Chybny HDD, wrong fs type, bad option, bad superblock

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.09.2015 | 15:54
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

ahojte,

mam 2.5´ SATA disk ktory bol pripojeny k mojmu mini serveru a prestal fungovat, tak som ho pripol k notebooku a ked sa ho snazim mountnut vyhlasi toto :

Error mounting /dev/sde1 at /media/poldo/SATA: Command-line `mount -t "ext4" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid" "/dev/sde1" "/media/poldo/SATA"' exited with non-zero exit status 32: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sde1, missing codepage or helper program, or other error In some cases useful info is found in syslog - try dmesg | tail or so

dmesg:


http://pastebin.com/uuh9fuMV

moja otazka je ako sa dostanem k datam na tom disku ? vacsina by mala byt zalohovana ALE jeden nikdy nevie ci som daco nezabudol

-

predpokladam ze disk je OK (ako si viem potvrdit tuto info) ? a je len "pokazeny" filesystem, da sa to opravit ? 

-

ak si dobre pamatam disk som formatoval prostrednictvom weboveho rozhrania openmediavault a netusim ci na ext4 a urcite je to len 1 particia, disk nepatril do raid pola a mal by byt citatelny samostatne

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Chybny HDD, wrong fs type, bad option, bad superblock 12.09.2015 | 16:02
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no tak nič otvoril som gparted a dal skontrolovat disk a poopravoval nejake veci a disk sa uz da precitat

      -

      sorry ze som to tu spamoval, admini, kludne vymazte celu temu

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment