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 12:38
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Ak sa nemýlim, tak to že nemá roadmap znamená, že nemá stanovené dátumy vydaní jednotlivých verzií. Proste keď bude hotová ďalšia verzia, tak výjde.

            • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 12:46
              Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

              Aha, dik za info, inak to asi aj sedi, lebo PCLOS LXDE vzdy dlho trva kym daju na stranku novsi obraz a ked je obraz velmi stary, tak pri aktualizaciach - hlavne myslim grafickej casti PCLOS spadne a uz som to nevedel rozbehnut... Aspon tak to bolo davnejsie, preto som dlho-dlho pouzival Lubuntu. Inak zaujimavu vec riesia na fore ubuntu: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=74336.msg534978#msg534978

              • RE: freebsd linuxova distribucia? 24.06.2015 | 12:57
                Avatar samalama   Návštevník

                tak to je nieco pre teba :D :D :D