Reštart nastavenia užívateľa v KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2015 | 22:08
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ahojte mám otázku ohľadom KDE ktoré súbory by som mal vymazať ak chcem aby sa mi zrušili alebo reštartli nastavenia KDE (v mojom prípade KDE5).

Jedná sa mi napríklad o priesvitnosť ktorá mi nefunguje v emulátore terminálu "Konsole" v nastaveniach mám zaškrtnuté túto možnosť ale pri vzhľade v konsole mi píše že priehladné pozadie vaša plocha nepodporuje. Ale pri novom užívateľovi to funguje. Pokazilo sa to pri nejakých updatetoch lebo zo začiatku to fungovalo.

Nové užívateľské konto je posledná možnosť ktorú chcem robiť.

Ďakujem za rady alebo nakopnutia.

    • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 11:44
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Reštart nastavení? Tento novotvar nepoznám. Ale nechceš si len vymazať nastavenia, resp vytvoriť nového užívateľa?

      • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 11:53
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Jo zle som sa vyjadril, chcem len vymazať nastavenia v jednom užívateľovi, práve že nechcem vytvoriť nového užívateľa to je posledná možnosť.

        • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 12:07
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tak to budeš musieť selektívne odmazat nejaké súbory v domovskom priečinku. Názov im začína bodkou. Bude to pomalšie ako si prehodiť užívateľa.

          • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 20:41
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Viem že to musím urobiť len som si myslel že to niekto bude vedieť konkrétne ktoré súbory majú to na svedomí.

            Tak sa ide skúšať a uvidím čo to malo na svedomí.

            • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 21:20
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ja by som nečakal niekoľko hodín ak by som si chcel ušetriť niekoĺko minút. Buď by som po tom išiel, alebo by som to škrtol.

    • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 12:17
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ak sa niečo v dôsledku pokusov v KDE4 niečo "pokazilo", tak bola (a aj je) možnosť vrátiť defaultné nastavenia KDE a to premenovaním skrytého súboru .kde (napr. na .kde.old). Po reštarte PC sa vytvorí nový priečinok .kde a desktopové prostredie bude v pôvodnom nastavení (ako po inštalácii). Zo starého priečinka je potom možné nakopírovať späť nejaké súbory.

      Aké sú však možnosti nastavenia KDE5 nemám odskúšané - čakám na najbližšiu LTS.

      • RE: Reštart nastavenia užívateľa v KDE 27.09.2015 | 20:39
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Ďakujem odskúšam